FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Najfajniejsze trasy górskie
Autor Wiadomość
Logan 
moderator

Wysłany: 2006-02-01, 21:15   Najfajniejsze trasy górskie

Proponuje wpisywac trasy turystyczne w polskich gorach, ale dla mnie TURYSTYKA to turystyka z plecorem :P czyli wychodzi sie z punktu A z wszystkimi rzeczami i idzie gdzie badz, byle nie wracac w to samo miejsce. A najlepiej to jeszcze z namiotem :wink:

Moje propozycje:
Trasy 1-dniowe:
Mogielica-Jasien (a od czego moglbym zaczac :mrgreen: ):
Z Chyszowek zielonym szlakiem na szczyt, potem zoltym na Jasien i dalej zielonym, czarnym do Lubomierza (czas 6-8h)
Male Pieniny
Ze Szczawnicy do Jaworek albo Obidzy (4-6h)

Trasy wielodniowe:
Gorce
Z Lubomierza czarnym albo zoltym na Kudlon, dalej na Turbacz zoltym, potem czerwonym,zielonym na Gorc (2 dni)
albo
Z Rzek dolina Kamienicy na Przelecz Borek, czarnym na Jaworzyne, przez Kiczore czerwonym na Lubon (2 dni)
Sadecki
czerwony wzdluz Pasma Radziejowej z Kroscienka do Rytra (2 dni) potem mozna 2 tyle na Jaworzynie ale tam jest duzo mniej dziko
Niski
Z Folusza zielonym na Magure, czerwonym do Krempnej a potem na Ciechanie i niebieskim granicznym (2-3 dni)
Bieszczady
Czerwonym z Wolosatego do Komanczy (5-6 dni, da sie w 4 :] )

dokladniejsze traski i fajne miejsca wrzuce pozniej :wink:

jahod 
nosicielka Malinki

Wysłany: 2006-02-01, 21:20   Re: najfajniejsze trasy gorskie

Logan napisał/a:
Proponuje wpisywac trasy turystyczne w polskich gorach, ale dla mnie TURYSTYKA to turystyka z plecorem :P czyli wychodzi sie z punktu A z wszystkimi rzeczami i idzie gdzie badz, byle nie wracac w to samo miejsce. A najlepiej to jeszcze z namiotem :wink:

Nieznajowa --> Jaworzec - z plecorem, z namiotem i na nartach! Czy fajna, zobaczymy, opowiem jak wrócę :twisted:

[ Dodano: 2006-02-01, 21:22 ]
Ps. Czarny szlak z przełęczy Borek na Jaworzynę to już chyba zamknięty od 3 lat, jak nie lepiej! :P

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2006-02-01, 22:34   

Logan napisał/a:
da sie w 4 :]

w 4 nie ma opcji - no chyba ze ktoś jedzie w Bieszczady nie dla obserwacji przyrodniczych tylko zeby pobiegac po górach po 30 - 40 km dziennie :wink: ( jam tak biegal ostatniego roku i ...wiecej nie chce :P )

Logan 
moderator

Wysłany: 2006-02-02, 06:30   

jahod napisał/a:
Ps. Czarny szlak z przełęczy Borek na Jaworzynę to już chyba zamknięty od 3 lat, jak nie lepiej!

fakt ...pewnie dlatego ze tam najlatwiej o oba Tetraa :roll:

green power napisał/a:
w 4 nie ma opcji

GP, da sie. Sprawdzilem na 1 roku studiow a obserwacji tez mialem sporo - po prostu od 7 do 17 prawie non stop w trasie :wink:

maciek 

Wysłany: 2006-02-02, 07:44   

a propos czasu przejścia: Zakopane - chochołwska-grześ-grań tatr zachodnich - ornak-Ciemniak-Czerwone Wierchy-Kasprowy-Hala Gasienicowa-Zawrat-Piątka-Wodogrzmoty-Zakopane...2,5 dnia
oczywiście z plecakami, całość pieszo, i bez namiotu - bo spaliśmy "po drodze w kosówce"... :wink:

for 
moderator
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-02-02, 13:07   

a ja proponuje Fogarasz w masyw Negoiu i Moldoveanu polaczony ze zwiedzaniem Zamku w Branie (niby zamek Draculi) - wycieczka czerwonym szlakiem z Sibiu okolo tygodniowa ze spaniem w namiotach lub cabanach (schroniska). Piękne skaliste góry z pasmem kosówki mieszanej z kosą olchą, jeziorka, niedzwiedzie, wilki....i w ogole przyroda jak fix :D :8): :mrgreen:

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Jurgens 
morderca Kaczorów

Wysłany: 2006-02-03, 12:28   

Moja propozycja:

2-3 dniowa (zależy jak kto śmiga):
Zakopane-> Giewont-> Dolina Kondratowa (i tu może być nocleg, wcale nie w schronisku :P , trzeba się dobrze rozejrzeć, żeby dostrzec opuszczoną bacówkę :P )-> Przełęcz pod Kopą Kondracką-> Kasprowy-> Świnica-> przełęcz pod Zawratem ( w miejcu gdy ze szlakiem czerwonym przecina się szlak niebieski jest płaska powierzchnia w sam raz na namiocik :wink: o ile jest dobra pogoda :wink: )-> Zawrat -> Kozi Wierch-> w dół Szerokim Żlebem....-> do Doliny Pięciu Stawów Polskich ( I znowu szansa na nocleg, dla mieszczuchów schronisko, dla lubiących warunki polowe jest schron :wink: , który jest bardzo blisko Wielkiego Stawu. Idąc Szeroim Żlebem widać go na tle wielu porozrzucanych głazów na prawo do Wielkiego Stawu)-> Szpiglasowy Wierch-> i ceprostradą nad Morskie Oko...-> a potem do Zakopanego w pociąg i do domu... :roll:

ps1. Spanie w miejscach niewyznaczonych do tego w TPN grozi podobno nawet 1500zł mandatem :|
ps2. Ja byłem we wrześniu, trochę tłoku było, ale głównie w dolinach, wyżej czasami ludzi jak na lekarstwo, szczególnie wcześnie rano :D
ps3. Spanie na dziko wiąże się z bliskim kontaktem z duuużym brunatnym miśkiem, bynajmniej nie pluszowym... :wink:

Rey 
ornitolog

Wysłany: 2006-02-03, 14:16   

Jurgens napisał/a:
ps1. Spanie w miejscach niewyznaczonych do tego w TPN grozi podobno nawet 1500zł mandatem :|

I jest złamaniem prawa - w Parkach Narodowych nie śpi się tam gdzie popadnie, tylko w tych miejscach, w których można :!: Ja bym nawet zwiększył wysokość takiego mandatu :? Po to PN wyznacza miejsca noclegowe, aby nie spać w innych ważnych ze względu na ochronę przyrody obszarach. I każdy kto szanuje przyrodę powinien przestrzegać tej zasady( a przy okazji także obowiązującego prawa :wink: ).

for 
moderator
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-02-03, 14:49   

Rey napisał/a:
Po to PN wyznacza miejsca noclegowe, aby nie spać w innych ważnych ze względu na ochronę przyrody obszarach. I każdy kto szanuje przyrodę powinien przestrzegać tej zasady

Reyu jasne ze masz racje...a nie spales nigdy w kosówce w Tatrach?
bo jakem byl jeszcze mlody i piekny nieraz mi sie zdarzylo w Taterkach i na Babiej.

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

maciek 

Wysłany: 2006-02-03, 15:08   

forestman napisał/a:
Reyu jasne ze masz racje...a nie spales nigdy w kosówce w Tatrach?

Tak For, niektórzy nie znają tego co dobre...
Ale jak rozmawiam z kumplem, który aktualnie pracuje w TPN a z którym nieraz nocowalismy w górach omijajac z dala schroniska.. to twierdzi, że to było szleństwo. Głównie ze wzgledu na misie... :wink:
Ale powaznie. Spanie poza schroniskami jest oczywiście w parku zabronione... A czy wolno spać na ławach przed schroniskiem? albo co zrobić jak w schronisku i na ławach brak nawet miejsca na podłodze, bo wszystko zapchame?
Nie powiem, że popieram to w pełni. Ale trzeba byc po prostu rozsadnym. Przeginanie w jedą ani w drugą stronę nie jest dobre. Ja bym w ogóle rozwiązał górskie schroniska i pozwolił na biwakowanie... Sadzę ze mniej byłoby zniszczeń niż obecnie, przy funkcjonujacych schroniskach..

Rey 
ornitolog

Wysłany: 2006-02-03, 15:12   

forestman napisał/a:
a nie spales nigdy w kosówce w Tatrach?

Wolałem uniknąć potencjalnego spotkania z niedźwiedziem :wink: Zresztą dla mnie w Tatrach jest za dużo osób i tylko raz tam byłem.
Jednym moim grzechem było to że w Słowińskim PN zszedłem ze szlaku i poszedłem plażą bo chciałem stwierdzić czy są tam jeszcze jakieś sieweczki :oops:

Anem 

Wysłany: 2006-02-03, 15:20   

maciek napisał/a:
twierdzi, że to było szleństwo. Głównie ze wzgledu na misie...

Tylko, że tak na prawdę miś może się trafić nie tylko wtedy gdy rozbijesz namiot gdzieś w dziczy... W Beskidzie Żywieckim przy kilku schroniskach są miejsca na rozbicie namiotu, ale przyznam, że niespokojnie by mi się chyba w takim namiocie spało... mówię tutaj zwłaszcza o schroniskach położonych w wyższych partiach np. Rysianka...

Rey napisał/a:
Jednym moim grzechem było

Rey a jak byliśmy w Pieninach to w Wąwozie Homole i Białej Wodzie chodziłeś tylko po szlakach :?: :P

Rey 
ornitolog

Wysłany: 2006-02-03, 15:24   

Anem napisał/a:
Rey napisał/a:
Jednym moim grzechem było

Rey a jak byliśmy w Pieninach to w Wąwozie Homole i Białej Wodzie chodziłeś tylko po szlakach :?: :P

Ale ja wtedy mówiłem odnośnie PN :wink:

A wracając do głównego tematu dyskusji ja proponuje wszystkim szlak ze Szkarskiej Poręby do Karpacza, albo ewentualnie do Sowiej Przełęczy :]

Atterdag 
botanik
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2006-02-03, 15:50   

Mam pytanie. Czy ktoś wie czy jest możliwe przejście w 14 dni całego Głównego Szlaku Sudeckiego od Paczkowa do Świeradowa? Czy też jest to samobójstwo i marne szanse na ukończenie tej wędrówki?
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

Logan 
moderator

Wysłany: 2006-02-03, 16:25   

forestman napisał/a:
a ja proponuje Fogarasz

popieram :oki:

to ja dorzuce 2 traski zagraniczne w totalnej dziczy:
Czarnohora - grzbietem (kilka dni)
Gory Bajkalskie - byle jak i gdzie bo tam nie ma szlakow a druzki znikaja niespodziewanie (kilka-kilkanascie dni). Z atrakcji mozna wymienic: lawiny, pozary tajgi, 2 m zmije, wsciekle osy, zapomniane potrzaski, misie (akurat tych nie mialem szczescia widziec :? )

[ Dodano: 2006-02-03, 16:29 ]
forestman napisał/a:
a nie spales nigdy w kosówce w Tatrach?

w kosowce akurat nie mialem okazji spac (w Tatrach :mrgreen: ) ale przyznam sie do kilku nocek na gorczanskich polanach :wink:

Rey napisał/a:
A wracając do głównego tematu dyskusji ja proponuje wszystkim szlak ze Szkarskiej Poręby do Karpacza, albo ewentualnie do Sowiej Przełęczy

O nie, Sudety sa beeeee. Co to za gory w ktore prowadza drogi i wszedzie mozna wjechac samochodem :|

Rey napisał/a:
Wolałem uniknąć potencjalnego spotkania z niedźwiedziem

A ja bym wreszcie chcial spotkac :twisted: Mysle ze misie maja inne sprawy na glowie niz zagladanie turystom do namiotow.

Odpowiedz do tematu