PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tatrzański szlak - Czerwone Wierchy
Autor Wiadomość
Zwieros 

Wysłany: 2007-01-10, 21:18   Tatrzański szlak - Czerwone Wierchy

Dla miłośników dzikiej przyrody i tych co lubią podziwiać górskie krajobrazy proponuje wyprawę wysokogórską szlakiem na Czerwone Wierchy w Tatrzańskim Parku Narodowym.
Z tego szlaku rozciągaja się widoki na Tatry Słowackie i na wysokogórskie, cudownie ukwiecone murawy zwane inaczej alpejskimi. Na ten szlak trzeba koniecznie wziąć ze sobą aparat fotograficzny. Dodam jeszcze, że jest to szlak bezpieczny i mogą nim wędrować i starsze osoby. Komfort takiej wyprawy poprawia duży zapas czasu na robienie zdjęć licznych roślin rosnących na podłożu granitowym i wapiennym.
Sporo zdjęć roślin z tej wysokogórskiej wyprawy zamieściłem na swojej witrynie przyrodniczej www.przyroda.tk , co - wydaje mi się - wielu zachęci do takiego spędzenia urlopu lub wakacji.

Zwieros

maciek 

Wysłany: 2007-01-10, 22:15   

Zgadza się to jeden z ciekawszych florystycznie szlaków tatrzańskich (jeszcze drugi przez Boczań do Hali Gąsiennicowej jest podobny ale tam zdecydowanie więcej ceprów)

Z tym że dla mnie w Tatrach jest już zdecydowanie za dużo ludzi... Zwłaszcza latem. Jak pisałem tam magisterkę i miałem pozwolenie na poruszanie się poza szlakami to było dużo ciekawiej. Teraz już prawie tam nie jeżdże bo dość mam ruchu ulicznego w miastach :/

Ale nie zgodzę się że jest to bezpieczny szlak. Rejon Krzesanicy i Suchych Czub jest dość niebezpieczny (grań).

BozenaCila 

Wysłany: 2013-06-28, 13:43   

To jest bardzo istotna informacja że szlak jest dosyć łagodny i bezpieczny, wiele szlaków nie nadaje się na podróżowanie pod górach z dziećmi czy ze starszymi osobami. Super, na pewno się tam z rodziną wybiorę:)

Timur 

Wysłany: 2013-06-28, 14:33   

Sam szlak wiodący przez Czerwone Wierchy technicznie nie jest trudny, jednak każde zboczenie zeń i próba zejścia w dół na dziko może się skończyć tragicznie - łagodne grzbiety Czerwonych Wierchów niżej obrywają się stromymi wapiennymi ścianami. Przy słabej widoczności (mgła) jest to niebezpieczny teren. Polecam zatem przejść się tam przy dobrej pogodzie, szczególnie że widoki stamtąd są wspaniałe.

misiastaMs 

Wysłany: 2013-07-11, 15:32   

Przyznam wam rację bo kiedyś byłam i było i fajnie i bezpiecznie w pełni jak na kobietę :D

animol 

Wysłany: 2013-08-15, 16:29   

Jaką trasą najlepiej wejść na Czerwone Wierchy? Chodzi mi o trasę dla amatorów bez większego doświadczenia w chodzeniu po górach. Myślałem żeby wchodzić od strony Kopy Kondrackiej.
Solidne pozycjonowanie stron www https://msweb.pl jest podstawą. Niejedna osoba ma zamiar zająć się takim działaniem i podejmować je regularnie. Warto działać tak, aby strony były solidnie przygotowane oraz tworzone w sposób ciekawy. Wówczas pozycjonowanie jest bajecznie łatwe.

hipolitkwiatkow 

Wysłany: 2013-09-03, 14:43   

Polecam szlak na Rysy byłem w ostatni weekend i widoki super.

laxy 

Wysłany: 2014-05-08, 14:19   

świetny ale trudny w/g mnie szlak

Gacek75 

Wysłany: 2016-02-22, 21:09   

Wchodziłem na Czerwone Wierchy od strony Doliny Kościeliskiej z Kir przez Ciemniak i Małołączniak. Trasa wiodła bodajże czerwonym szlakiem od Hali Ornakowej. Ogólnie szlak bardzo łatwy, można dzieci nieść na barana jak ktoś ma tyle siły. Widoki bardzo ciekawe szczególnie w wyższych partiach. Na samej grani dosyć stromo, również ciekawe stromizmy gdy się zejdzie trochę że szlaku
. Ciekawa flora ,na wys ponad 2 tys dominuje sit skupiona oraz irgi karpackie i wierzby alpejskie. Wracalem niebieskim szlakiem z Ciemniaka, trasa urozmaicona łańcuchami, dla mnie e tym momencie była najciekawsza. Ogólnie trasa nie zatłoczona, są momenty że można iść samemu spory kawałek. Na stoku spotkałem żmiję, jakieś 1400 m npm. Mój czas z Kir do Kir przez Ciemniak i Małołączniak wyniósł 10 godz. Na szczytach piękne widoki. Szczególnie na Tatry słowackie, ale nie tylko. Polecam i pozdrawiam. Gacek

lxix 

Wysłany: 2016-03-24, 21:16   

Gacek75 napisał/a:
Wracalem niebieskim szlakiem z Ciemniaka, trasa urozmaicona łańcuchami, dla mnie e tym momencie była najciekawsza.

Troszkę pomieszałeś. Nie z Ciemniaka schodziłeś tylko z Małołączniaka.

Bornetrik 

Wysłany: 2016-05-05, 15:23   

Oj polecam bardzo czerwone wierchy. Przeżycie jest niesamowite i warto chociaż raz w życiu wybrać się na jakiś szlak :)

lukasu 

Wysłany: 2016-05-14, 20:19   

Czerwony Wierchy są faktycznie bardzo malownicze, aczkolwiek ja wolę Świnicę jak najwyższą zresztą górę w całości położoną na terenie Polski. No, a dla bardziej zaawansowanych zostaje jeszcze Orla Perć :)

olderu 

Wysłany: 2016-06-17, 12:42   

Tak, na Świnicę wchodziłem i stamtąd jest piękny widok na Czerwone Wierchy. Urokliwa partia Tatr, trzeba przyznać.

akacja 

oton

Wysłany: 2017-08-06, 13:41   

Piękny szlak, zdecydowanie polecam!

Odpowiedz do tematu