PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brodnicki Park Krajobrazowy
Autor Wiadomość
for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-20, 13:19   Brodnicki Park Krajobrazowy

No to moze ja kilka słów o moim pobycie w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Wyjechałem 13.11 wieczorem po uprzednim polibudowym spotkaniem z Loganem. Po drodze do Torunia spotkałem dwie sympatyczne dziewczyny z którymi bardzo owocnie spędziłem czas do Łodzi i Kutna :] . Zajechałem do Torunia o 5 50 i w szoku byłem niesamowitym ze piwa mozna sie napic niedaleko PKP w Motelu (szukałem Krajana ale niestety piwka ktore Dagi chwali nie było). Pozniej to juz podróz do Krotomowego Grodu co zaowocowało (4 myszakami, dwoma pustułkami oraz pierwszymi dla mnie w tym sezonie jemiołuszkami na stacji w Jabłonowie Pomorskim :res: ).
Krotomek odebrał mnie o 8 30 z dworca i po pysznym śniadaniu u mamy Tomka poszliśmy w teren na okoliczne jeziora (26 godzin bez snu - lux). Idąc w kierunku pierwszego jeziora poznałem Borysa (Borsuk z forum), który wyznaczał trzebież wczesną w nadleśnictwie Brodnica. Później idąc przez las pokazałem Krotomowi jak wygląda torfowiec (Sphagnum), zlalazłem 5 roślin chronionych. Po drodze spotkaliśmy 50 kruków oraz kilka dzięciołów czarnych. Na pierwszym Chobotku (jeziorko) zobaczyłem pierwsze łąbądki oraz kilkadziesiąt gągołów i krzyzowek. Z Chobotka trafilśmy na drugie jezioro, gdzie zaobrączkowałem pierwszego mojego cygnusa. Po wypuszczeniu dziabąga trafiliśmy pod wyspę na Bachotku, gdzie obserwowaliśmy bielika. Po powrocie do domku Krotoma sen mnie zmorzył po pysznej obiado-kolacji. Na drugi dzień Krotom pokazał mi Brodnicę, w tym kilka gotyckich zabytków w tym wieżę, krzyzacką, mury obronne oraz gotycki kościół. Niestety po poszukiwaniach cygnusów na Drwęcy musieliśmy sporazkować bo czas nas scigał na Jezioro Wielkie Partęczyny. Podczas drogi nad jezioro sprawdziliśmy jedną piwnicę koło zabytkowego dworu i znaleźliśmy dwa gatunki nietoperzy nocki rude (2 os) i nocki natterera (7 os.). Póżniej na Partęczynach obserwowaliśmy gągoły, łabędzie, krzyzowki i czaplę siwą. Próba zaobrączkowania juvków cygnusa okazała się skokiem po kolana do jeziorka i niestety uciekła nam cała rodzinka. Po powrocie do domu czekając na wypad na płomykówki zdegustowałem literek 95 proc. Alkoholu kukurydzianego i nie powiem wchodził tak dobrze jak sliwowica :res: . Po kolacji udaliśmy się pod szpital w Brodnicy , gdzie przez godzinkę czekaliśmy na dorosłe płomykówki. Niestety pomimo slyszenia podlotów nic nie przyleciało poza dorosłym puszczykiem ;) .
Cały wypad wspominam bardzo wesoło i owocnie i myślę iż pomimo zaliczenia bagna, tofowiska i jeziora wrócę tam w przyszłym roku. Na następny dzień pojechaliśmy z Krotkiem już na 4 zlot forum....ale to w innym poście. Poniżej fotka bielika na wyspie jeziora Chobotek. Krotom dzięki za fajny wypad :res:

Krotom wrzuć parę fotek :]

bielik krotomowy.jpg
Plik ściągnięto 2957 raz(y) 96,84 KB

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!
Ostatnio zmieniony przez for 2007-11-21, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2007-11-20, 13:29   

tak na szybko legenda:
Chobotek to w rzeczywistości Bachotek :]
dziabągi to po polsku łabędzie :]
łabędź Fora był złapany na j. Bartno
:lol:
a łabędzie na Drwęcy w Brodnicy pływają ... .tylko jakeśmy ich szukali to ich nie było :?
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

sabotek 

Wysłany: 2007-11-21, 01:33   

Cytat:
...zlalazłem 5 roślin chronionych...

I tak wyglada raport florysty... moze by tak jakies gatunki wasza Forkowa mość ? :-P
Kłoci wiechowatej mozna sie domyslic, jak to bylo na Chobotku - Bachotku, a co dali?
Cytat:
... zdegustowałem literek 95 proc. Alkoholu kukurydzianego...

Honor poludniowcow uratowany! :res: :res:
Cytat:
.... i nie powiem wchodził tak dobrze jak sliwowica....

I Ty Forq takie brednie wypisujesz...
Cytat:
....Krotom wrzuć parę fotek ...

Krotek do roboty :-P

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-21, 09:01   

czarnuszka napisał/a:
I tak wyglada raport florysty... moze by tak jakies gatunki wasza Forkowa moś

prosze bardzo:
procz kloci wiechowatej byly:
kopytnik, bluszcz, marzanka wonna i wawrzynek
czarnuszka napisał/a:
I Ty Forq takie brednie wypisujesz...

:roll: no u nich to taki exportowy trunek

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Rojst 
Oenanthe

Wysłany: 2007-11-21, 09:56   

byłem kieeeedyś w czasach liceum w Brodnickim, na początku lat 90....
dawno już, ale mam bardzo fajne wspomnienia - nie tylko yyy..tego... towarzyskie, ale też i przyrodnicze. Przepłynięcie kajakiem z Bachotka na jezioro Wielkie Partęczyny było rewelacyjne :oki:

Odpowiedz do tematu