PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędrówki terenowe Lubelszczyzna
Autor Wiadomość
napalek 

Wysłany: 2010-06-30, 09:39   Wędrówki terenowe Lubelszczyzna

Poznam osobę/y chętne do weekendowych wyjazdów w teren. Cele głownie florystyczne, krajobrazowe, relaksacyjne:)
Głównie poruszam się po terenie Lubelszczyzny ale oczywiście wszystkie inne kierunki jak najbardziej możliwe. Szukam osób pełnych zapałów, nie zrażających się brzydką pogodą, trudnościami terenowami i długością trasy. Trasy wybieram od 15-30 km na dzień. Dojazd najczęściej komunikacją zbiorową (nie mam samochodu)
Najczęściej wędruję z mężem ale też z różnymi innymi chętnymi osobami w zależności od tego, kto akurat ma czas:)
Posiadam doświadczenie w łazęgowaniu, a od towarzyszy wędrówek oczekuję przede wszystkim dużo CHĘCI.
Wiek bez znaczenia.
Zapraszam:)

Zdjęcia z poprzednich wycieczek na stronach zalinkowanych w stopce

www.naszalubelszczyzna.pl
www.gorskastronaswiata.pl

darius 

Wysłany: 2011-04-05, 20:54   

napalek, Chętnie przyłączę się do wspólnego włóczenia się z Wami :) Wiele sam mogę Wam pokazać w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym i okolicach .Przecież tam mieszkam :)
Jeśli jesteście zainteresowani -zapraszam na Priv :tup:
Może udało by się zmontowac jakąś grupę ludzi z naszego terenu o podobnych zainteresowaniach :?:

darius 

Wysłany: 2012-06-23, 13:55   

Wczoraj po raz pierwszy w życiu wybrałem się do Ostoi Żurawce na Zamojszczyżnie . Niestety moją wyprawe skutecznie zniweczyła burza ,tak wiec zdążyłem jedynie pobieżnie zwiedzić Machnowską Górę :/ a Korhynie i Żurawce niestety już nie. No cóż , innym razem może... :]
Jestem pod ogromnym wrażeniem jesli chodzi o skalę prac ochronnych na Machnowskiej Górze. :res: :oki:
Chwała tym wszystkim ,co się w tym załużyli :res: :res: :res:
Mam nadzieję ,że ten sosnowy las kiedyś całkiem zniknie z tego pięknego wzgórza. :tup:
A jest co podziwiać - ocean barw i te nieziemskie rośliny :!: :) Np. szafirek miękolistny jest tam tak liczny , że rośnie nawet w przydrożnych rowach :]
Niestety , te 3 cudowne oazy otaczają potężne monokulturowe pola , które skutecznie psują krajobraz i nie dają się rozprzestrzeniać kserotermicznym roślinkom :/
Następnym zagrożeniem jest gigantyczna ekspansja barszczu Sosnowskiego w okolicach Machnowskiej Góry . Całe szczeście że ów barszcz ,nie lubi suchych stanowisk :oki:
Niemniej jednak polecam to miejsce . Osobiście mam zamiar wkrótce tam powrócić i zwiedzic to w czym przeszkodziła mi tak pechowo burza. :]

Odpowiedz do tematu