PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe okolice Biebrzańskiego Parku Narodowego
Autor Wiadomość
R_Michal 
Michał Rycak

Wysłany: 2006-08-30, 14:57   

Dzieki! Niestety (albo stety) musze sie udac poniekad "w interesach" w okolice Wizny i odrazu polacze to z przyjemnoscia lazenia po bagnach ;) Moze uda mi sie podjechac nad Siemianowke ale... to troche wiecej km i szkoda mi czasu na dojazdy...

Moloch 

Wysłany: 2007-05-07, 13:02   

W tym roku jadę z matką nad Biebrzę, na początku wakacji (koniec czerwca, początek lipca). Możecie polecić jakieś miejsce do fotografowania ptaków? Czy za wejście z aparatem się płaci. No i jakieś porządne noclegi?

Biebrzański Park Narodowy jest moim ulubionym miejsce w Polsce, pisałem nawet o nim pracę. Ostatni raz byłem tam dwa lata temu, a i tak zobaczyłem tylko kawałeczek torfowisk. Niestety w ogóle nie mam pojęcia jak tam jest z turystyką i wejściami, mam nadzieję, że coś mi poradzicie.

piotrm 

Wysłany: 2007-05-08, 08:29   

Za fotografowanie i filmowanie profesjonalne w BPN sie placi:
http://www.biebrza.org.pl/pol/turyst/zas_foto.html

Amatorskie robienie zdjec-pamiatek bez schodzenia ze szlaku - w cenie biletu. ;-)

Pozdrawiam

lucky luck 
Łukasz Krajewski

Wysłany: 2009-05-29, 09:57   

Czesc,
ja chciałbym się wybrać nad Biebrze w czerwcu i mam parę pytań:
- gdzie w Goniądzu stwierdzany był wójcik? (w jakims parku?)
- czy korzystaliście z tamtejszych pól namiotowych? (któreś polecacie/odradzacie?)
- jak w czerwcu jest z kleszczami/komarami ??
Pzdrawiam, ŁK

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2009-05-29, 10:12   

Jeśli wybierasz się na początku wakacji to polecam szkołę w osowcu na nocleg.
Dlaczego wybierasz akurat Goniądz :?:
Masz samochód :?:
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

lucky luck 
Łukasz Krajewski

Wysłany: 2009-05-30, 09:20   

Goniądz wybieram na początek - jako stację kolejową. Potem będę łaził z buta tu i tam. Szkoła niestety odpada (gdyż prawdopodobnie wybiorę sie przed zakończeniem roku szkolnego).

zawa 

Wysłany: 2011-07-27, 19:28   

Hej w drugie połowie sierpnia wybieram się nad Biebrze na 3 dniowy spływ tratwą-który odcinek polecacie jako ten z najładniejszymi widokami i ciekawymi ptakami?z góry dzieki

sioux 

Wysłany: 2011-07-28, 19:26   

zawa - na początek płyń z Goniądz w dół rzeki, zanocuj na Białym Grądzie, a potem Brzostowo albo Burzyn, i do Wizny. Kolokwialnie mówiąc w "papcie nie trafisz" :-)

carr 

Wysłany: 2012-03-12, 19:17   

Hej
Mamy parę pytań odnośnie Biebrzańskiego, niestety w necie ciężko jest znaleźć konkrety :/ Wybieramy się w maju :)

Czy trudno jest uzyskać zgodę BPN na spływ kajakiem trasy Biały Grąd - Brzostowo (dolny basen)? Ktoś korzystał? W jaki sposób się występuje, z jakim wyprzedzeniem? A jeśli z tą trasą jest problem to jaką inną polecacie? Dolistowo-Osowiec?

Jak wyglądają ceny biletów na szlaki zwykłe, szlaki czerwonego bagna, czy są "tygodniówki" na wszystko itp itd.. :P

Jak prezentują się kwestie czasowo-przestrzenne w Biebrzańskim? Odległości są dość duże i czy np. da się w 1 dzień objechać rowerem dolny basen i wszystkie wieże widokowe/kładki?? Tak żeby mieć czas na ptaki.

Czy po szlakach (długa łąka, batalionowa łąka, czerwone bagno itp) da się przeprowadzić rower?

lukasz0207 

Wysłany: 2012-05-10, 19:22   

Mam do Was pytanie, gdzie najlepiej się wybrać nad Biebrze na 2 dni, będe siedział tylko w tym miejscu więc ważne aby było tam ciekawie, myśle nad Brzostowem i Mścichami i jeszcze nad Goniądzem. Prosze Was o szybką pomoc bo jutro rano wyjeżdzam. Z tego co piszecie to najciekawszy jest Goniądz.

Z góry dziękuj

Kamil 

Wysłany: 2012-05-10, 21:27   

lukasz0207 napisał/a:
Z tego co piszecie to najciekawszy jest Goniądz.
Co kto woli ;) Ja w Goniądzu bywam dość rzadko i szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak tam teraz jest, ale Brzostowo i Mścichy polecam - teraz jest akurat najlepszy czas na rybitwy :oki:

verran46 

Wysłany: 2015-04-17, 08:31   

A czy ktoś wie gdzie można w tych okolicach znaleźć jakiś nocleg?

buba 

Wysłany: 2016-01-23, 19:37   

Fajnie sie wybrac na Biebrze na kilkudniowy splyw tratwa. Nocuje sie wtedy w plywajacym baraczku, wiec wszystkie wieczory, noce i poranki spedza sie na wodzie, z dala od ludzkich osad, tylko wsrod przyrody. Bardzo polecam taki sposob wedrowki bagiennej!

andrzej59 

Wysłany: 2017-03-24, 08:10   

Wyjazd nad Biebrzę
W dniach od 23.04.17 do 30.04 17 planuję wyjazd nad Biebrzę, posiadam wolne miejsce w aucie i chętnie zabiorę osobę zainteresowaną obserwacją ptaków. Trasa przejazdu to Lubin (dolnośląskie) – Wizna, Brzostowo. Mogę zabrać zainteresowaną osobę „po trasie” np. z Wrocławia.
Chętnych proszę o kontakt i-mail lub tel. 603758220.

Pozdrawiam
Andrzej

Odpowiedz do tematu