PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolontariat w MPN w Beskidzie Niskim
Autor Wiadomość
casia_hzw 

Wysłany: 2009-06-12, 10:18   Wolontariat w MPN w Beskidzie Niskim

Czy jest ktoś kto był na wolontariacie w Magurskim PN? względnie w Tatrzańskim?
Postanowiłam się wybrać na coś takiego, ale nie wiem czego się spodziewać;)

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2009-09-05, 12:43   

Rok temu wolontariusze z Magurskiego sprawili że śmiał się z nich cały Park, marzyli o badaniach naukowych a dostali za zadanie grabienie siana albo obcinanie krzaków, hehe :P

w tym roku z tego co wiem (o tych z końca sierpnia) to trafiła się normalna ekipa i do pogadania i do terenu :)

casia_hzw 

Wysłany: 2009-09-05, 14:39   ;>

Heh, ostatecznie trzeba się było tego spodziewać- na stronie jest przeciez napisane do jakich prac potrzebni są wolontariusze (grabienie trawy jest tam uwzględnione :] )... ale czego się nie robi dla wakacji w górach ;)
w ogóle to nie pojechałam do MPN, cóż plany mi się pokrzyzowały i w sumie pomimo tych doniesień żałuję strasznie :/

ps. niech mnie szlag jak nie pojadę w przyszłym roku!

i dzieki za odpowiedź moze ktos jeszcze dorzuci cos do tego wątku- temat w dalszym ciągu aktualny.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2009-09-05, 16:20   

zadawaj pytania to Ci odpowiem. w Magurskim bywam, nazwijmy to 'regularnie'... i co nieco może będe mógł Ci pomóc i poodpowiadać na Twoje pytania :) <pomimo że na wolontariacie TAM nie byłem :P >

casia_hzw 

Wysłany: 2009-09-05, 21:00   

:) szczerze to nigdzie nie mogłam znaleźć jakiś relacji czy notek o pracy wolontariuszy. Już zaczęłam mysleć, że to jakaś lipa i nikt tam nie jeździ:O
Za to mnóstwo wzmianek o "Wolontariacie Dla Tatr"- wydaje sie, że to prężna i dobrze zorganizowana akcja.
Odbyłam już pare wolontariatów, ale jakos nie spełniły moich oczekiwan- to chyba reguła, ze wolontariusze przydzielani sa do malo atrakcyjnych zajęć. Czy naprawdę nie można oczekiwać od takiego wolontariatu w parku, ze pozwoli on na chociazby rozwiniecie zainteresowan ;) albo zdobycie praktycznych umiejetnosci/ doświadczeń? :|

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2009-09-06, 10:26   

Najlepiej to spróbuj na jednych wakacjach i tu i tu być na wolontariacie to zobaczysz gdzie lepiej :P

z tego co wiem to w MPN faktycznie tylko grabienie siana i tym podobne prace wchodzą w gre, ewentualnie moze jakąś wycieczke po parku byscie uprosili :)
a co do rozwijania zainteresowan - to zalezy od Ciebie - od którejś tam godziny bedziecie 'wolni' i macie czas wolny, czyli można w terenie siedzieć do woli czy szukać kontaktów, czy co tam tylko chcesz :)
casia_hzw napisał/a:
to chyba reguła, ze wolontariusze przydzielani sa do malo atrakcyjnych zajęć
no cóż, za pomocą darmowej siły roboczej można wykonać prace do których "nikt" się nie pali, takie życie ...

Piszczałka 

Wysłany: 2010-06-20, 21:02   

odświeżam temat.
byłam, widziałam, na własnej skórze doświadczyłam.
faktycznie, jeśli chodzi o zajęcia to głównie proste prace fizyczne: grabienie siana, plewienie szkółki, odkrzaczanie łąk, składanie widokówek w komplety, czasem się trafi czyszczenie szlaku ze śmieci (trzeba rozmawiać)
po południu dużo wolnego czasu, ale też trzeba wiedzieć gdzie wolno chodzić
mieszkanie w chatce w środku parku... zero zasięgu, tv, kompa, 6-7 km do sklepiku z żywnością, 3-4 km do najbliższych "sąsiadów"...
jeśli tylko ktoś lubi takie klimaty... ja to miejsce nazywam moim małym końcem świata. jest bosko.
a na koniec jest wycieczka-objazdówka po parku
jeśli ktoś ma pytania - niech pisze, chętnie odpowiem :)

casia_hzw 

Wysłany: 2010-06-23, 08:10   

w zeszlym roku sie zglosilam i juz mialam jechac, ale trafila sie inna fajna opcja i zrezygnowalam, a w tym roku kiszka, bo 2 miechy praktyk mnie czekaja...
lecz mimo to temat w dalszym ciagu mnie interesuje:) kiedy bylas i na jak dlugo, czy jedziesz w tym roku?

Piszczałka 

Wysłany: 2010-06-23, 09:17   

standardowo wolontariat trwa tam dwa tygodnie. i taki jest pożądany.
byłam w ostatnie wakacje, z racji tego iż pałętam się tam jeszcze w innych celach to miałam to rozbite w czasie. w tym roku też tam będę, w lipcu, ale również z innych pobudek.

jak dla mnie MPN to najfajniejsza opcja ale nie bierz mojego zdania pod uwagę, mi to się już na mózg rzuciło... :wczache: :fiol:
niektóre osoby z tego forum mogą potwierdzić :-D

bartez 

Wysłany: 2011-03-21, 22:39   

W TPN to lepiej unikaj wolontariatu bo możesz oberwać po głowie od taterników , i to bardzo mocno

banda konfidentów , 6 razy przez nich płaciłem mandat w tym raz 1000 . To są ciecie od zbierania papierków i nic więcej

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2011-03-26, 11:59   

bartez napisał/a:
banda konfidentów , 6 razy przez nich płaciłem mandat w tym raz 1000 . To są ciecie od zbierania papierków i nic więcej

Przez taterników płaciłeś mandaty?

K. Popper

bartez 

Wysłany: 2011-03-26, 17:27   

nie przez taterników ponieważ sam nim jestem , ciecie mnie podkablowali

wolontariat w TPN to jest jedna wielka ściema , poza tym są tak samo pożyteczni i lubiani jak filance

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2011-03-28, 09:47   

bartez napisał/a:
nie przez taterników ponieważ sam nim jestem , ciecie mnie podkablowali

Tak sądziłem, ale sformułowanie myśli powyżej mogło wprowadzić w błąd..

Jeżeli wylewasz smutki, bo płaciłeś mandaty za to, że łamałeś przepisy Parku i prawo o ochronie przyrody o ktoś wykonywał swoją pracę, to radzę wylewać je na wspinaniu.pl, nie na forum przyrodniczym.
Wyjaśnij pod jakim względem wolontariat jest 'ściemą'? Bo zarówno wolontariusze jak i straż parku wykonują pewne obowiązki i , jak widać po ilości mandatów za nie przestrzeganie przepisów, są przydatni/potrzebni. (Piszę to jako dość obyty grotołaz).

K. Popper

bartez 

Wysłany: 2011-03-28, 18:29   

Nie wylewam żali . Fakt ze na mandat 1000 to sobie mocno zapracowałem (zjazd na nartach żlebem żandarmerii przy 3 stopniu ) z tym że nadzwyczajnie sie postarałem aby nikomu postronnemu nic się nie stało

zupełnie co innego jest lanie pod krzakiem o 4.30 rano ( na grodze do moka a dokładniej to koło wanty ) gość na kontrargument wskazał mi toj toja przy wodogrzmotach :/ . Uważam za co najmniej ku*****o wklepanie mi mandatu za to że z moka do palenicy w lutym o 1 w nocy zasuwałem na turówkach i jako szczególne przewinienie kretyn zaliczył mi nie narty tylko pulki

i taki z jego obecności był pożytek , całe szczęście że to była noc bo jego quadem tak na lodzie rzucało że ludzi by pozabijał a ja na turach śmigałem nie dość że po cichu to jeszcze równo jak ołówek

nie wspominam już o sytuacji kiedy toprowcy na ćwiczeniach mandaty dostali

Piszczałka 

Wysłany: 2013-01-13, 12:51   

Ponownie odświeżam :)
Najbardziej zainteresowani już pewnie dawno wiedzą, ale dla tych do których jeszcze ta informacja nie dotarła:
MPN pojawił się na facebooku, wtyczka jest na stronie parku a tu bezpośrednio link fb http://www.facebook.com/m...?ref=ts&fref=ts
kolejny sposób dowiedzenia się czegoś więcej również i o wolontariacie. A najlepiej to się samemu na własnej skórze przekonać pobierając dokumenty ze strony i odbywając wolontariat :) :D
http://www.magurskipn.pl/...kat=137&art=925

Odpowiedz do tematu