PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiedzanie Białowieskiego PN
Autor Wiadomość
Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-03-11, 11:38   

Wychuchol napisał/a:
Nie, nie mam gwarancji aczkolwiek szansa na znalezienie mnie w nocy przez kogoś bez psów jest praktycznie zerowa.
odniose sie tylko do tego - w Białowieży straż graniczna działa nad wyraz dobrze i to 24h/d. A służby leśne też mają systemy komunikacji sprawne - wiedzieli ile osób szlo w grupie, gdzie robili dłuższe postoje, gdzie odbili ze szlaku itd. itd. -> koleś który nas oprowadzał właśnie mówił "że ta piątka co tu dwa dni temu była, to od was? No i tam sobie postój zrobili, a potem jedna osoba weszla na obszar ostoi zwierzyny itd.itd." a SG - tez ładnie sledzila nasze ruchy ;P :) Wiec poza terenami nadgranicznymi fakt znalezienia moze byc ciezki - ale zimą , przy granicy - chyba nie tak trudno :)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

mikus.zet 

Wysłany: 2007-03-13, 13:07   

tadekptaku napisał/a:
green power napisał/a:
w pokazowym są, ale to nie to samo - polecam wybrać się do Obrębu Chwoźna za Kosy Most....
albo droga na teremiski :)

Albo czarny szlak (chyba nowy, bo nie ma go jeszcze na moich dwóch mapach) pomiędzy Drogą Zwierzyniecką a Starą Białowieżą, mniej więcej równoległy do drogi na Teremiski, na południe od niej.

sioux 

Wysłany: 2011-09-15, 21:23   

Wiem, wiem, odświeżam archaiczny temat, ale lepsze to, niż tworzenie nowego...

W niedzielę lub poniedziałek jadę powłóczyć się (6-7 dni) po Puszczy Białowieskiej - rykowisko, jarząbki, itp!!! I tu moje pytanie - czy i gdzie, w południowej i południowo zachodniej części puszczy, znajdują się miejsca podobne do tego które jest nieopodal rez. Szczekotowo, gdzie można legalnie rozpalić ognisko i zanocować - byle z dala od wsi i przysiółków.

z góry dziękuje i pozdrawiam

Irek098 

Wysłany: 2012-07-09, 23:08   Re: Zwiedzanie Białowieskiego P.N

Polecam płn. część Puszczy Białowieskiej, nie dość że puszcza to jest tam jeszcze Zalew Siemianówka - świetne miejsce do obserwacji ptaków.

carr 

Wysłany: 2012-12-09, 14:31   

Heja

Możecie polecić jakieś miejsca gdzie można dobrze zjeść / napić się w lokalnych klimatach i nie zbankrutować przy okazji???
Ewentualnie namiary na jakichś gospodarzy z lokalnymi specjałami :)

Pozdro!

HAMSTER 

Wysłany: 2012-12-27, 19:04   

Chyba w większości kwater można zjeść ale która jest najlepsza, nie wiem.
Natomiast jeżeli będziecie chcieli zrobić zakupy, to warto wybrać się do Hajnówki, bo białowieskie sklepy narzucają dużą marżę ;)

www.pracownia.org.pl

lookhasz 
ornitolog

Wysłany: 2012-12-28, 11:24   

Z własnego doświadczenia mogę śmiało polecić agroturystykę Szpak. Gospodyni b. dobrze gotuje a i jest miło usposobiona do ptasiarzy.

pozdr Łukasz
szacunek dla natury to pierwotne jest sedno."

zygmunto 

Wysłany: 2013-04-06, 14:41   

Chciałby się ktoś wybrać do Białowieskiego celem fotografowania żubrów? Mam auto i trochę wolnego czasu w przyszłym tygodniu.

zielony1 

Wysłany: 2013-05-29, 22:24   

Białowieski park jest ogólnie jednym z najlepszych jak chodzi o faunę ale też mamy tu na mazowszu atrakcję w postaci rezerwatu żubrów w smardzewicach.

Odpowiedz do tematu