PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: for
2007-06-20, 07:13
Puszcza Niepołomicka i okolice
Autor Wiadomość
Marcin D. 

Wysłany: 2008-04-18, 14:28   

Cytat:
Marcin trochę pośpieszył sie z tymi informacjami- te knoty okazały się nie bardzo pasować do jarząbka (oglądałem je wspólnie z ludźmi ze Stowarzyszenia Ochrony Sów-mnie samemu nie sposób orzec za względu na brak doświadczenia jarząbkowego, ale chopy nie dyskutowaly długo:)
Szukajmy dalej.

Ja Ryśkowi M. zaznaczyłem, że nie jestem pewny tego jarząbka (knotów).
A na forum faktycznie się zapędziłem pisząc o tym :oops:
Ale właśnie, czego to było?

bodzishek 

Wysłany: 2008-04-18, 16:40   

...mam nadzieję, że się jeszcze knoty uchowały, acz widziałem je mokre w dilerce i możliwe, ze grzybki już się nimi zaopiekowały. Postaram się załatwić.

bodzishek 

Wysłany: 2008-04-22, 13:36   

już wiem:):)
nie grzybki, a leśnicy!!!!!!!!

Żartuję, ale nie mogłem się powstrzymać :>

Po wyjeździe drużyny z Niepołomic knoty zostały na stole i najpewniej zaopiekowali się nimi gospodarze...
wiadomo, że to największe szkodniki :haha: :tup: :tup: :tup:

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-04-22, 13:41   

bodzishek napisał/a:
wiadomo, że to największe szkodniki :haha:

odezwal sie absolwent technikum lesnego :]

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

jarumas 

Wysłany: 2008-05-20, 13:19   

Witam wszystkich. Na początek się podliżę. Ciekawe forum. Tzn temat, gdyż na razie właściwie tylko ten przejrzałem. W niedzielę wyprawiłem sie w okolice Gibieli. Na miejscu byłem ok 7. Z początku nic ciekawego, fotografowałem roślinki kiedy przed samym nosem wyskoczył mi kozioł całkiem spory i bardzo ładny. Zanim złapałem za spust już zniknął w lesie. Chwile później spotkałem 8 dzików jednak brakło mi śmiałości żeby zbliżyć się do nich bo dwa dorodne okazy ośmielały mnie szczególnie. To niestety spowodowało, że z moim szkłem 18-55 nie zrobiłem właściwie żadnego konkretnego zdjęcia. Tuż przy granicy rezerwatu znalazłem dwa piękne puchacze. Jeden z nich siedział na gałęzi na wysokości 1 m i wyglądał z początku na zgrubienie na gałęzi, jak odwrócił głowę w moją stronę rozwiał wszelkie wątpliwości i poszybował sobie leniwie między drzewami. "Goniłem" go chwile ale uciekł na znaczną odległość. Za chwilę spotkałem drugiego i jemu udało mi się jakąś fotkę trzasnąć. Marna jakość (dopiero ćwiczę), ale wrażenie z takiego spotkania niesamowite. Z lasu wyszedłem 500 m od porzuconego roweru o godz. 13. Do bilansu zwierzątek napotkanych dorzucam cztery kleszcze, które zobaczyłem co prawda dopiero w domu na swoim ciele, ale piszę o nich bo zapewne miały związek z moją wyprawą.

ParusAter 
raniuszkowa

Wysłany: 2008-05-20, 16:38   

Wrzuć proszę fotkę puchacza. (nawet jeśli marna jest). Ciekawa jestem... :]
W jakim drzewostanie je miałeś? (+/- skład i +/- wiek)

Marcin D. 

Wysłany: 2008-05-20, 16:45   

jarumas napisał/a:
Tuż przy granicy rezerwatu znalazłem dwa piękne puchacze.

Zobaczyłeś jakąś sowę, nawet nie pofatygowałeś się żeby zajrzeć do książki jakiejś czy też internetu i piszesz jakieś bzdury...
A jeśli...

jarumas napisał/a:
Za chwilę spotkałem drugiego i jemu udało mi się jakąś fotkę trzasnąć.

...chętnie zobaczę te zdjęcia.

jarumas 

Wysłany: 2008-05-20, 16:56   

Bije się w piersi i prostuje zanim ktoś zrobi to za mnie. Zmyliła mnie wielkość tych ptaków. U obydwu okazów szlary widoczne i bardzo wyraźne, za to nie widoczne "uszy" i występowanie obu gatunków przekonało mnie, że jest to puszczyk uralski. Załączam fotkę i proszę o ewentualne skorygowanie.

Marcin D. 

Wysłany: 2008-05-20, 17:12   

Tak to puszczyk uralski, gratuluję nawet fajnego zdjęcia i spotkania :)

remian 

Wysłany: 2008-10-23, 18:27   ,

Nie byłem w Puszczy od dziecka, aż po chyba 15 latach się wybrałem. Piękne miejsce.
Chociaż chodziliśmy po omacku. Nie mogę się doczekać kolejnego wypadu.

1IMG_8914_1And4more.jpg
Plik ściągnięto 486 raz(y) 117,3 KB

SzB 

Wysłany: 2008-11-20, 19:21   

Witam

Nie jestem z małopolski i proszę o radę. Jaką trasę najlepiej wybrać, żeby podejść jelenia?

Pozdrawiam SzB

for 
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-11-21, 15:21   

Cytat:
aką trasę najlepiej wybrać, żeby podejść jelenia?

proponuje rajd przez buczyny od Krynicy do Ustrzyk Górnych przez buczyny karpackie Beskidu Niskiego i Bieszczad :P

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

SzB 

Wysłany: 2008-11-22, 23:20   

Dzięki, na pewno kiedyś to zrobię, ale teraz wolałbym ograniczyć się do Puszczy Niepołomickiej ;)

Czeyczer 

Wysłany: 2010-04-17, 19:36   

To mój pierwszy post w tym temacie.

Do Puszczy Niepołomickiej uczęszczam dosłownie od urodzenie :) Mieszkam w Kłaju (ul. Grzybówka ). staram się tam chodzić codziennie, rowerkiem 30 - 40 km. piękne miejsce :)

A wy co? Od kilku lat nie byliście w P. Niepołomickiej czy co? :smile:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-06-02, 15:15   

Byliśmy ;) Jeno Niepołomicka jest dla mnie psychodeliczna, wole góry szczerze mówiąc :mrgreen: ;)

Ale na spacerek czy w ramach ćwiczeń terenowych sie tam jedzie ;)

Odpowiedz do tematu