PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lasek Bielański nie dla rowerzystów
Autor Wiadomość
Kamikazi 

Wysłany: 2006-06-13, 20:54   Lasek Bielański nie dla rowerzystów

Jeśli zakaz będzie tak samo egzekwowany jak ten o psach i jeździe konnej to nic się nie zmieni...

Las.jpg
Plik ściągnięto 4226 raz(y) 67,37 KB

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Namor 

Wysłany: 2006-06-13, 21:36   

Nie bardzo wiadomo czy śmiać się, czy płakać ?

Rey 

Wysłany: 2006-06-14, 15:03   

Wychodzi to, że nie ma obecnie żadnej służby, która by egzekwowała tego typu zakazy :/

lato 

Wysłany: 2006-06-14, 23:37   

Rey napisał/a:
Wychodzi to, że nie ma obecnie żadnej służby (..)

Wiemy, wiemy... wskrzesić SOP :!:

Te znaki pojawiły sie 3 tygodnie temu.. i chyba tylko w tym miejscu znak nie został jeszcze zamazany czerwoną farbą... Mało kto zdążył się zorientować o tym, że jest nowy zakaz. Poza tym jak ktoś jedzie na rowerze ze "stałych bywalcy" to i tak na tabliczke nie zwroci uwagi. Nikt nie przeprowadzi kampani informacyjnej :? No bo kto :?:
W gre wchodzą tam dwie najbardziej hałasliwe grupy.. Pierwsza to 'grupa mieszkancow Bielan' Oni walcza głownie z samochodami i hałasem, a sami przy tym wyprowadzając swoje pieski do tego rezerwatu...
Druga to 'zielone mazowsze'...... to nie w ich interesie. Zdziwiłbym sie gdyby oni jeżdząc na rowerach głosiliby, że nie można tam jeździć... ;-)

Mój wniosek jest jeden. Jak na razie, to kolejny martwy przepis w rezerwacie Las Bielański :!:

Kamikazi 

Wysłany: 2006-06-15, 11:11   

Szczerze mówiąc, dopiero Rey mnie uświadomił, że jest taki zakaz. :roll: A jestem tam prawie codzinnie. Chyba z resztą go nie ma w miejscu w którym wjeżdżam do lasku. W ostatni weekend chciałam zobaczyć znak na własne oczy ale pod głównym wejściem był tylko stojący bal (ktoś już zdążył zerwać tabliczkę).

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

lato 

Wysłany: 2006-06-16, 16:20   

Dzisiaj znów byłem w lasku i zaliczałem sie do nielicznych którzy poruszali sie pieszo. Po 5 min zgubiłem sie w liczeniu rowerrów ;-) . Faktycznie zakaz ten jest potrzebny w takich miejscach jak np. przy potoku bielańskim, gdzie ten teren jest już bardzo rozjechany.. do tego dochodzą ustawiane prowizoryczne skocznie dla "samobójców" ;-) , a jest ich tam kilka.. Drugim miejscem na których bym zakazał poruszania sie rowerem jest 7 punkt scieżki przyrodniczej przy "grądzie niskim". Bo prowadzi przez ostoje zwierzyny i jest bardzo wąsko..
Ale na głównych ścieżkach rowery jak dla mnie mogłyby zostać. Oczywiście o ile są sprawne i nie trzeszczą, skrzypią.. :? a ich własciciele nie krzyczą na cały głos..

A co Wy myślicie o tym zakazie :?:

Zdjęcie(218).jpg
Plik ściągnięto 14207 raz(y) 26,67 KB

Joanna 

Wysłany: 2006-06-16, 17:14   

lato napisał/a:
A co Wy myślicie o tym zakazie

Ja mieszkam przy Kabatach czyli z drogiej strony miasta i też byłoby mi szkoda gdyby nie można tam było jeździć w lasie na rowerze, a już mój tata byłby kompletnie niepocieszony, bo codzienna jazda na rowerze utrzymuje go w formie, ale trudno się relaksować między blokami. Podobnie jak Ty lato zamknęłabym tylko pewne odcinki, takie jak u nas przy skarpie na brzegu lasy gdzie jest stanowisko padalców, które giną pod kołami rowerów. Tylko, że kiedy rzuciłam taki tekst w tamtym roku nad truchełkiem padalczym moi znajomi popatrzyli się na mnie z taką dezaprobatą ....... Ale to w koncu rezerwat....
Tam w Lasku Bielańskim jest gorzej bo wjeżdżają na górki, wiadomo tereny sportowców, ćwiczą kolarstwo górskie ;-) i ktoś widocznie stracił w końcu cierpliwość - stąd zakaz.

Rey 

Wysłany: 2006-06-16, 18:52   

Ja bym jednak był za tym, aby po rezerwatach nie jeździć rowerem. Niech od tego będą ścieżki rowerowe.

lato 

Wysłany: 2006-06-21, 20:13   

miałem dziś pojechać na Kabaty i zobaczyć jak to tam wygląda zgodnie z postem Joanny.. ale niestety nie dojechałem ;-) Ależ to daleko... ;-) Ta pogoda i tyle pub-ow po drodze było...

Ale ze to dziś w bielańskim jadąc rowerem (oczywiście) natrafiłem na rowerowy patrol straży miejskiej.. rozbawiło mnie to spotkanie.. ciekawi mnie czy oni wiedzą to tym zakazie czy też nie :res:

Joanna 

Wysłany: 2006-06-21, 21:11   

lato napisał/a:
Ta pogoda i tyle pub-ow po drodze było...
Czyżbyś dojechał do Pól Mokotowskich? Trzeba było wsiąść w metro z rowerami. Można i tak przyjemnie, chłodno... ;-)

lato 

Wysłany: 2006-06-22, 17:29   

Joanna napisał/a:
Czyżbyś dojechał do Pól Mokotowskich?

Nie, nie cały czas wzdłuż Wisły jechałem.. i też mi wystarczyło ;-) Ale mam nadzieje że kiedyś dotre na Kabaty... :smile: Jeśli chodzi o metro to tylko w ostateczności, zwłaszcza przy powrocie :oki:

lato 

Wysłany: 2007-01-02, 22:08   

Stary temat, ale wraca.. (kto by pomyslał ze środku zimy ;-) )
dzis zobaczyłem takie coś w Lesie Bielańskim.. oczywiście dla uczciwości przeba przyznać, że w tle widać zwalone w poprzek ścieżki drzewo..
ale czy napewno należało je omijać takim wielkim łukiem :?: :/

3.jpg
Plik ściągnięto 4620 raz(y) 91,85 KB

Rey 

Wysłany: 2007-01-03, 00:06   

lato napisał/a:
oczywiście dla uczciwości przeba przyznać, że

...mamy zakaz jazdy rowerowej na terenie rezerwatu przyrody Las Bielański :?

Joanna 

Wysłany: 2007-01-03, 09:52   

lato napisał/a:
ale czy napewno należało je omijać takim wielkim łukiem
W nas w Kabatach to normalka że ludzie robią co chcą poza ścieżkami. Takich zdjęć można setki zamieścić :/ Teraz część ścieżek wyłączyli z ruchu rowerowego, ale połowy rowerzystów to nie wzrusza...

[ Komentarz dodany przez: Rey: 2007-01-03, 10:08 ]
SOP-ie wróć jak najszybciej :!:

Rojst 
Oenanthe

Wysłany: 2007-01-06, 00:22   

Rey napisał/a:
SOP-ie wróć jak najszybciej :!:

hmmmmm, idea SOP byla szlachetna, ale dosc utopijna i nie przystajaca do brutalnej rzeczywistosci... Od tego powinni byc przeszkoleni mundurowi, zbyt latwo moze sie krzywda komus przydazyc w czasie interwencji :sad: Pisze tak, bo bylem w strazy polowie lat 90. Teraz mysle, ze najwazniejsza role SOP spelnila nie na polu scigania grzybiarzy parkujacych w lesie, ale jako miejsce integracji ludzi zaangazowanych w ochrone przyrody. Niektore pozniejsze projekty, organizacje powstaly wlasnie dzieki wczesniejszej wspolnej dzialalnosci ludzi w SOP.
sorry za off-topic :-D

Odpowiedz do tematu