PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przemkowski Park Krajobrazowy
Autor Wiadomość
moondrow 

Wysłany: 2012-09-11, 11:53   Przemkowski Park Krajobrazowy

Witam serdecznie

Zastanawiam się czy na forum znajdują się użytkownicy, którzy mają doświadczenia z parkiem wymienionym w subskrypcji. Ze stawami przemkowskimi, z Przemkowem w ogóle - bo właśnie poznawanie Parku chciałbym rozpocząć od stawów w tym mieście. Czytając informacje oficjalne niewątpliwie zainteresowałem się regionem. Z tym, że wiele z nich pisana była parę lat temu, a mi zależy na danych aktualnych, no i sprawdzonych przez pasjonata przyrody.

Czy rzeczywiście jest to teren warty odwiedzenia, czy idzie kontemplować naturę w spokoju?

Pozdrawiam,
moondrow

e-mucha 

Wysłany: 2013-06-25, 15:48   

Witam.

Cytat:
Zdaje sobie sprawę, że minęło już trochę czasu od napisania postu, a na forach zdaje się jeszcze utrzymywać nieco archaiczny zwyczaj nie odpisywania na stare tematy. W dobie wyszukiwarek internetowych, gdzie w myśl winiarskiego rzemiosła - im starsze: tym lepsze - wiele tematów zostaje odnajdywanych właśnie przy pomocy Googl'a lub Binga (etc) głupio pozostawiać odłogiem archiwa bez odpowiedzi. Koniec OT.

Właśnie przez Googl'a tutaj trafiłem i specjalnie założyłem konto widząc pytania bez odpowiedzi Być może odpowiedź znajdziesz na moim blogu. Otóż małą relację i galerię zdjęć wraz z mapami (również PDF) zamieściłem właśnie na nim:

Stawy Przemkowskie

Zapraszam i zachęcam do odwiedzenia Stawów, które są niezwykle urocze.

moondrow 

Wysłany: 2013-08-18, 17:47   

Dzięki E-Mucho.

W każdym razie stawy odwiedziłem, a rzecz działa się w październiku, czyli już trochę minęło, ale wyprawę dobrze pamiętam.
Dzień był niezwykle wietrzny, ogromne skupiska nasion nawłoci latały w powietrzu, niemalże dusiły w gardle. Koszmarnie zimno.

Przede wszystkim chcę napisać, że kontaktowałem się z siedzibą odpowiedzialną za przemkowskie stawy i dowiedziałem się, że obowiązuje zakaz wstępu. Dlaczego jednak zawitałem na stawy? Ponieważ żadnej informacji na wejściu nie ma. Brakuje piktogramów, jakichkolwiek oznaczeń i ostrzeżeń. Przed stawami jest tylko tablica ujmująca nazwę. I nic więcej. Miejscowi opowiadali mi, że wszyscy nad stawy chodzą i problemów z tym nie ma i nie było nigdy.
I tu jestem nieco skonfundowany, jakby ktoś był na tyle władny, żeby wyłożyć o co tu naprawdę chodzi to proszę uprzejmie.

Zdjęcie:

Więcej w linkach...
http://2.bp.blogspot.com/...4%99cie0341.jpg
http://4.bp.blogspot.com/...4%99cie0345.jpg
http://1.bp.blogspot.com/...4%99cie0366.jpg
http://3.bp.blogspot.com/...4%99cie0390.jpg

Nie miałem wiele czasu na zwiedzanie, ale na stawach spotkałem parę zwierząt. Nie próbowałem specjalnie fotografować, bo jednak aparat z telefonu..

stawy przemkowskie, 9 października 2012:
myszołów - 2
rybołów - 1
kruk - 2
łabędź niemy - ~40
kormoran zwyczajny - ~20
łyska - ~80
czapla siwa - 1
gęś zbożowa - ~60
ponadto sikorki, kowaliki, kopciuszki itp.

z ssaków trafiły się sarny

czyli bez szału, ale na pewno jeszcze tam zawitam.

Odpowiedz do tematu