PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampinoski Park Narodowy
Autor Wiadomość
R_Michal 
Michał Rycak

Wysłany: 2006-07-03, 14:13   Kampinoski Park Narodowy

Czy macie jakies ciekawe jednodniowe, piesze trasy wycieczkowe po Kampinosie? (ewentualnie propozycje laczone - moge sie samochodem przemieszczac). Obszar parku jest dosc duzy i na piechote nie sposob wszystkiego objesc. Co ciekawego ornitologicznie mozecie polecic? Gdzie warto sie wybrac, gdzie najlepiej zaczac i jak dojechac, i gdzie bezpeicznie zostawic samochod. Wszelkie porady, sugestie mile widziane :grin:
Ja jutro wybieram sie wlasnie na piesza calodniowa wycieczke chetnie skorzystam z tras i miejsc przez Was zaproponowanych.
ps. jak sytuacja z komarami? duzo ich?

Jurek7 

Wysłany: 2006-07-03, 14:43   

Propozycja 1 i 2.
Najladniejsze sa okolice rez. Krzywa Gora i laki Fafulkowskie.
- Samochodem do wsi Gorki i Zamosc. Postawic samochod w Zamosci przy placyku za kapliczka (kiedys pojechalem dalej i wykopywalem samochod z piachu !). Potem na zachod do kanalu Lasica i zoltego szlaku, potem na pn, do czewrwonego szlaku, okrazajac rez. Krzywa Gora od polnocy. Powrot ta sama droga.
Jesli masz mocne nogi, mozesz nie wracac, tylko przejsc we wsi Krzywa Gora polna droga na pd, przez mostek na Lasicy i byla wies Karolinow, potem wrocic przez Bieliny i Dab Powstancow do zoltego szlaku.

Jesli nie wlaczyles ja do wycieczki 1 - ladna jest droga wzdluz pd. czesci lak Famulkowskich -pojedz przez Zelazowa Wole do Famulek Brochowskich,potem na wschod przez Bieliny do Debu Powstancow (mozna tez przejsc z Granicy).

Uwaga - najlepiej to robic popoludniem, w dzien moze byc b. goraco i duszno. !

Propozycja 3. /4
Przez Kampinos do parkingu k.rez. Nart. Stamtad - rez. Nart, Zamczysko, ew. Karpaty. Lub od drugiej strony - do w. Lubiec, na zachod szlakiem wzdluz ganicy wydm do oos Karpaty i oos. Zamczysko.

propozycja 5.
Do w. Sadowa (blisko!) potem czerwony szlak wzdluz pn. skraju oos. Sierakow.
Uwaga - najlepiej to robic popoludniem, w dzien moze byc b. goraco i duszno. !
Propozycja 6. - Na upal - do wsi Aleksandrow, Truskawka, kiscinne i wycieczka wzdluz kanalu Lasica - przez pola i laki (bynajmniej nie puszczanskie).

Propozycja 7.
Do Izabelina i do rez. Cyganka (krotka, moesz przedluzyc do najblizszego starodrzewia)

Fajne miejsca z dostepem tylko, jesli masz pozwolenie na zejscie ze szlakow:
Lasica w rez. Krzywa Gora i Laki Famulkowskie, rez. Debly, Zurawiowe, uroczysko Niepust... Spotkasz tam sporo turystow, mysliwych, zbieraczy grzybow, ale jako milosnik przyrody sam na pewno bedziesz mial zezwolenie. :roll:

R_Michal 
Michał Rycak

Wysłany: 2006-07-03, 22:43   

Dzieki Jurku za obszerna propozycje :oki:
A jak teraz wyglada sytuacja z komarami? Nie zjedza mnie zywcem? Moze nie warto sie tam teraz wybierac bo komarzyska atakuja zaciekle... tego sie troche obawiam.

Namor 

Wysłany: 2006-07-03, 23:29   

R_Michal napisał/a:
A jak teraz wyglada sytuacja z komarami? Nie zjedza mnie zywcem?
teraz nie jest najgorzej, ale w miejscach ocienionych i zabagnionych, trzeba zapłacić daninę krwi ;)

Jurek7 napisał/a:
Propozycja 6. - Na upal - do wsi Aleksandrow, Truskawka, kiscinne i wycieczka wzdluz kanalu Lasica - przez pola i laki (bynajmniej nie puszczanskie).
Wbrew pozorom ta trasa może być hardcorowa. w ubiegłym roku w jedną stronę szedłem jednym brzegiem, a wracałem drugim. Miejscami bobry tak czesto pokopału nory, że wpadnięcie po pas jest 100%. wpadłem ja - niby doswiadczony wyga:), później moja towarzyska podróży, bąki i slepaki tną na całego, ale warto tam się wybrac, bo ludzi się raczej nie spotka, a żurawie, orliki, myszołowy itp. na pewno ;)

Jurek7 

Wysłany: 2006-07-04, 14:10   

Namor napisał/a:
w ubiegłym roku w jedną stronę szedłem jednym brzegiem, a wracałem drugim.

Nie, no :res: jeden brzeg kanalu to czesto bagno niemozliwe do przejscia. Na szczescie liczne mostki pozwalaja wybrac lepszy brzeg. :mrgreen:

kOKOn 

Wysłany: 2010-02-12, 15:50   

Czy ktoś z Was ma informację jak dotrzeć komunikacją zbiorową z Warszawy w zachodnią część KPNu ? (w godzinach wczesno-porannych).
PKSami raczej się nie da.
Może jakaś komunikacja prywatna jeździ do Brochowa, Tułowic, Śladowa ?

bartez 

Wysłany: 2011-03-22, 08:24   

Może się komuś przyda , ze stacji metra Dworzec Gdański (zaraz obok wiaduktu ) jeżdżą autobusy w zachodnią część parku . Często jeździłem do Nowin a stamtąd to już jest kawałek na Krzywą Góre . W 100% pewien nie jestem ale wydaje mi się że z tego samego przystanku jeżdżą też do Sochaczewa i Łowicza przez Kampinos

Tato 

Wysłany: 2011-03-25, 12:40   

Zostało uruchomione nowe,wygodne połączenie z centrum Warszawy do Kampinosu i dalej przez Żelazową Wolę do Sochaczewa.Busy wyruszają z pod pałacu kultury(naprzeciwko galerii centrum).Ważne jest to,że busy kursują 7 dni w tygodniu.Bilet do Kampinosu kosztuje 6 złotych,a ulgowy 5 złotych(trzeba się upomnieć).
Rozkład jazdy na http://motobuss.pl/

majeczka 

Wysłany: 2012-03-15, 16:27   

Czy ktoś się orientuje czy z Warszawy można się dostać autobusem do Brochowa (zachodnia część parku,początek czerwonego szlaku)??

MichalJ 

Wysłany: 2012-03-16, 10:11   

Raczej wątpię. Trzeba przez Sochaczew. Tu jest rozkład autobusów z dworca w Sochaczewie:
http://www.e-sochaczew.pl...asto%2031/2.pdf
Jest też kilka kursów PKS, ale tylko w dni robocze.

lukasz0207 

Wysłany: 2012-03-16, 14:13   

Jurek7 napisał/a:

Ja jak tamtędy szedłem to też miałem wesoło, nawet kalosze nie wystarczały, ale szedłem południową stroną, północna wydawała się lepsza. Z tą trasą trzeba uważać.

A ja dziś w końcu widziałem jelenie w KPN, piękna chmara 15łani, szkoda, że żaden byk się nie trafił, ale już teraz im nie odpuszcze ;)

Odpowiedz do tematu