PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najfajniejsze trasy górskie
Autor Wiadomość
WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2006-02-09, 12:42   

jahod napisał/a:
Ale gdybyście widzieli minę pana, który przyszedł uprzątnąc kapliczkę..

Ah, czyli zjeżdżaliście koło ZŁotej Studzienki.Przemiłe miejsce. Chodziło mi o stoki, które opadają z grani w stronę wiosek Cergowa i Lubatowa.

forestman napisał/a:
Być może reliktowej bo są podzielone zdania w tej kwestii.
WJG napisał/a:
Porankami może upolowac jakieś sarenki..

co tam sarenki...moze od razu niedzwiedzia!

Niedźwiedzi już nie ma, ostatni wypchany stoi w Muzeum MPN w Krempnej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z kosodrzewiną to jest tak,że ponoć parkowcy przesadzili ją z dala od szlaku co by turyści nie zrywali szyszek. Odnośnie pochodzenia teorie są (jak zwykle) dwie(główne): relikt okresu przedlodowcowego lub sadzonka okresu przedwojennego.... :]

ouuu ,,nie zauważyłem wcześniej linku do forum BN

K. Popper

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-02-09, 13:53   

Cytat:
Stowarzyszenie Speleoklub Beskidzki

to kolega tez chodzi po dziurach?
zapraszam na Jure!
a czy to speleoklub z New Sacza?

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2006-02-09, 15:47   

forestman napisał/a:
to kolega tez chodzi po dziurach?
zapraszam na Jure!
a czy to speleoklub z New Sacza?

hmm...tak, właściwie to prze to chodzenie znalazłem się na Forum.Pamiętliwi pamiętają zapewne zeszłoroczną sprawę nocków orzęsionych, brałem udział w "objavie" tej jaskini. Pragnę uspokoić wszystkich zainteresowanych-emarginatusy mają się dobrze.
Dzięki za zaproszenie, w tej chwili siedze w Krakowie,lecz czasu niewiele.

Stowarzyszenie Speleoklub Beskidzki powstało po połączeniu Speleoklubu Dębica i Klubu Grotołazów z Limanowej. Prowadzimy eksplorację i inwentaryzację jaskiń głównie w Beskidach wschodnich oraz w Pieninach Małych i Spiskich.
W N.Sączu działa Sądecki Klub Taternictwa Jaskiniowego.

K. Popper

Logan 

Wysłany: 2006-02-09, 17:07   

WJG napisał/a:
Klubu Grotołazów z Limanowej.

A nie wiesz czasem czy na Mogielicy nie ma jakiejs jaskini a najlepiej z nietoperkami :?: skoro sa na Lopieniu i Snieznicy to czemu nie na krolowej Wyspowego :roll:

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2006-02-09, 18:35   

Logan napisał/a:
A nie wiesz czasem czy na Mogielicy nie ma jakiejs jaskini a najlepiej z nietoperkami skoro sa na Lopieniu i Snieznicy to czemu nie na krolowej Wyspowego

Jaskinia na Mogielicy to mit kultywowany wciąż przez niektóre mapy. Jest tam ponoć szczelina, dycha z niej powietrze ale większych obiektów nie ma. Zresztą, na Śnieżnicy nic większego też nei uświadczysz. Nietoperze w Wyspowym, poza Łopieniem, o którym wspomniałeś, były notowane jeszcze w jaskiniach na Luboniu Wielkim(1022m), ale pojedyncze osobniki i tylko latem.

K. Popper

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2006-02-10, 14:15   

Powrót z gór.... razem z topniejącym śniegiem... polecam trasę wokół twierdzy srebrnogórskiej.... ale nie zimą. W tych warunkach to prędkość wynosiła 1km/h w 1m warstwie śniegu, w zamieci śnieżnej, skrajem 20m głębokości fosy.... przeżycia murowane :D Druga świetna trasa to wulkaniczny Masyw Grochowej. Ptakowo średnio ale.... wyglądało na to, że cała nasza zwierzyna płowa urządziła sobie sabat na szczycie... były prawie wszystkie możliwe w Sudetach ślady... a w połowie wysokości znaleźliśmy "uszlachtowaną" sarnę... i ślady.... być może wilka ale wymaga to rewizji...ze zdjęcia.

Tak więc zachęcam do Gór Bardzkich
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

bobroy 

Wysłany: 2006-02-17, 14:43   

Cześć,
Nie wiem, czy moje trasy są najfajniesze, ale zapraszam do swojej strony z podpisu. Wkrótce będę aktualizował swoją stronę.

jahod 
nosicielka Malinki

Wysłany: 2006-02-17, 17:13   

bobroy napisał/a:
Cześć,
Nie wiem, czy moje trasy są najfajniesze, ale zapraszam do swojej strony z podpisu.

Ci którzy wyłączyli podpisy napewno skorzystają!! :|

bobroy 

Wysłany: 2006-02-18, 12:26   

Zdaje się, że podpisy dotyczą tylko danego użytkownika forum, tzn. on sam może ustawić swój podpis i włączyć go lub wyłączyć, ale mogę się mylić.

Mimo wszystko moje trasy w górach są tu: http://acn.waw.pl/bobroy/
Może się komuś coś przyda.

felix 

Wysłany: 2006-02-23, 17:12   

Witka! Szlak ten rzeczywiscie zostal zamkniety ze wzgledu na gluszca, zreszta na moj wniosek. :oki: Mialo to miejsce 6-7 lat temu. Pozdrawlaju. Felix :twisted:

Logan napisał/a:
jahod napisał/a:
Ps. Czarny szlak z przełęczy Borek na Jaworzynę to już chyba zamknięty od 3 lat, jak nie lepiej!

fakt ...pewnie dlatego ze tam najlatwiej o oba Tetraa :roll:

green power napisał/a:
w 4 nie ma opcji

GP, da sie. Sprawdzilem na 1 roku studiow a obserwacji tez mialem sporo - po prostu od 7 do 17 prawie non stop w trasie :wink:

Logan 

Wysłany: 2006-02-23, 19:37   

felix napisał/a:
Witka! Szlak ten rzeczywiscie zostal zamkniety ze wzgledu na gluszca, zreszta na moj wniosek. Mialo to miejsce 6-7 lat temu.

:res: to moze przeforsujesz zamkniecie 2 szlakow na Mogielicy i zaniechanie budowy debilnego wyciagu w centrum ostoi gluszca :?:

Ludzie, nie chodzcie tym szlakiem na Jaworzyne - jest nieciekawy :mrgreen: (ja oczywiscie go nie znam bo tam nigdy nie wchodzilem :roll: )

Stokrotka 

Wysłany: 2006-07-22, 07:42   

Ja polecam trase niebieskim szlakiem na Barania Gore a zejscie Czarym mozna to zrobic w odwrotna strone...Bardzo ladny szlak..Idzie tamtedy sciezka dydaktyczno-przyrodnicza bardzo ladna i ciekawa...
Stokrotka napisał/a:
1 wyprawa w roku 2006 odbyła się 11 marca.Opisałam ja na jednym forum i teraz ją skopiuje;)

Cytat:
"Zdecydowalam sie ze opisze jak bylo na rajdzie:)Jednak chce ostrzec ze do rajdu sie nie przygotowalam;/Kondycja mi szwankowala;/Sprzet byle jaki;/Wiec nie komentujcie tego zbyt ostro.Bardzio Was prosze:)

Przyjechalam z Pania Profesor na taki sobie Start.Byla to Kubalonka.Zaskoczylo nas to ze bylysmy przed 9 a jechalysmy z Pani mezem samochodem od strony Wisly-Czarnego kolo Zameczku Prezydenta i juz po drodze pierwszych uczestnikow a start byl dopiero o 9:00.To sie z Pani smialysmy ze powinni sie wrocic i zaczac od nowa;)Hihih...Zabralysmy jakies kartki i zalozylysmy nartki:)

Zaczal sie rajd!Aha dostalismy takie fajne znaczki:)Trasa przebiegala tak:
Przelecz Kubalonka--->(szlak czerwony)---->Przelecz Szarcula---->(szlak czerwony)---->Stecowka---->(szlak czerwony a pozniej czarny)----->(szlak zielony i niebieski one razem ida)----->Przyslop[META RAJDU]
Droga powrotna:
(szlak czerwony a potem czarny)---->Wisla Czarne a dkoladnie Czarna Wisleka niedaleko przystanku PKS Czarne II

W czasie jazdy narty sie odpinaly i przyznaje sie bez bicia ze je zdejmowalam;/W czasie drogi dolaczyla do mnie i Pani Profesor Pani Ela. Wczesniej tej Pani nie znalam.W czasie drogi na Przyslop bylo ciezko. Ktos kto ma kondycje to dla niego pikus:)Mam nadzieje ze do next rajdu bede wysportowana!Byly tez piekne widoki!Pogoda troche nie spasowala ale i tak fajnie bylo!Aha co do widokow to ich jako takich nie bylo.W czasie drogi jest duzo wysokich drzew wiec zaslaniaja wszystko.Na mecie dostalismy pyszna grochowke!!!Byla tez kielbasa ale ja juz nie moglam;/Mowie Wam warto bylo sie tak wysilac;)Mniam!Na mecie rozdali tez nagrody.Bylo 31 Slowakow ale nniestety Czesi za pozno sie dowiedzieli i nie mogli dotrzec;/Ale byl taki jeden Pan i "usprawiedliwial ich nieobecnosc".Kiedy pokazal nam grafik Czeskich zawodow i wogole to my Polacy mamy im czego pozazdroscic!Potem zaczelo sie zjezdzanie w dol;/To byla tragedia!Ale najlepsze bylo to:jade sobie spokojnie, tak w miare a tu zaraz za plecami slysze :Hohohoho!Normalnie ze strachu sie przewrocilam;/!<HIHIH>Nigdy tego nie zapomne!Najgorsze bylo tez to ze jak jechalismy juz Czarna Wislelka to musialam sie odpychac kijkami od lodu;/Na nieszczescie nie bylo tak z gorki i wogole to nie jechalo."

2.Kolejna wyprawe tez opisalam na jednym z forów więc też ją zacytuję.
Cytat:
"Cel:Barania Góra
Data:30 kwiecień
Czas trwania:4 godziny i 8 minut
Typ:piesza
Różnica wzniesień: ?(mała)

Więc 30 kwietnia wybrałam sie trsą dom-Barania Góra- dom z moim rodzeństwem :D Szliśmy bez szlau bo tak się uparł mój brat no i się troche pogubiliśmy ale potem jakoś się poszło "na wyczucie" i udało się dojść do wieży widokowej a tam na górze........widok.....rozlanego mleka w dolinach :D :D :D Mam tutaj namyśli że widoczność była zerowa :( A szkoda!No ale szliśmy z taką świadomością więc nie mogło być rozczarowania....Wyszliśmy o godzinie 13:40 z domku a wróciliśmy o godzinie 17:48 :D Nie było tak tragicznie jeśli brać pod uwagę to że się pogubiliśmy 8) Śniegu tam jeszzcze jest...buty mieliśmy całe mokre bo jak tu mieć suche jak się idzie bez szlaku :D Ehhh wogóle cała ta eskapada taka śmieszna była :wink: :wink: Szlaki będą raczej OK. Tylko u nas teraz troche pada więc snieg sie tam bedzie na Baraniej troche topił :? .Serdeczenie Was zapraszam ale wybierzcie pogodę taką żeby było daleko widac i idzcie moze lepiej szlakami az snieg stopnieje :D "

3.15 czerwiec.Z moją siostrą.Trasa standardowa;)Czyli poczatek niebieski szlak Szczyt i zejście czarnym.Tyle że w połowie baterie się mi rozładowały;/Jak na złość!Juz tutaj mogę powiedzieć dlaczego tak często w tym roku będę tam wyruszlała...Powodem jest praca badawcza:D
Oto kilka fotek z tego dnia:
Nie wiem czy wszystcy nazywaja tak te skałki ale my mówimy ze to jaskinia Gargamela:)
---->>

Wzdłuz Bialej Wiselki

No i @padła....
4.Wyprawa 2 lipca.Wieksza grupa bo ciocia kazala;)Ale fajnie było:D
Zas kilka fotek:

Trasa niebieski szlak>szczyt>czany szlak;)Tedy wiedzie sciezka dydaktyczna tyle ze sie zaczyna Czarna Wiselka a Konczy Biala:)
Jaskinia Gargamela:)

Taki robaczek tam był:)

I idziemy Biala Wiselka:

:)

5.Kolejna wyprawa odbyła się w czwartek...Rowerem na Przysłop pieszo szczyt no i powrot rowerem..Bylo the best!Szczegolnie ze rano bo ok. 9.30 bylma juz na szczycie to pogoda dopisala!Tyle ze na wiezy okropnie wialo i az sie tam balam byc sama!Wiec przejde juz do fotek:

Aha!Zapomnialam dodac ze jechalam Czarna Wiselka:)

A to kochany psiak ze schroniska na Przyslopiu!Jest cudny!

Az sie zaprzyjaznilismy:)

Droga na szczyt o poranku:)Cos pieknego!Zero ludzi!

Na wiezy zrobilam tylko 3 fotki bo az sie mi rece trzesly;)

Narazie tyle tych wypraw było...Mam nadzieje ze to nie koniec;)Postaram się napisać o kolejnych:)

Serdecznie pozdrawiam!

To sa moje wyprawy o ktorych pisalam na jednym z forow...

To sa piekne okolice!

Pozdrawiam!

Jurgens 
morderca Kaczorów

Wysłany: 2006-09-07, 12:34   

http://wiadomosci.onet.pl...7,kioskart.html Co o tym myślicie :?: :!:
I choćby za sto lat odnajdę cię..."

Atterdag 
Śmiałek Darniowy

Wysłany: 2006-09-07, 16:58   

Ale mnie szczujecie tymi górami :]

Rok nie byłem i mnie rwie we wszystkich stawach (od Gąsienicowego po Zmarzły) :D Ciągnie mnie niesamowicie na południe i mam nadzieję przed obroną śmignąć szybko w Izerki do Chatki Górzystów - odciąć się od świata i cywilizacji i spędzać dnie na skąpanych w deszczu kopułach torfowych ehhhh....

....A może ktoś też się skusi by tak za tydzień pojechać???
...Tam, gdzie przedtem w niedostępnych bagnach, kisiały zaraźliwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w gęstych łozach lęgły się drapieżne wilki (...) tam dziś widać naypyszniejsze łąki i bogate osady przytykaiące do samych brzegów Noteci…

BJK 

Wysłany: 2006-09-07, 21:26   

Jurgens napisał/a:
http://wiadomosci.onet.pl...7,kioskart.html Co o tym myślicie

no myślę sobie, że zbyt radykalne posunięcie , ale wszystkich łażących w klapkach po górach karałabym dużym mandatem i w ogóle nie wpuszczała w góry, niech sobie łażą po Krupówkach. Przy wejściu do Parku - powinni zawracać takie "baranie łąki".
Zresztą - temat "morze" - można pisać do rana i podawać przykłady głupoty i braku wyobraźni ludzkiej, są zwolennicy "naturalnej selekcji" , ale jak dla mnie to zbyt dużo nas podatników kosztuje.
Wysnułam ostatnio taki wniosek - prawo do wstępu na szlaki i w ogóle w góry winni mieć tylko Ci, którzy okażą się przynależnością do organizacji przyrodniczych ( jakiś kurs+egzamin) - koniec byłby z paniusiami na szpilkach lub w japonkach i młodzieńcami po kilku piwach "zdobywajacych góry".
Tyle tylko, że to niestety nierealne...
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Odpowiedz do tematu