PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Indie
Autor Wiadomość
tragopan 

Wysłany: 2009-02-20, 20:31   

felix napisał/a:

:mrgreen: no wiesz, ja wyznaje zasade, ze nie ma rzeczy niemozliwych.....ale chyba ciekawsza opcja to leciec tam, poplatac sie nieco...kupic samochod i nim wracac. I wtedy masz w kraju fajny samochod. ...maja tanie a dosc dobre, przede wszystkim latwe w naprawie. Mial byc zreszta na rynku najtanszy z nowych samochodow osobo na rynku tej firmy u nas.

dzięki za linka, gdybym nie przeczytał o ciężarówce to może bym myślał nad kupnem tam jakiegoś wypasionego TATA. Ale chyba lepiej tam jechać i wrócić tym samym samochodem.

felix Czytałem, bardzo dobre. Ale opis funkcjonalności tej ciężarówki to :mrgreen: < jedynie klaksony mogą być super.
Może jakiś wypad w Nagaland, Assam lub Arunachal Pradesh w 2010 od lutego do czerwca Coś w tych miesiącach.

felix 

Wysłany: 2009-02-21, 21:46   

tragopan napisał/a:
Ale chyba lepiej tam jechać i wrócić tym samym samochodem.
Może jakiś wypad w Nagaland, Assam lub Arunachal Pradesh w 2010 od lutego do czerwca Coś w tych miesiącach.

no każdy ma swoje preferencje w kwestii transportu..poza tym żeby tam się połapać w ruchu szczególnie w mieście no to naprawdę określenie chaos jest slabe. W niektorych stanach za potracenie krowy sa kratki, tak ze wiesz jezdzenie tam non stop slabo widze...Lepiej sie poplatac, kupic cos na granicy pakistanskiej i wracac. Calkiem niezle sa terenowki firmy TATA, kiedyś liczyłem i jakoś wyszło ze w samych Indiach przemieszczałem sie 35 roznymi środkami transportu hehehe. Samych riksz jest 5 roznych..rowerowe, konne, takie nawet jeszce ze kolega ciągnie osobiście, motoriksze etc..najfajniej bylo w gorach jezdzic na dachu autobusu, ale trzeba uwazac....przyszlej zimy chce wybrac sie wlasnie do Assamu, wiec mozna polaczyc sily...za tydzien Tajlandia i Cambodia.. :beer:

ruch uliczny Patna.jpg
Plik ściągnięto 488 raz(y) 70,02 KB

tragopan 

Wysłany: 2009-02-22, 09:53   

felix napisał/a:
przyszlej zimy chce wybrac sie wlasnie do Assam

Assam jest bardzo ciekawy i mało wiadomości. Ale jak przeglądałem foty z stamtąd, to maja super przyrodnicze ciekawostki i unikaty. Na pewno tam się wybiorę.

Bardzo ciekawa strona http://www.kolkatabirds.com/
.

ArturBujanowicz 

Wysłany: 2009-02-22, 10:29   

Poza tym najwięcej ptaków i innych zwierząt widzi się jako pasażer samochodu.Nie wiem , czy jako kierowca będziesz mógł sobie na to pozwolić.
Felo, powiedz coś jeszcze o górskich drogach w Himalajach (Sikkim) no bo tam trza szukać tragopanów i innych kuraków.
Ja w czasie jazdy, będąc pasażerem zmówiłem 3 litanie a Felek się nawrócił

www.bujanowicz.info

tragopan 

Wysłany: 2009-02-22, 10:51   

ArturBujanowicz, byłem już kilka razy na pana stronie. Super fotografie.
Cytat:
Ja w czasie jazdy, będąc pasażerem zmówiłem 3 litanie a Felek się nawrócił

Co tak źle było :?:

felix 

Wysłany: 2009-02-23, 19:48   

Common Baron (Euthalia aconthea)...motylek, którego gąsienice zerują miedzy innymi na liściach mango... :-D :-D :-D

Kerala Butterfly.jpg
Plik ściągnięto 478 raz(y) 84,67 KB

Ostatnio zmieniony przez felix 2009-02-23, 19:58, w całości zmieniany 2 razy  

felix 

Wysłany: 2009-02-23, 19:50   

tragopan napisał/a:
Co tak źle było :?:

no wiesz, wtedy akurat kierowca musial dostac ostra reprymende :box: bo by nas pozabijal. Jakos nie rozumiał, ze nie zalezy nam na szybkiej reinkarnacji...dwa razy bysmy wodowali w rzece, która była pareset metrów pod nami... tam nie ma barierek na stromych dróżkach...jak koleś wyjeżdża zza zakrętu to trąbi...

The Bicolored Frog (Clinotarsus curtipes) endemiczna zaba z terenu Western Ghats. Jest gatunkiem uwazanym za zagrozony. Bardzo trujaca. Tutaj mlody osobnik strzela focha....wczesniej byla juz w tym watku...oznaczenie dzieki nieocenionej Joannie :res:

Clinotarsus curtipe Preijar NP India.jpg
Plik ściągnięto 472 raz(y) 45,29 KB

Ostatnio zmieniony przez felix 2009-02-23, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  

felix 

Wysłany: 2009-02-23, 23:13   

Danaus chrysippus - szeroko rozpowszechniony w Afryce i Azji. Jego amerykański kuzyn Danaus plexipus jest bardziej znany z tego, ze cala popiulacja migruje i zimuje na południu kontynentu na kilkunastu drzewach :res:

Danaus Delhi.jpg
Plik ściągnięto 483 raz(y) 57,1 KB

felix 

Wysłany: 2009-02-24, 00:27   

teraz kilku przedstawicieli rodziny Papilionidae. Na dwóch pierwszych fotkach Papilio demoleus, którego można łatwiej podejść jako, ze lata wolniej od innych paziowatych i jest mniej plochliwy...jego gąsienice czynią znaczne szkody w plantacjach roślin cytrusowych. Drugi Papilio paris jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych indyjskich motyli. :res:

Papilio paris Preiyar 2008.jpg
Plik ściągnięto 487 raz(y) 95,56 KB

Papilio Preijar 4.jpg
Plik ściągnięto 481 raz(y) 60,16 KB

Papilio Preijar.jpg
Plik ściągnięto 490 raz(y) 36,58 KB

felix 

Wysłany: 2009-03-04, 17:17   

...a oto uroczy modraszek z południowych Indii.....

Pierrot blue Preijar.jpg
Plik ściągnięto 484 raz(y) 87,97 KB

felix 

Wysłany: 2009-03-23, 17:36   

idzie wiosna gęsi lecą wiec cos nowego wrzucam. Gęś tybetańska (Anser indicus), ktora została odkryta w Indiach (stąd jej łacińska nazwa). Gniazduje w Azji Centralnej, a zimuje na subkontynencie indyjskim (Indie, Pakistan, Nepal, Asam, Bangladesz). Pomiędzy tymi dwoma okresami ptaki wędrują nad Himalajami. Gniazda budują bezpośrednio na ziemi, czasami korzystają z opuszczonych gniazd drapieżnych ptaków lub skalnych występów. Gniazduje na wysokości ponad 4 tys. m n.p.m., uważana jest za najwyżej latającego ptaka na świecie (największa wysokość, na jakiej zaserwowano lecącą gęś tybetańską, to ponad 10 tys m n.p.m.). W Wielkiej Brytanii niewielka populacja gęsi tybetańskiej żyje na wolności. Są to uciekinierzy z hodowli, jako ze czesto bywa trzymana w kolekcjach.

gesi tybetanskie Koleadeo NP.jpg
Plik ściągnięto 500 raz(y) 92,62 KB

felix 

Wysłany: 2009-09-27, 22:57   

...dawno nic nie było w temacie, wiec moze cos z Nepalu. Prace polowe i widok o wschodzie słońca na Annapurne - dziesiąty co do wielkości szczycie na Ziemi 8091 m npm. :res:

Nepal pole ryzowe. 2jpg.jpg
Plik ściągnięto 486 raz(y) 112,55 KB

Annapurna sunrise.jpg
Plik ściągnięto 486 raz(y) 25,2 KB

felix 

Wysłany: 2009-09-29, 23:56   

..

Nepal ludzie 2.jpg
Plik ściągnięto 472 raz(y) 59,16 KB

felix 

Wysłany: 2011-11-16, 20:59   

...pora odświeżyć temat...po Nowym Roku znowu Indie. Tym razem atakuje boskie Andamany i Ghaty Zachodnie...może ktoś ma ochotę dołączyć? :> Pozdrawiam Felix

pisii35 

Wysłany: 2012-02-11, 13:04   

ochota na wyruszenie jest - niestety środków i czasu brak. ale zdjęcia świetne. A TY już w drodze? a może po wyprawie już?

Odpowiedz do tematu