PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiedzanie Białowieskiego PN
Autor Wiadomość
maciek 

Wysłany: 2005-08-12, 20:15   Zwiedzanie Białowieskiego PN

Ostatnio koleżanka, wybieraj?ca się do Białowieży zadała mi pytanie, jakie miejsca s? tam najciekawsze, jakie szlaki warto przejc, w jaki sposób można wejć do rezerwtu cisłego (legalnie, czyli gdzie załatwić przewonika itp). Ponieważ ja nie za bardzo znam ten rejon, może kto podpowie, gdzie tam warto :tup: . Podobno jad? na 2 dni w niedzielę. A więc temat aktualny przez dwa dni.. :/

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2005-08-12, 22:21   

My z Martoch? bylimy w ostatni poniedziałek i napewno spodoba jej się w rezerwacie pokazowym, wjazd ze zniżk? 3zety + opłata za fotografowanie (ale aparat można skitrać do plecaka przy wejciu ;) ) do tego warto pójć do muzeum przyrodniczego (ostatnie wejcie około 16). A szlaki to samemu trzeba wybrać. Lepiej wzi?ć buty trekingowe bo teraz jest błotko A tak poza tym ENJOY :mrgreen:
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Jurek7 

Wysłany: 2005-08-12, 22:46   

Dwa dni - Zebra Zubra, Kosy Most i moze Topilo & tryba nad rzeczka

maciek 

Wysłany: 2005-08-13, 16:31   

No tak, a kto ma pomysł jak można zwiedzić sam rezerwat cisły? jest możliwoć zorganizowania tego na miejscu?

Zebra Zubra to trochę krótki szlak, mylałem raczej o O.O ChwoĽna. Zna kto ten rejon?

Kiedrzu 
Słuchacz

Wysłany: 2005-08-13, 18:29   

Ja byłem w lipcu, w Białowieży i główn? rzecz? jak?chciałem zobacvzeć byl rezerwat cisły i byłem tam.Tak? wycieczke można "zamówić" w muzeum przyrodniczym obok kasy.Dokładniej ja poszedłem, na wycieczke ptasi?, bo takow? mozna było zorganizować.Miałem do wyboru godz.6.00 i 14.00 .Wybralem t? pierwsz? i tuż przy muzeum od rana czekał na mnie przewodnik.Zapłaciłem,104zł(nie pamiętam dokładnie ile, ale pamiętam dokładnie, ze stracilem wszystkie swe osczędnoci :evil: ).Ale warto było, przewodnik ciekawie opowiadał i też wiele widziałem.

Rey 

Wysłany: 2005-08-13, 19:24   

maciek napisał/a:
mylałem raczej o O.O ChwoĽna. Zna kto ten rejon?

Chyba raczej o Obrębie Ochronnym HwoĽna :wink:

maciek 

Wysłany: 2005-08-13, 20:55   

Rey napisał/a:
Chyba raczej o Obrębie Ochronnym HwoĽna

Dokładnie :oops:

Justyna 

Wysłany: 2005-08-14, 12:14   

Kiedrzu 104 zł. od osoby?A jakie ptaki tam ujrzałe?

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2005-08-14, 13:22   

Kiedrzu napisał/a:
Miałem do wyboru godz.6.00 i 14.00 .Wybralem t? pierwsz?
No i racja. My bylimy na Żebrach Żubra i o tej godzinie to pustki były, tylko pare sikorek się odzywało A może dlatego bo była pogoda troszeczkę pod psem :roll:
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Kiedrzu 
Słuchacz

Wysłany: 2005-08-14, 14:29   

Justyna napisał/a:
Kiedrzu 104 zł. od osoby?A jakie ptaki tam ujrzałe?

Ja bylem, na tej wyprawie i moja mama i zapłacilismy razem 104 zł.(napewno 100 była :? ).
A widzialem, min:dzięcioła zielonosiwego, pokl?skwe, myszaka,strzyzyka.t o ciekawsze, reszta to były mikrusy.Za to wiele ptaków można było usłyszeć np: dzięcioł redni, czy tez krętogłów.Przewodnik opowiadał ciekawie, więc warto było pójć mi się podobało. :8):

Justyna 

Wysłany: 2005-08-14, 16:10   

Kiedrzu ile trwała wycieczka? Czy można się jako dodzwonić do muzeum? Wycieczka jest głównie nastawiona na ptaki?

Kiedrzu 
Słuchacz

Wysłany: 2005-08-14, 16:46   

Wycieczka zaczeła się od 6.00 rano i jak już wróciłem z niej to była już 10.00, więc trwała 3 godz.Wycieczka nie jest , aż tak nastawiona, przewodnik opowiada o powstaniu PN, o przeszłoci tego miejsca , o typach ekosystemu, będ?cych w BPN.Można się dodzwonić, lecz nie znam numeru telefonu, lecz w celu udania się na taka wycieczke zalecałbym, udanie się do muzeum i załatwieniu szczegółów.

[ Dodano: 2005-08-14, 20:28 ]
Małe sprostowanie :90 zł. kosztowalo wynajęcia przewodnika, reszta to było wejcie do PN.

Justyna 

Wysłany: 2005-08-14, 21:40   

caly czas siedze w suwałkach.No obozy nie jade,ale może na kóncówke wakacji Białowieża będzie :) .

Dzięki Kiedrzuza info :res:

[ Dodano: 2005-08-14, 22:07 ]
ps: nie był kto z Was w Kadzidłowie?

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-08-19, 01:07   

Kiedrzu napisał/a:
Ja bylem, na tej wyprawie i moja mama i zapłacilismy razem 104 zł.(napewno 100 była ).

No prosze, a rednia składka w NGOsach to ok 15-20 zł/rok, a taki Grzegorzb chce aby te NGOsy rozwi?zały skutecznie wszystkie jego problemy z ochrona przyrody i jeszcze sie dziwi że kto od kogos czego wymaga i czasami głupie pytania zadaje...

Wychuchol 

Wysłany: 2005-08-22, 00:17   

Justyna napisał/a:
ps: nie był kto z Was w Kadzidłowie?

Byłem w lipcu, warto się tam przejechać. Mielimy nawet okazję trzymać w ręku małe wilczki i głaskać pisklę myszołowa. Jest dużo ciekawych zwierzaków, chodzisz wród danieli, łazi tam bocian czarny, kormoran i żuraw, reszta raczej w klatkach ale jest fajnie. Byłem też 2 tyg. temu na "safari " koło Gołdapi, tam jeĽdzi sie terenówk? wród 700 danieli i jeleni, karmi się też dziki.

Odpowiedz do tematu