PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polskie Bieszczady...
Autor Wiadomość
Wężosław 
Staszek B.

Wysłany: 2007-07-16, 21:10   

Wiem, ale tych programów animalsowych jest kilka i się jeden z drugim po prostu mylą ;-)

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2007-08-30, 12:03   

a gdzie w Bieszczadach można spotkać o tej porze orła przedniego :?: byłbym (w imieniu kolegi który się tam wybiera) wdzięczny za względnie precyzyjną odpowiedź
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-08-30, 12:06   

krotom, w muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego ;)

Przeca on nie przyklejony tylko sobie lata ;) Nie czeka na turystów jak misiek na krupówkach ;) :) Ustaw się nad Wolą Michową na polanach (tam gdzie żubry wychodzą) a istnieje duża potencjalna szansa na obserwacje. Albo na przełęczy koło Wetliny.... też dobra widoczność we wszystkie strony świata ;)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Logan 

Wysłany: 2007-08-30, 16:17   

krotom napisał/a:
a gdzie w Bieszczadach można spotkać o tej porze orła przedniego

z tego co pamietam ja widzialem pare nad siodlem miedzy Krzemieniem a Tarnica, 1 imm nad Bukowym Berdem i 1 ad nad Krywem, najlatwiej chyba w dolinie Sanu albo
Pełek napisał/a:
nad Wolą Michową
i w ok.

tadekptaku 
redaktor
Człek z zewnątrz

gko

Wysłany: 2007-08-31, 00:40   

Ja znam plejsy jak: wolosate, stuposiany,paszowa

http://piotr-tadeusz-photography.weebly.com/

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-08-31, 18:13   

moje obserwacje sprzed kilku lat to rawki.pewnie wszedzie lata :twisted:

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Black Fairy 

Wysłany: 2007-09-23, 22:08   

Właśnie żem z Bieszczad powróciła - wyglądają pięknie o tej porze roku: mienią się różnymi odcieniami zieleni, złota i czerwieni, a dotego pogoda cudna :)

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-09-23, 23:20   

Black Fairy napisał/a:
Właśnie żem z Bieszczad powróciła - wyglądają pięknie o tej porze roku: mienią się różnymi odcieniami zieleni, złota i czerwieni, a dotego pogoda cudna
ech jakże zazdroszcze.... może ponapawasz nas jakimiś fotkami...<nadzieja>

Black Fairy 

Wysłany: 2007-09-24, 20:53   

Niestety jako że nie posiadam aparatu zdjęć nie robiłam, ale inni robili więc może coś wrzucę jak udostępnią

Black Fairy 

Wysłany: 2007-09-27, 20:33   

Oto fotki - Połonina Wetlińska i widoki z niej:

Co to za białe zielsko? Oświećcie mnie :)

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2007-09-28, 23:59   

"Co to za białe zielsko, oświećcie mnie" - piszę z głowy, nie zerkam do fotek, ot - strzał taki - może to wierzbówka kiprzyca ? Insza jaka wierzbówka (jeśli jest ?)
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-09-29, 11:09   

Black Fairy napisał/a:
Połonina Wetlińska i widoki z niej
pięknie :smile: .... a połoniny już płoną...jak w piosence...

Wychuchol 

Wysłany: 2007-10-03, 11:30   

Wczoraj nocowałem na Wetlińskiej. Ach ten wschodzik słońca o 6 ... :oki:
Rykowisko w toku, najlepiej ryczały na Otrycie, ale na Wetlińskiej czy koło Krywego też pięknie tylko byczki chyba słabsze. W Krywem spędziłem 2 dni, z tego jeden nadplanowy bo nie dałem rady wyjechać po błocie pod górkę. Nie żebym nie walczył, ale po pół godzinie katowania kiedy poszedł dym spod maski ze spalonego sprzęgła :? odpuściłem i pozwoliłem się grzecznie wyholować nazajutrz pojazdowi z napędem na 4 koła. Dzięki temu małem dodatkowy dzień, który wykorzystałem na wycieczkę na Otryt (2 jarząbki i głos urala o 16:00) oraz dużo ryków i porykiwań, zwłaszcza po zmroku ale nie tylko. Widziałem też jedną łanię. Przełażenie w bród przez San po nocy po śliskich kamieniach też gwarantuje niezłe wrażenia.

Byłem też w Tworylnem (masę śladów żubrów), 3 sarny i byk jelenia, który spłoszył się niedaleko i walił porożem po gałęziach uciekając /nie widziałem go, ale słychać jakby ktoś walił kijem w drzewo/. Pochodziłem po starych cmentarzach i cerkwiskach /Krywe, Tworylne, Caryńskie/. W poniedziałek po południu z Wetliny na Przełęcz Orłowicza i pustą połoniną do Chatki Puchatka (o tej porze wszyscy już zeszli). Wczoraj pokręciłem się jeszcze po Łupkowie i Mikowie, a w godzinach 16-24 odbyłem dłuuuuuuuuuuuugą podróż do domu okraszoną hektolitrami kawy.

Bacy nad Wetliną w tym sezonie wilki zżarły 16 owiec/kóz i jednego cielaka koło szałasu. Poza tym ponoć wilk skoczył siedzącemu juhasowi na plecy, ale natychmiast pojął pomyłkę i uciekł (baca tłumaczył, że mieszkając z owcami po jakimś czasie pachnie sie jak one :roll: :mrgreen: ) Jego zdaniem prędzej czy później dojdzie do zagryzienia człowieka, bo jelenie choć jak dla mnie jest ich dużo są mocno przetrzebione przez myśliwych, co ściąga wilki w stronę ludzi. Poza tym twierdzi, że niedźwiedzica zimowała u niego w kontenerze na śmieci... Nie wiem na ile to wszystko jest do końca wiarygodne.

Kolory sa naprawdę super, a taka noc w bukowym lesie kiedy wokoło ryczą jelenie ... :cool:

Ptyś 

Wysłany: 2007-10-03, 21:40   

To trza tłumaczyć,ze to jest prawo przyrody :idea: nasze owczarki podhalańskie to normalne poduszkowce sie zrobiły a nie psy pasterskie :idea: wiec trza by w owczarki kaukaskie zainwestować{tylko czystej rasy bo mieszańce są b.agresywne} w co do zimowania w kontenerze na śmieci :idea: ;-) To jak był zawalony rozmaitym badziewiem ale raczej organicznego pochodzenia :idea: przecie to grzeje gnijąc wiec misiek znalazł może sobie dobre miejsce :idea: ;-)

Wychuchol 

Wysłany: 2007-10-07, 00:09   

A to gołąbek mieszkający od kilku tygodni na Połoninie Wetlińskiej koło Chatki Puchatka. Przyleciał i został :cool: Widać poczuł zew gór ...

Gołabek z Wetlinskiej.jpg
Plik ściągnięto 2318 raz(y) 103,36 KB

Odpowiedz do tematu