PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sudety
Autor Wiadomość
claviceps 

Wysłany: 2007-03-05, 16:26   

A nikt nie wspomniał o Górach Bialskich. To dobrze oddaje fakt, że są totalnie nieodkryte. Piękne lasy bukowe, zero ludzi. Kiedyś (bodaj w 1999) zrobiliśmy z kołem ornito kilka wyjazdów (takie luźne obserwacje) – byłem na 3 (styczeń, marzec i kwiecień) i w sumie może 5 razy spotykałem jakiś innych ludzi. Wieś Bielice przed wojną miała 900 mieszkańców, teraz bodaj 14. Niektórzy mówią na Dolinę Górnej Białej Lądeckiej „sudeckie Bieszczady”, kończy się droga i w ogóle czad :oki:
Jak chodzi o zwierzaki – to są sóweczki, włochatki, lęgowe czeczotki, jarząbki, masa pluszczy. No i możliwe że trafi się wilk – po czeskiej stronie w Jesionikach jest sporo stwierdzeń, a po naszej praktycznie nikt nie chodzi. Tak że zapraszam do poszukiwań
:smile:

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-05-01, 12:28   

Ja dziś wieczorkiem ruszam w Rudawy Janowickie - zobaczymy czy się Sudety obudziły :)

Postaram się przywieźć jakieś fotki ze sobą... :mrgreen:
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

claviceps 

Wysłany: 2007-05-06, 18:18   

No Dagi, tylko się nie ociągaj z relacją, bo osobiście przyjadę i utopie Cię w bagnie :D
Bo stanowczo za mało na forum sudecko-dolnośląskich klimatów.

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-05-06, 18:25   

Spokojnie, spokojnie. Z racji terenowych wyjazdów i oddalenia od cywilizacji fotki wywołam pewnie za jakiś tydzień, półtora więc poczekacie z relacją. Chyba że póki co wolicie suchy opis wsparty w późniejszym terminie zdjęciowym materiałem :)
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

claviceps 

Wysłany: 2007-05-15, 20:46   

W niedzielkę kopnąłem się razem z koleżanką Anią na Ślężę, coby kondycję poprawić :-P
Oczywiście przy takiej pogodzie na szczycie było jak na plaży w jakiś Międzyzdrojach :/ , ale na szczęście całość ludu szła dwoma głównymi szlakami. A my w górę poszliśmy rewelacyjnym niebieskim szlakiem przez Olbrzymki, dodatkowo z wariantem ścieżką dydaktyczną na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Skalna". Ktoś kto szedł tylko czerwonym od Sobótki albo żółtym od Tąpadeł, nieco może się zdziwić - jest to najpierw wąziutka ścieżka wśród rumowisk i skał, a potem króciutka perć wprost po skale :D A najlepsza jest frekwencja - idąc do góry spotkaliśmy trzy osoby (a jak było na szczyciejuż pisałem). W dół poszliśmy najpierw głównym czerwonym szlakiem (tłumy, tłumy...), ale na granicy rezerwatu skręciliśmy w kolejną ścieżkę dydaktyczną, biegnącą koło źródełka św. Anny - tez piękny szlaczek wśród skał i zupełny brak ludu.
A z przyrody ożywionej słyszeliśmy gruchającego siniaka i dwie śpiewające muchołówki małe; niestety nie dało się ich wylookać :/
Tak że polecam wszystkim zdobyć Ślężę szlakiem innym niż cała ciżba - najlepiej ową niebieską Skalną Percią. A to tylko 40 km od Wrocka :D

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-05-16, 15:36   

I jak ma się szczęście to może się wypatrzy ostatnie w Polsce stanowisko Mieczyka błotnego :D

claviceps 

Wysłany: 2007-05-16, 15:39   

Atterdag napisał/a:
I jak ma się szczęście to może się wypatrzy ostatnie w Polsce stanowisko Mieczyka błotnego

He, żebym to ja się na roślinach znał, to może i bym cuś tam wypatrzył :roll:
PS. Att, co z obiecaną relacją z Rudaw :?: :>

bloos11 

Wysłany: 2007-06-05, 09:52   

No cóż całe Sudety są piękne. Niezależnie w której części się znajdujesz. Każdy zakamarek jest ciekawy, poprostu różni się od innego. tylko jedno je szpeci- zabudowa wsi jakaś taka nie polska. Zdecydowanie lepiej to wygląda na podkarpaciu czy małopolsce wsie są owiele ładniejsze.

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-06-05, 15:41   

Hmmmm.... czy ja wiem, akurat ta zabudowa mi bardzo przypada do gustu. Wszystko jest takie ułożone :) A w każdej miejscowości musi znaleźć się chociaż jeden architektoniczny cud - szachulcowy, kamienny, ceglany - zamek, dwór, kościół, karczma...

Wychuchol 

Wysłany: 2007-06-05, 18:55   

bloos11 napisał/a:
zabudowa wsi jakaś taka nie polska.

No wiesz, jeśli to sprzed 45 roku to nie za bardzo mogła być polska ... :roll:

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-06-05, 21:30   

Relacja się pisze.... "będzie na wtorek" :]

Logan 

Wysłany: 2007-06-06, 12:58   

bloos11 napisał/a:
No cóż całe Sudety są piękne

widoki i skalki moze sa tam fajne ale co to za gory gdzie prawie wszedzie mozna wjechac autem a w lasach (o ile to cos mozna nazwac lasem) nie ma wiekszych drapieznikow :P

bloos11 napisał/a:
Zdecydowanie lepiej to wygląda na podkarpaciu czy małopolsce

wlasnie :arrow: Karpaty sa :oki:

Justyna 

Wysłany: 2007-06-28, 19:34   

Cytat:
Relacja się pisze.... "będzie na wtorek"

no czekamy

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2007-06-29, 08:23   

Mówiłem, będzie na wtorek :]

claviceps 

Wysłany: 2007-06-29, 15:41   

Atterdag napisał/a:
Mówiłem, będzie na wtorek

To jeszcze powiedz na który wtorek :twisted: :P

Odpowiedz do tematu