PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bieszczady ukraińskie
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2005-12-14, 18:50   Bieszczady ukraińskie

Wybieram się tam w przyszyłm roku, nie wie ktoś jakie ciekawe ptaszki mogę tam zobaczyć?
Będę głównie w rejonach Czarnohory.

Logan 

Wysłany: 2005-12-15, 09:11   

Hubert napisał/a:
Wybieram się tam w przyszyłm roku, nie wie ktoś jakie ciekawe ptaszki mogę tam zobaczyć?
Będę głównie w rejonach Czarnohory.

Hej ale Czarnohora to nie Bieszczady ukrainskie :]

Czarnohora to swietny teren :D bylem tam pare lat temu, brykalem po roznych zakamarkach (mialem pozwolenie na badania) i jest tam masa ptoli (ssakow malo widzialem bo srodek lata byl ale popielice dawaly popalic w chatce). W lesie - wszystko co u nas (zwlaszcza sporo gluszca - raz nawet widzialem koguta na swierku nad moja glowa :mrgreen: ). Ale najciekawiej jest powyzej granicy lasu. Na polanach, torfowiskach - cietrzewie - znam takie miejsce gdzie mozna z bliska ogladac ale tam wlazic nie wolno. Na skalach i gorskich mszarach: nagorniki (rodzinki :!: ), plochacze, sokoly wedrowne a nawet raz mornel .
Tylko pamietac ze to rezerwat biosfery :!: - trzymac sie szlaku. Rezerwat rezerwatem a ukraincy wwoza na Howerle samochodami wycieczki szkolne, pelno smieci, na cietrzewie przyjedzaja dewizowcy :cry: - ale ogolnie to jeszcze bardzo dzikie gory. Wiecej zwierza w Karpatach widzialem tylko w rumunskim Fagaraszu.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-12-15, 22:26   

Logan napisał/a:
Hej ale Czarnohora to nie Bieszczady ukrainskie :]

No będę przeta i tu i tu ;-) . Obawiam się że nie mam żadnego pozwolenia i będę musial się zadowolić tym co zobaczę ze szlaku, pozatym i tak pewnie dużo tego nie będzie bo to mało ptasi wypad.

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2005-12-16, 10:59   

Logan napisał/a:
Hej ale Czarnohora to nie Bieszczady ukrainskie

no wlasnie.
ja w czarnohorze widzialem po raz pierwszy sokola wedrownego...ale jak widze Logan ptasiarz zwracal wieksza uwage na ptole...
mnie flora interesowala...ciekawie...jest kosówka..ale rowniez zarosla kosej olchy.
duzo zmij...sa niedzwiadki - lesnik ukrainski chcial mi sprzedac naszyjnik z zebow i pazurow...sa wilki - slyszelismy nocą jak dawały - teren dziki i trza mieć namiot.
zajefajne tereny...poza tym warto rowniez pojechac w Gorgany (blisko czarnohory jest Chomiak i Siniak) - ale najbardziej debesciarska jest Sywula.
Blisko granicy uwazaj na pograniczników bo czasem szyją turystów...na lesnikow tez bo noszą giwery...3 lata temu jak byłem lesnik ograbil 2 polskich turystów z 500 hrywien
w kazdym badz razie trzeba uwazac - PZU
polecam strone podroznicza: www.travelbit.pl i forum - tam jest duzo wiadomosci o tych rejonach. mape najlepiej kupic w przemyslu na przeciwko dworca pkp w kiosku - najtaniej w Polsce.
pozdrawiam
:mrgreen:

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Logan 

Wysłany: 2005-12-16, 12:10   

A ja dodam ze warto zagladac do bacowek - za "grosze" mozna kupic rozne towary spozywcze :wink: :twisted: po niektorych boli glowa, po innych biega sie w krzaki
tamtejsi gorale chetnie prowadza handel wymienny - szczegolnie lasym okiem patrza na wszelkie nowinki np. lornetki :8):
w sklepach nie ma co liczyc na wiele ... no moze na napoje spod lady :]
a zgubic sie jest ciezko na grzbiecie bo to nasze danw ziemie i sa jeszcze slupki graniczne, co innego w lesie :D

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2005-12-16, 12:17   

Logan napisał/a:
nasze danw ziemie i sa jeszcze slupki graniczne

27 km starej polskiej granicy - nawet wyszła ksiażka na ten temat - a z historii schronisk PTTK - to drugie polskie schronisko powtało właśnie na Czarnohorze - kiedys w Kapatach ukrainskich bylo 13 schronisk PTTK - teraz mozna ino zobaczyc zgliszcza

Batman 

Wysłany: 2005-12-20, 17:47   

forestman napisał/a:
bylo 13 schronisk PTTK

Chyba PTT, bo PTTK to powojenny wytwór :wink:

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2005-12-21, 09:30   

PTT dokładnie...PTTK powstalo z polaczenia PTK i PTT

sAdam 

Wysłany: 2010-03-02, 14:04   

Gdyby ktoś się wybierał w link nieaktualny "tamte" Bieszczady, niech przypadkiem nie omija Korczanek. Wyniosła połonina, a wszędzie wokół jak okiem sięgnąć lasy – bezcenne. Szczególnie jesienią.
A jeśli o połoninach mowa, to nasz dawny grzbiet graniczny na wschód od Sianek powinien zadowolić każdego, komu tłumy turystów nie dają się w pełni nacieszyć widokami z Caryńskiej i Wetlińskiej. Chciałbym doczekać czasów, kiedy znowu będzie dostępny pieszo z Doliny Górnego Sanu.

marcinkonkretny 

Wysłany: 2013-04-03, 11:27   

Piekne okolice i cudowni ludzi. Moge z czystem sercem polecic kazdemu. Jesli ktos chcialby namiary na konkretne gospodarstwa to piszcie. A przede wszystkim radze sie dobrze zaopatrzyc w sprzet i kurtki narciarskie bo zima potrafi byc baaardzo sroga.

kryptoreklama!

patryks99 

salamandra

Wysłany: 2013-04-14, 11:18   

planuje się tam wybrać :)

Odpowiedz do tematu