PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: for
2007-06-20, 08:13
Puszcza Niepołomicka i okolice
Autor Wiadomość
tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2010-10-10, 13:08   

to troszkę za późno raczej. W lesie najlepiej być kolo 3 w nocy (nawet wcześniej) wtedy ładnie słychać byczki. Lokalizujesz sobie klientów i po cichutku meldujesz się w ich okolicy. Jak szczęście dopisze to o świcie je zobaczysz(co nie zawsze się dzieje ;) ).

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

psobas 

Wysłany: 2010-10-10, 22:27   

w puszczy niepołomickiej w niektórych miejscach ryczą do 8, a w tym roku jeden w pewnym okresie ryczał prawie cały dzień, z tym, że za dnia bardzo delikatnie:)

Czeyczer 

Wysłany: 2010-11-13, 22:34   

Ostatni wypad do puszczy, bobry dają popalić!

Bobrowa ścieżka na Wielkim Błocie.

Kessi 

Wysłany: 2010-11-21, 08:20   Polowania w Puszczy Niepołomickiej w obszarze Natura 2000

Witam.

Wczoraj byłam w Puszczy Niepołomickiej w Obszarze Natura 2000 w rejonie Czarnego Stawu. Ku mojemu zdziwieniu odbywało się tam polowanie na zwierzęta. Kilka drogich, prywatnych samochodów terenowych oraz samochód z Nadleśnictwa Niepołomice na czele jeździło sobie po Puszczy w poszukiwaniu zwierząt, które jakby się wydawać mogło powinny być w takim miejscu szczególnie chronione. Było też kilku naganiaczy z psem, aby pozostałym jeszcze łatwiej przyszło zabicie zwierząt,

Jak to jest możliwe, że ktoś wyraził na to zgodę? Bo wygląda na to, że w dzisiejszych czasach mając dużo pieniędzy można wszystko, nawet zabijać zwierzęta w rezerwacie przyrody!!
Z tego co widziałam wczorajsze polowanie było bardzo owocne, bo zabili kilka dzików oraz wiele saren - widok straszny!!

W moich oczach teraz wygląda to tak, że Puszcza wcale nie jest po to by chronić zwierzęta.

Dobrze, że po Tatrach nie da się jeździć samochodami, bo pewnie też mając odpowiednio dużo pieniędzy można by zapolować na jakieś kozice górskie czy niedźwiedzie.

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2010-11-21, 22:13   

Kessi napisał/a:
byłam w Puszczy Niepołomickiej w Obszarze Natura 2000

Kessi napisał/a:
Ku mojemu zdziwieniu odbywało się tam polowanie na zwierzęta

a czemu cię to dziwi?
Puszcza Niepołomicka to OHZ czyli osrodek hodowli zwierzyny,w ktorym odbywaja sie normalnie polowania.
Kessi napisał/a:
Jak to jest możliwe, że ktoś wyraził na to zgodę?

nikt nie musiał wyrazac zgody bo to zgodne z prawem :]
Kessi napisał/a:
Z tego co widziałam wczorajsze polowanie było bardzo owocne, bo zabili kilka dzików oraz wiele saren - widok straszny!!

jesli zabili tylko sarny i dziki to nic sie nie stało. obszar N 2000 PN byl powolany dla ochrony ptakow a szczegolnie puszczyka uralskiego, mucholowki bialoszyjej i dzieciola sredniego. skoro nie zabili tych gatunkow to nie zlamali prawa.
obszary natura to nie rezerwaty i parki narodowe w ktorym ochrona przyrody jest kompleksowa :>
Kessi napisał/a:
Bo wygląda na to, że w dzisiejszych czasach mając dużo pieniędzy można wszystko, nawet zabijać zwierzęta w rezerwacie przyrody!!

jesli polowali w rezerwacie to zlamali prawo i należy zglosic sprawe do RDOS w Krakowie (mozesz wyslac fotki na pawel.wieczorek małpa rdos.krakow.pl) i do organów scigania - ale to powazne oskarzenie i trzeba miec dowód :!:

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

focus 

Wysłany: 2011-03-01, 15:55   

Witam, a jak mam pytanie co to takiego ?
stało na grobli i wycelowane bylo na powierzchnie pól uprawnych pod lasem.
butla z gazem, czasomierz, lufa...

Czeyczer 

Wysłany: 2011-03-01, 16:51   

focus, odstraszacz zwierzyny. Spokojnie, obok tego sarny siedzą i nic do tego nie mają ;)

focus 

Wysłany: 2011-03-01, 17:09   

Czeyczer, tez tak sie domyslalem, widzialem cos podobnego na stawach hodowlanych jesienia. na polach przed tym odstraszaczem chodzilo okolo 10 saren gdy tam bylem :)

Czeyczer 

Wysłany: 2011-03-01, 17:38   

focus napisał/a:
na polach przed tym odstraszaczem chodzilo okolo 10 saren gdy tam bylem :)

No to pewnie te same, które widziałem. Pozdr.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2016-02-24, 16:45   

Dzisiaj z dwoma braćmi wybraliśmy się do Puszczy Niepołomickiej. Zaczęliśmy w Chobocie, przeszliśmy koło rez. Lipówka, potem kawałek polami w dolinie Drwinki, lasem w rejonie rez. Gibiel i ponownie wyjście w dolinę, którą wróciliśmy do punktu wyjścia.

W lesie: bębnienia dzięcioła dużego i same ptaki, 2 odzywające się dzięcioły czarne, aktywne głosowo bogatki, kowaliki, grubodzioby, czyże.

W dolinie: na niebie sporo myszołowów (jeden myszołów włochaty), odpoczywające na polach skowronki, żerujące szpaki w mieszanych stadach z paszkotami i kwiczołami, potrzeszcze, trznadle, potrzos, mój pierwszy w tym roku żuraw. Dwa klucze ciągnące po niebie, ale odległość uniemożliwiała ustalenie nawet tego, czy były to gęsi, czy żurawie.

Odpowiedz do tematu