PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: for
2007-06-20, 08:13
Puszcza Niepołomicka i okolice
Autor Wiadomość
Czeyczer 

Wysłany: 2010-06-03, 12:16   

Słyszałem że w P. niepołomickiej roi się od różnego rodzaju sów. Raz widziałem uszatkę w Chobocie. Słyszałem też puszczyka.

Analizowałem też ze 30 wypluwek uszatki. Widocznie uwielbiła sobie Chobocką ambonę.
Od dawna chodzę na Błoto i żadnego urala nie widziałem. Jak je wabić? Nigdzie tego nie mogę znaleźć.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-06-03, 12:29   

Czeyczer napisał/a:
Słyszałem że w P. niepołomickiej roi się od różnego rodzaju sów
nie no bez przesady ;)

Troszke sów jest, ale nie roi sie tam od nich :P Jak trzeba żeby były to ledwo co się odezwie :roll:

Czeyczer napisał/a:
Jak je wabić? Nigdzie tego nie mogę znaleźć.

a po co chcesz urala wabić? to dodatkowe niepotrzebne stresowanie ptaka :idea:

Czeyczer 

Wysłany: 2010-06-03, 12:37   

Wabienie stresuje sowy? Tego nie wiedziałem...

A urala jeszcze nigdy nie widziałem. Jestem początkującym obserwatorem.

Ja jeszcze rok temu myślałem że w p. niepołomickiej jest tylko jeden gatunek.

sim 

Wysłany: 2010-06-13, 11:02   

Witam wszystkich - mój debiut na forum.

Dziś koło 4.30 rano wybrałem się na spacer od strony fabryki lateksu pod Szarowem - samozaparcia starczyło mi na ok. godzinę, następnie dokonałem rejterady przed nieludzkimi wręcz chmarami komarów. Jeżeli ktoś się wybiera, lojalnie ostrzegam: bywałem wcześniej w PN i wiem że wampirki potrafią się tam dać we znaki, ale czegoś takiego nie doświadczyłem jeszcze nigdy. Zatrzymanie się na dwie sekundy w celu zrobienia zdjęcia skutkuje min. 5 bestiami przysysającymi się do dłoni i twarzy, jeżeli wsiadasz do samochodu to razem z tobą wsiada 20 pasażerów. Z produktów offopodobnych nie robią sobie, skubańce, nic.

Jeżeli chodzi o bilans spaceru: coś jenotokształtnego przebiegającego ścieżkę i pojedyncza sarenka na torfowisku - przygodę z fotografią przyrodniczą dopiero zaczynam, więc identyfikacje proszę traktować z przymrużeniem oka ;) Zdjęć niestety brak, wredne bzykacze skutecznie popsuły przyjemność z wyprawy.

Aha - w drodze powrotnej jeszcze boćki na polach pod Grabiem i cudnie kwitnące ławy maków tamże.

Za tydzień kolejne podejście, może dopisze mi więcej szczęścia. Ale tym razem - rękawiczki + kapelusz z moskitierą, co serdecznie zalecam wszystkim. :lol:

Pozdrawiam!

bodzishek 

Wysłany: 2010-06-13, 22:52   

Oj tam...
kolega robi w "puszczy" magisterkę, łazi za dzięciołami cały dzień i jakoś żyje.
Twardym trzeba być, nie mientkim ;)

A tak na poważnie, to dostanie się przyrodzie tego roku końska dawka insektycydów...

focus 

Wysłany: 2010-06-15, 23:44   

Witam Was,
Nie wiem gdzie zamiescic moje pytanie jednak zapytam w tym temacie, a mianowicie... Prosze podajcie mi nazwy miejscowosci przy Puszczy Niepolomickiej z ktorych mozna wybrac sie na spacer do lasu iglastego. W ktorych rejonach Puszczy Niepolomickiej znajde las iglasty ?

dziekuje

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2010-06-16, 10:20   

las iglasty?
hehe wiekszosc Puszczy Niepolomickiej to bór mieszany :]
znaczy sie sosna z domieszką :]
po prosto pojedz do puszczy :]

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Czeyczer 

Wysłany: 2010-06-16, 12:51   

Ja zawszę wchodzę do Puszczy przez przejazd kolejowy w Kłaju. Najwięcej lasów iglastych jest w środku kompleksu głównego, tj. Poszyna i Osikówka.

Ciekawe miejsca to:
-Szarów - torfowisko Wielkie Błoto
-Kłaj - torfowisko Wlk. Błoto i rez. Długosz królewski.
-Stanisławice - Długosz król.
-Niepołomice - drogą królewską przez całą puszczę. Jednak nie polecam, mnóstwo ludzi :/

Bradzia 

Wysłany: 2010-09-06, 21:47   

Witam,
Znalazłem to forum przypadkiem:) ale niezmiernie cieszy mnie jego treść. Piszecie o wspólnych wypadach do Puszczy, chętnie się na takowy wybiorę- kwestia ustalenia daty. Zbliża się jesień i będzie dobry klimat na robienie zdjęć.
W Puszczy byłem raz- i przegoniły mnie komary :( będe wdzięczny jeżeli znajdzie się ktoś kto pokaże mi ciekawe miejsca w Puszczy.

Pozdrawiam.

Voyt 
Aves,aves...

Wysłany: 2010-09-21, 17:32   

Witam,

Zamierzam wybrać się do Puszczy w sobotę,czy wiecie może gdzie się najlepiej udać by posłuchać ryczących byczków?? :)

Czeyczer 

Wysłany: 2010-09-21, 18:21   

Kompleks Grobla.

psobas 

Wysłany: 2010-10-09, 12:42   

Witam wszystkich!
Jestem miło zaskoczony tym forum, a przede wszystkim wątkiem o Puszczy Niepołomickiej, którą odwiedzam bardzo często!
W tej chwili można oglądać jak sójki gromadzą zapasy za zimę(żołędzie)
pozdrawiam wszystkich

005s1.jpg
sójka z żołędziami nie tylko w dziobie:)
Plik ściągnięto 899 raz(y) 61,14 KB

Czeyczer 

Wysłany: 2010-10-09, 16:42   

W Puszczy widać ślady rykowiska, ale ryczących byków nie słyszałem ani razu :sad: No trudno,może za rok.

psobas, jest nas coraz więcej :mrgreen:
A sójkę z żołędziami widziałem nawet wczoraj, wspaniały widok!
PS: Świetne zdjęcie :res:

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2010-10-10, 12:42   

Czeyczer napisał/a:
W Puszczy widać ślady rykowiska, ale ryczących byków nie słyszałem ani razu :sad: No trudno,może za rok.

:roll: A w jakich godzinach bywales zeby je obserwowac? :>

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

Czeyczer 

Wysłany: 2010-10-10, 13:03   

tadekptaku, tak gdzieś od 5 rano do 9.

Odpowiedz do tematu