PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Puszcza Borecka
Autor Wiadomość
aZdn 

Wysłany: 2007-07-08, 11:04   Puszcza Borecka

Wybieram sie niedlugo do Puszczy Boreckiej, znacie jakies tamtejsze fajne miejsca godne polecenia?

mikus.zet 

Wysłany: 2007-07-08, 21:45   

Puszcza Borecka to taka biała plama na mapie, nikt nic stamtąd nie raportuje :-(

Ja miałem przyjemność być tam w roku 96-stym, ale był to czas, kiedy nazwę "mazurek" kojarzyłem już wprawdzie z potrawą wielkanocną i z formą muzyczną, w której celował Chopin, natomiast nie miałem pojęcia, że jest też taki ptak - więc i ptasie obserwacje takie sobie, oględnie mówiąc, były. Ale pamiętam, że gdzieś w środku puszczy na środku drogi przeszedł nam przed nosem jakiś kurak, niepłochliwy i świetny do oglądania dla kogoś, kto by wiedział, jak to oglądać. Nigdy się już nie dowiem, co to było - przypuszczalnie jarząbek oczywiście. Generalnie można się tam chyba spodziewać wielu północno-wschodnich, puszczańskich smakowitości - sów, dzięciołów, kuraków, muchołówek.

Żubry powinny być gdzieś w środkowej części puszczy (rezerwat Borki czy jakoś tak) - myśmy nie widzieli, za to spotkaliśmy rodzinkę borsuków w pełnym świetle dnia.

Generalnie miejsce bardzo przyjemne - piękne jeziora, piękny las.

Rojst 
Oenanthe

Wysłany: 2007-07-14, 20:09   

Borecka - to wyjątkowe miejsce. Po wichurze sprzed paru lat a zwłaszcza po jej sprzątaniu to już nie to co kiedyś, ale nadal trzyma poziom :oki: Przede wszystkim to największy kawał grądu na Mazurach. Ładne łęgi (z pióropusznikiem!), fragmenty świerczyny na torfie. Polecam:
- rez. Borki - świetne lasy :!: - grądy, łęgi, świerczyna na torfie...
- otoczenie jez. Pilwąg - bardzo bogate w ptaki miejsce, pamiętam do dziś jak obserwowałem przez dłuższy czas powietrzne manewry pary kani czarnych ganiających nad jeziorem rybołowa :oki:
- wyspę na jez. Szwałk Wielki - dobry pływak może się tam dostać wpław. A na wyspie - dziki, 200-letni las lipowy, który wygląda tak, jakby ludzi w ogóle na świecie nie było (w runie zaś masowo rośnie miesięcznica trwała :idea: )

pozdrawiam,

aZdn 

Wysłany: 2007-07-18, 20:25   

Dzieki ;)

Oenanthe napisał/a:
Borecka - to wyjątkowe miejsce. Po wichurze sprzed paru lat a zwłaszcza po jej sprzątaniu to już nie to co kiedyś, ale nadal trzyma poziom

a nie wiesz czy sa gdzies w Boreckiej wiatrolomy pozostawione same sobie, tak jak to zrobili w P. Piskiej, czy wszystko wysprzatali?

>> http://www.ptaki.org.pl/
>> http://www.birdwatcher.pl/

Rojst 
Oenanthe

Wysłany: 2007-07-24, 16:36   

aZdn napisał/a:
a nie wiesz czy sa gdzies w Boreckiej wiatrolomy pozostawione same sobie, tak jak to zrobili w P. Piskiej, czy wszystko wysprzatali?

z tego co wiem wszystko wysprzątali.
pozdrawiam,

Czesław Lichota 

Wysłany: 2015-06-30, 13:18   

11 marca 2015r w miejscowości Ołownik został otworzony po modernizacji starej elektrowni wodnej Gościniec pod Węgorzem bardzo urocze ciche miejsce polecam szczerze,gdyż znam te tereny.Miejscowość leży nad rzeką Węgorapą w pobliżu Niecki Skaliskiej natura 2000 tuż przy granicy z Rosją.Jest też kilku hektarowy staw rybny na którym gniazdują co roku ptaki wodne ogólnie mówiąc raj dla ornitologów :) zerknijcie na stronę

Odpowiedz do tematu