PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie Bieszczady...
Autor Wiadomość
Siorbek 

Wysłany: 2009-07-10, 22:08   

i jeszcze dwa spojrzenia:)

Połonina Caryńska.JPG
Plik ściągnięto 2401 raz(y) 82,98 KB

Scorzonera rosea.JPG
Plik ściągnięto 2385 raz(y) 80,09 KB

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2009-07-28, 09:45   

Wychuchol napisał/a:
A propos terenówek za kilkaset tysięcy złotych, jak ktoś ma wolne 300.000
dalej jest na sprzedaz? :>

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

Wychuchol 

Wysłany: 2009-08-01, 21:50   

Chyba tak, ale teraz wystarczy Ci już tylko 250 000, w końcu mamy kryzys w nieruchomościach.

http://www.vis-a-vis.pl/o...ty_hulskie.html

Mam nadzieję że mi cenzura nie zdejmie oferty handlowej, ale to nie moja :lol:

Jakby co to wpraszam się na jakieś ognisko ;)

sAdam 

Wysłany: 2010-03-02, 14:06   

Widzi mi się, że obecni tu miłośnicy wschodniobeskidzkiego dziczenia niesłusznie omijają pasmo Łopiennika. Kto trafi do doliny Łopienki przed wakacjami, zanim zaludni się baza namiotowa, będzie chciał wrócić. Coś dla siebie znajdzie tam i ornitolog, i teriolog, i herpetolog, i entomolog, i storczykowiec. A w kwestii widokowej nie ma to jak zachód słońca na Łopienniku, noc przy kominie pod wiatą i wschód na Korbani.

Gdyby ktoś chciał nam (myszatnica, tomash, ja) pomóc w uzupełnieniu stanu wiedzy o przyrodniczych walorach tej okolicy i w zapewnieniu mu należytej ochrony, zapraszam w maju/czerwcu do udziału w corocznym obozie Koła Naukowego Ochrony Środowiska SGGW. Mile widziani będą wszyscy którym bieszczadzka przyroda i bieszczadzkie warunki nie są obce, zwłaszcza zaś sowiarze.
Szczegóły niebawem u mnie na prywie. Tam też chętnie przyjmę (i w miarę możliwości postaram się jakoś wynagrodzić) wszelkie info przyrodnicze z pasma Łopiennika.

Nyctereutes 

Wysłany: 2010-03-02, 23:34   

sAdam napisał/a:
Widzi mi się, że obecni tu miłośnicy wschodniobeskidzkiego dziczenia niesłusznie omijają pasmo Łopiennika..

Adam, a ja uważam, że słusznie:) Po co stłaczać i zaśmiecać wszystko? Mało ludziom nawiększych połonin?
Tej zimy tam zaglądaliśmy, były sóweczki i urale za dnia:)

sAdam 

Wysłany: 2010-03-03, 00:54   

Nyctereutes napisał/a:
sAdam napisał/a:
Widzi mi się, że obecni tu miłośnicy wschodniobeskidzkiego dziczenia niesłusznie omijają pasmo Łopiennika..

Adam, a ja uważam, że słusznie:) Po co stłaczać i zaśmiecać wszystko? Mało ludziom nawiększych połonin?

Przecież nie chodzi mi o wakacyjną "stonkę" która by tam zrobiła drugą Tarnicę (i nie sądzę by mój post mógł do tego doprowadzić), tylko o garstkę ludzi takich jak np. Ty i reszta piszących tutaj bywalców Balnicy.

Nyctereutes napisał/a:
Tej zimy tam zaglądaliśmy
Pierwsze słyszę ;) Chyba, że już nie ta pamięć.

Nyctereutes napisał/a:
były sóweczki i urale za dnia:)
Sóweczka to nowość. Dzięki!

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2010-03-06, 16:18   

sAdam napisał/a:
zapraszam w maju/czerwcu do udziału w corocznym obozie Koła Naukowego Ochrony Środowiska SGGW
możesz więcej konkretów podać?

mam sporo czasu, a plany wyjazdowe ciągle mi się kreują - także może i na wyjazd z wami będzie czas :mrgreen:

sAdam 

Wysłany: 2010-03-10, 11:43   

Od r. 2007 prowadzimy coś na kształt monitoringu fauny doliny Łopienki. Przymierzamy się do objęcia czynną ochroną siedlisk nieleśnych, jednocześnie nie tracąc z oczu tego, co się dzieje w okolicznych lasach. W tym roku planowaliśmy rozwinąć skrzydła i zbadać teren również pod względem florystycznym. Termin wyjazdu jest na razie sprawą otwartą, ale pewnie wzorem ostatnich lat będzie to przełom maja/czerwca i przełom czerwca/lipca (dwa długie weekendy). Jednak stara kołowa gwardia skończyła lub właśnie kończy studia, a nowej za bardzo nie widać – tym bardziej każda współpraca będzie mile widziana. A wspomniałem o sowiarzach, bo akurat sowy mamy stosunkowo słabo rozpoznane (zdaję sobie sprawę, że terminy są trochę późne). W kwestii kwaterunkowej: warunki jak to w bazie namiotowej poza sezonem ;)

laszlo111 

Wysłany: 2010-12-16, 14:26   

sAdam napisał/a:
Od r. 2007 prowadzimy coś na kształt monitoringu fauny doliny Łopienki.

A można gdzieś zapoznać się z wynikami Waszych obserwacji?

sAdam 

Wysłany: 2010-12-18, 11:05   

Okazja będzie pewnie na wrześniowej konferencji BdPN. O samych łąkach świeżych kolega opowie 14 stycznia na Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych SGGW. Do tej pory wyniki naszych prac były prezentowane tylko na konferencjach studenckich (2007, 2008) i nic nie wiemy o tym, by ukazały się drukiem, za co organizatorom należy się parę gorzkich słów. Na specjalne życzenie mogę przesłać trochę materiałów.

Szoguniasty 

otop

Wysłany: 2011-07-20, 20:15   

Może ktoś jeszcze ma ciekawe szlaki/miejsca, gdzie noga ludzka jeszcze nie stanęła :>
Oczywiście z bogatą awifauną przede wszystkim ;)

Pozdrawiam!
Tylko to, co rozumiemy;
Będziemy rozumieć
Tylko to, co poznamy."

Pauczak 

Wysłany: 2011-07-20, 20:20   

Szoguniasty, to jak tam noga ludzka nie stanęła to nikt nie napisze o takich miejscach :hihi:

Szoguniasty 

otop

Wysłany: 2011-07-20, 20:38   

Cytat:
Szoguniasty, to jak tam noga ludzka nie stanęła to nikt nie napisze o takich miejscach :hihi:

Chodziło mi o takie miejsca, gdzie mało turystów można spotkać, w zasadzie żadnego ;)
Tylko to, co rozumiemy;
Będziemy rozumieć
Tylko to, co poznamy."

lucyna beata 

Wysłany: 2011-07-29, 06:05   

Czy to koniecznie muszą być Bieszczady? Zapraszam w Góry Sanocko-Turczańskie np. w pasmo Gór Słonnych czy Żukowa. To tu moim zdaniem najłatwiej prowadzić obserwacje. Turystów jak na lekarstwo, warto chaszczować, a obserwacje. No cóż jak się ma trochę szczęścia to i na watahę wilczą wpadniesz, a raczej na ślady po ich uczcie lub miska. Mimo ustawicznych szkoleń niewielkie mam pojęcie o ornitologii ale nawet mi zdarza się coś ciekawego zobaczyć. Ostatnio i to rano puszczyk uralski wzbił się przede mną z gałęzi, tak, że poczułam podmuch. O takich popularnych gatunkach u nas jak bocian czarny, którego prawie co rano widywałam w Olszance czy o tych darciodziobach - orlikach krzykliwych nie wspomnę. Ilekroć pojawią się na niebie to moje sroki w ogrodzie wpadają w panikę. Bardzo ciekawe są też pod względem obserwacji ornitologicznych i np. żubra okolice Osławicy i ...Leska. :lol: To tu Koledzy nas/mnie szkolą. No i zimą na Jeziorze Myczkowieckim. W okolicy Leska, Baligrodu są cudne lasy, moim zdaniem najpiękniejsza jaworzyna z języcznikiem zwyczajnym występuje ... kilka kilometrów od miasta. moim zdaniem jest znacznie więcej nietoperzy. Przedtem ich nie widywałam, teraz prawie codziennie jak wracam ze spaceru. A i w rzeczce pojawiły się raki. Zimorodka widywałam pod mostem w Olszanicy.

carr 

Wysłany: 2011-10-14, 10:25   

Hej, planuję wypad w Bieszczady na 6-8 dni w . . . pierwszej połowie listopada (tak wyszło). Będziemy pierwszy raz w tych okolicach toteż rozeznania nie mam. Co polecicie ciekawego (przyrodniczo) o tej porze roku???

Myśleliśmy o:
- wsie Krywe i Tworylne nad Sanem
- Studenne, k. Terki
- Bukowiec <- -> Sianki
- Ustrzyki Górne - Wielka Rawka - Przełęcz Wyźniańska - UG
- Wetlina <- > Rabia Skała
no i te klasyczne połoninki :)

Odpowiedz do tematu