PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sudety
Autor Wiadomość
Jaworek 

Wysłany: 2011-10-23, 10:28   

Logan_85 napisał/a:
Jestem z Jeleniej Góry i nigdy nie widziałem tam muflona :sad: Jesteś pewny, że to właśnie tam je widziałeś ? Żadne inne źródła nie podają tej okolicy jako miejsce występowania muflonów.

Co prawda ja tam ich nie widziałem, może dlatego, że jeszcze na Chojniku nigdy nie byłem, ale już co najmniej od lat 80. XX wieku w niejednym przewodniku turystycznym jest wzmianka o chojnickich muflonach. Mam również dowody w postaci relacji znajomych, którzy je tam widywali.

Patrząc na realia na podstawie obserwacji wałbrzyskich muflonów teraz jest najlepszy czas do obserwacji, bo wychodzą one w dużych stadach na niżej położone łąki i pola gdzie tryki walczą między sobą, czyli są zajęte innymi sprawami niż uciekanie przez ludźmi ;) .
Powodzenia w poszukiwaniach

Nightjar 

Wysłany: 2012-03-21, 22:35   

Witam!
Będę w przyszłym tygodniu w okolicach Kamiennej Góry, ale zupełnie nie znam tamtejszych terenów, a będę miał 1-2 dni na dziczenie. Czy mógłbym ktoś polecić jakieś ciekawe miejscówki (głównie pod względem ptasim). Eksplorować Góry Kamienne czy zapuścić się w Karkonosze?
Dzięki za wszelkie sugestie i propozycje.

teksanski 

Wysłany: 2012-03-26, 13:00   

Ach ile bym dał żeby teraz móc kilka dni spędzić w Sudetach ! W tym roku byłem tam (Karpacz) pierwszy raz i mnie niesamowicie urzekły !!!
W lecie tam jadę i mam zamiar całymi dniami włóczyć się po lasach i górach !
Oraz zdobyć kilka szczytów do Korony Gór Polski !

dabb 

Wysłany: 2012-10-16, 07:45   

Byłam w Sudetach za czasów szkolnych i na początku byłam zła, że muszę wchodzić na górę jednak pod koniec pobytu to ja pierwsza prowadziłam szlakiem jest tam tak pięknie. Mam nadzieje, że uda mi się tam jeszcze pojechać.

maryna 

salamandra

Wysłany: 2012-10-25, 18:43   

Kotlina Kłodzka, góry stołowe, szczeliniec, błędne skały szczególnie polecam!! Jestem tam co roku jest pięknie ;)

anonimus 

Wysłany: 2014-12-26, 19:28   

Okolice Świebodzic

maszka 

Wysłany: 2015-03-05, 10:45   

Uwielbiam Sudety. To chyba moje ulubione miejsce na Ziemi. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się tam pojechać.

marcin65 

Wysłany: 2015-06-15, 15:21   

Ja uwielbiam Góry Izerskie - nie ma to jak wybrać się na biegówki w zimie, a w lecie na rowery. Oczywiście zawsze trzeba zahaczyć o Chatkę Górzystów i zjeść naleśniki!

marta777 

Wysłany: 2016-01-01, 20:20   

Również uwielbiam g. Izerskie! Zwykle jeżdże tam na majówkę, gdyż słaby ze narciarz

juicy 

Wysłany: 2016-01-27, 17:30   

W końcu w tym roku uda mi się wybrać na majówkę w g. Izerskie. Przez ostatnio trzy lata próbowałem się tam wybrać i w końcu w tym roku się uda.

Odpowiedz do tematu