PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Puszcza Białowieska - wakacje
Autor Wiadomość
wężyk 

Wysłany: 2014-06-29, 16:16   Puszcza Białowieska - wakacje

Od dawna pragnąłem wybrać się do Puszczy Białowieskiej i wreszcie ruszam w tamte strony. Planuję spędzić tam urlop z lepszą połówką. Czy ktoś z Was mieszka lub był w okolicy i mógł polecić miejsca, które grzech pominąć będąc tam przez tydzień? Słyszałem o ostatnich, starych barciach wiszących jeszcze na drzewach. Przyznam szczerze, że ilość miejsc, które chciałbym tam zobaczyć przyprawia mnie o zawrót głowy i będę wdzięczny za wszelkie sugestie, również te dotyczące ciekawych miejsc na nocleg. ;)

Hubert 

otop

Wysłany: 2014-06-30, 19:05   

Jeśli to ma być wyjazd ogólny, przyrodniczo-turystyczny to polecam na początek wizytę w lokalnej informacji turystycznej (PTTK). Bardzo dobrze przedstawią wszystkie najciekawsze miejscówki.

Szoguniasty 

otop

Wysłany: 2014-07-10, 12:33   

Cześć. Podpinam się do pytania :lol: Planuje wrześniowy urlop spędzić w Puszczy Białowieskiej. Na początek Hajnówka i tamtejsze szlaki. Znacie jakieś niedrogie schroniska godne polecenia ;>

Pozdrawiam.
Tylko to, co rozumiemy;
Będziemy rozumieć
Tylko to, co poznamy."

Pescado_r 

Wysłany: 2014-07-11, 16:54   

wężyk,Szoguniasty
Jeśli chcecie jak najlepiej wykorzystać ten czas, to rzeczywiście najbardziej opłaca się zasięgnąć informacji w tamtejszym PTTKu.Osobiście polecam załapać się na wycieczkę do rezerwatu ścisłego (Obręb ochronny "Orłówka"). Wycieczki takie odbywają się w grupach z przewodnikiem. Oto link do strony firmy organizującej takie wycieczki:
http://bialowieza.info.pl/
Poza tym warte odwiedzenia są np. muzeum przyrodnicze Białowieskiego PN i rezerwat pokazowy żubrów.Co do indywidualnych wycieczek to wystarczy zaopatrzyć się w dobrą mapę Puszczy i wybierać, codziennie inne, szlaki piesze czy rowerowe :) Możliwości jest naprawdę sporo :)

Hubert 

otop

Wysłany: 2014-07-13, 22:53   

Ja odradzam rezerwat pokazowy - wygląda jak mini zoo z lat 70-tych (chociaż zaczyna pojawiać się współczesna infrastruktura). IMO jedynym zwierzem, dla którego warto się tam wybrać to żbik ;)

Odpowiedz do tematu