PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najfajniejsze trasy górskie
Autor Wiadomość
Logan 

Wysłany: 2006-02-07, 10:48   

kessy napisał/a:
I za to masz u mnie krechę jak stąd do księżyca Logan

fajnie, a co musze zrobic zeby dostac kreche... do marsa :?: :mrgreen:

jak idzie sie w gorach to jak nawet ptoszkow ni ma to jest zajefajnie bo widoki i takie tam a jak sie idzie po nizy to mozna wpasc w depresje :P

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2006-02-07, 11:10   

Do księżyca wystarczy, będę ekologicznie oszczędzać paliwo statku kosmicznego którego użyję żeby tą krechę namalować :8):

Na niżu są przynajmniej piękne złote pola pszenicy, bagienka maści wszelakiej (ciekawe czemu ornitolodzy tak walą nad Biebrzę :twisted: ), a jak las to porządny (vide Białowieża, Kampinos, etc). A w tych górach? Prócz buczyn oczywiście :> Wejdziesz w taki las i pusto, pusto, a jak wyjdziesz to tylko pod górę albo na dół.

A żeby kompletnego offtopicu nie robić, to proszę zaproponować jakąś niskogórską trasę dla tych którzy wolą spacerować i delektować się przyrodą niż zapychać na akord żeby przejść jakąś trasę w 4h :]

[i] Winer [i]

Logan 

Wysłany: 2006-02-07, 11:19   

kessy napisał/a:
Do księżyca wystarczy

szkoda, bo juz myslalem ze tanio bede mial wycieczke i jakies egzoty marsianskie zobacze :roll:
kessy napisał/a:
bagienka maści wszelakiej

pojedz na Orawe albo nad gorny San albo na mlaki w Gorcach - bagien do woli
kessy napisał/a:
a jak las to porządny

na Radziejowej czy w Bieszczadach sa lasy conajmniej tak fajne jak Bialowierza (tylko ze w rezerwatach gdzie nie ma szlakow :P i trzeba ostro pod gore :D ) a gornoreglowy bor nie jest ciekawy :?: :!: :twisted:
kessy napisał/a:
piękne złote pola pszenicy

wole przepiekne borowczyska czy gorskie hale
kessy napisał/a:
Wejdziesz w taki las i pusto, pusto, a jak wyjdziesz to tylko pod górę albo na dół.

to ja nie wiem gdzie i kiedy Ty wchodzilas ze takie pustki byly :D a to gora - dol jest wlasnie :oki:
kessy napisał/a:
niskogórską trasę

wzdluz gornego Sanu ponizej Zatwarnicy i powyzej Mucznego
dolina srodkowej Raby (to juz wlasciwie niz)
kessy napisał/a:
dla tych którzy wolą spacerować i delektować się przyrodą niż zapychać na akord żeby przejść jakąś trasę w 4h

jak wejdziesz na autostrade gorczanska to juz m.w. bedzie po plaskim :wink:
a na akord to chodza jakies buraki a nie przyrodnicy :mrgreen: mozna isc pod gore i w miare szybko oraz podziwiac przyrode

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-02-07, 11:41   

kessy napisał/a:
a jak las to porządny (vide Białowieża, Kampinos, etc). A w tych górach? Prócz buczyn oczywiście :> Wejdziesz w taki las i pusto, pusto, a jak wyjdziesz to tylko pod górę albo na dół.

Kessy teraz wyjasnie ci jakie sa zbiorowiska w gorach (pisze o Karpatach):
regiel dolny: drzewostany mieszane z udzialem buka, jodly, graba, jawora, swierka
(zbiorowiska: buczyna karpacka, termofilna buczyna storczykowa, kwasna buczyna, jaworzyna górska)
regiel gorny: jednolite drzewostany swierkowe az do gornej granicy lasu
(górnoreglowy bór świerkowy)
pasmo kosodrzewiny (lub ewentualnie w bieszczadach kosej (zielonej) olszy
piętro turniowe
prócz tego oczywiscie mozaikowatośc hal (połonin), młak (dla was to bagienka wszelakiej maści), torfowisk (tak wysokich, srednich i niskich)
itd...
powiedz mi gdzie na nizu masz wieksza bioróznorodnosc

co do Białowiezy - oczywiscie to prastary las pierwotny (mekka leśników), który oczywiscie dla mnie jest rowniez mekką :mrgreen:
w Polsce mowi sie tylko o starej puszczy europejskiej tzn o bialowiezy...a malo kto wspomina o pierwotnej puszczy górskiej - której fragmenty pozostały w Rumuni, Słowacji...no i Polsce - bylas ponoc na prehybie...ponizej prehyby i radziejowej jest rezerwat Baniska - fragment naturalnej pierwotnej puszczy górskiej - czy widziałas kiedys kolumnowe jodły na kilkadziesiat metrów wysokosci (tzw las kolumnowy) pomieszane ze swierkami, bukami i jaworami rowniez bardzo starymi...
ja mowie tylko o jednym rezerwacie...a takie same są w Beskidzie Sądeckim zwłaszcza w Pasmie Jaworzyny Krynickiej i Łabowskiej Hali - min Uhryń, Łabowiec, Barnowiec i inne...
Ile jest u Ciebie roslin naczyniowych...strzelam około 600 gat ... hm... w Pieninach mamy 1600 lub wiecej (duzo wiecej)...dokladnie nie pamietam bo na Jurze ogólnie mamy 1600 gat. roslin naczyniowych...
ufffff...ale sie rozpisalem

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-02-07, 11:41   

nie mam nic do nizu...ale jak jestem dluzej niz 2 tygodnie zaczynam wpadac w depresje i tesknie za najmniejszym chocby pagórkiem
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :8): :8): :8): :8): :8): :8): :8):

Anem 

Wysłany: 2006-02-07, 19:01   

forestman napisał/a:
nie mam nic do nizu...ale jak jestem dluzej niz 2 tygodnie zaczynam wpadac w depresje i tesknie za najmniejszym chocby pagórkiem

To rozumiesz moją desperacje... nie byłem w górach 1,5 roku :cry: :cry: :cry:

Anem 

Wysłany: 2006-02-07, 19:07   

kessy napisał/a:
zapychać na akord żeby przejść jakąś trasę w 4h :]

Ale tutaj nikt nie propaguje chodzenia po górach na akord ;) Jak poszukasz w necie to amatorów biegania po górach też znajdziesz ;)

jahod 
nosicielka Malinki

Wysłany: 2006-02-08, 10:54   

Anem napisał/a:
To rozumiesz moją desperacje... nie byłem w górach 1,5 roku :cry: :cry: :cry:

:shock: :shock: :shock:

jahod napisał/a:
Nieznajowa --> Jaworzec - z plecorem, z namiotem i na nartach! Czy fajna, zobaczymy, opowiem jak wrócę :twisted:

Niestety wyprawa padła w Dukli z powodu braku śniegu na wschodzie :/ Oczywiście zaczęło padać jak juz wróciłam! W każdym razie było tak:
dzień 1: Tychy -> Nieznajowa 9 godzin różnymi środkami transportu!
dzień 2: Nieznajowa -> Wołowiec -> Czarne -> Nieznajowa
dzień 3: Nieznajowa -> Feszówka -> Wyszowadka -> Grab -> Ożenna -> przeł Mazgalica (i tu serdeczne pozdrowienia dla tych, którzy wymyslili sobie odcięcie od świata doliny Ciechani :evil: )
dzień 4: przeł Mazgalica -> Baranie -> Barwinek -> Dukla
dzień 5: północna ściana Cergowej :twisted:
dzień 6: Dukla --> Tychy 11 godzin :/

W sumie jak na tury, to traska troche nudna bo prawie cały czas płasko na szlaku granicznym i zjazdów mało! Ale nieliczne stromizny po drodze bardzo fajne :mrgreen:

szkoda tylko, że już w Bieszczady nie było po co się pchać! teraz żałuję że nie przeczekałam bezśniegu, bo teraz byłoby bajecznie :(

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2006-02-08, 11:07   

jahod napisał/a:
dzień 5: północna ściana Cergowej
i ja nic o tym ni wiem ? :shock:
tożto tam mój teren jest :mrgreen:

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-02-08, 11:08   

Anemq...ja nie mowie o chodzeniu na akord...bardziej o gluszeniu, dziczeniu i surviwalu :D
na poczatek dla tych co nie lubią gór moja panoramka z Munţii Făgărasului (Jedna z grup górskich w Rumuni)
:cool: :cool: :cool:

fogarskie.jpg
Plik ściągnięto 2555 raz(y) 22,14 KB

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-02-08, 11:25   

jahod napisał/a:
Nieznajowa

to moje ukochane miejsce w Beskidzie Niskim, jeszcze Gładyszów, Lackowa i Czeremcha :D

jahod 
nosicielka Malinki

Wysłany: 2006-02-08, 11:36   

Alcedo napisał/a:
jahod napisał/a:
i ja nic o tym ni wiem ? :shock:
tożto tam mój teren jest :mrgreen:

for napisał/a:
jahod napisał/a:
Nieznajowa

to moje ukochane miejsce w Beskidzie Niskim, jeszcze Gładyszów, Lackowa i Czeremcha :D

No prosze prosze.. :res:

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2006-02-09, 10:06   

jahod napisał/a:

Największą stromizną?? :smile:

Polecam okolice Rez. Kornuty w MPNie. Miłe dla nietoperzowców, skałołazów, botaników(dla chętnych poszukiwanie zaginionej w lesie reliktowej kosodrzewiny), być może także dla entomologów. Porankami może upolowac jakieś sarenki.. :mrgreen:

K. Popper

jahod 
nosicielka Malinki

Wysłany: 2006-02-09, 11:59   

WJG napisał/a:
jahod napisał/a:

Największą stromizną?? :smile:

No co? Jak szaleć to szaleć! Tylko, że niestety śnieg zjezdżał tam razem ze mną! Więc po dwóch zjazdach już nie było po czym szaleć :evil: Ale gdybyście widzieli minę pana, który przyszedł uprzątnąc kapliczkę.. :shock:

WJG napisał/a:
Polecam okolice Rez. Kornuty w MPNie...(dla chętnych poszukiwanie zaginionej w lesie reliktowej kosodrzewiny)...

Nie wiem, czy da rade..
http://beskid-niski.pl/fo...ko+kosodrzewiny

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2006-02-09, 12:23   

WJG napisał/a:
Polecam okolice Rez. Kornuty w MPNie. Miłe dla nietoperzowców, skałołazów, botaników(dla chętnych poszukiwanie zaginionej w lesie reliktowej kosodrzewiny),

Być może reliktowej bo są podzielone zdania w tej kwestii.
WJG napisał/a:
Porankami może upolowac jakieś sarenki..

co tam sarenki...moze od razu niedzwiedzia!

Odpowiedz do tematu