PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieczka 13 stycznia?
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-01-04, 10:45   Wycieczka 13 stycznia?

Witam,

jako że 27 i 28 stycznia jest Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach (przypominam, że cały czas czekam na zgłoszenia osób, które chciałyby w którymś z tych dni poprowadzić godzinny spacer połączony z liczeniem ptaków po parku, skwerze lub innym terenie zielonym w swojej okolicy), 20 i 21 jest liczenie ptaków zimujących na Wiśle połączone pewnie z ogólnopolskim liczeniem krzyżówek (co do drugiej akcji szczegóły podam, jak złapię w końcu Patryka Rowińskiego z SGGW), jedynym terminem na zorganizowanie wycieczki WG OTOP dla bardziej wytrawnych terenowców okazuje się 13 stycznia.

Pytanie dotyczy przede wszystkim miejsca, w które chcemy się wybrać:
a) czy powtarzamy wypad nad Zalew (minus - to już było)
b) czy, nie czekając na przyjście prawdziwej zimy, wyruszamy nad kolektory?

Są jeszcze np. stawy w Wildze - słyszałem, że trzymają się tam np. łabędzie czarnodziobe i czaple białe. Problem - ja tam nigdy nie byłem. Poza tym dla niektórych może być problemem odległość od Warszawy.

Bardzo proszę o nadsyłanie opinii lub ewentualnych propozycji innych terenów do piątku włącznie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i noworocznie

[ Komentarz dodany przez: Rey: 2007-01-04, 14:52 ]
Moje zdanie już znasz :]

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-01-04, 15:34   

Jak dla mnie na kolektory to kiepska zima jest. Mogą być te stawy w Wildze, chociaż wycieczka, np. do Kampinosu mogła by być fajna. W końcu GW dawno w lesie nie była ;-) .

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-01-04, 16:13   

Hubert, a poprowadziłbyś taką wycieczkę? Ja słabo leśny ludź jestem i Kampinosu prawie nie znam (a z tego, co co i rusz pojawia się na listach, to sporo ciekawostek można tam zobaczyć). Trzeba by jednak wybrać takie miejsce, do którego jest jakiś ludzki dojazd komunikacją publiczną (PKS).

Lanius 

Wysłany: 2007-01-06, 10:45   

Co prawda, ja trochę po fakcie, ale popieram Huberta. Do Kampinosu można dojechać z pl. Wilsona autobusami podmiejskimi oraz liniami Ł i Ł-bis kursującymi do Łomianek. Poruszamy się po szlakach, więc nie będzie problemu ze znalezieniem i obliczeniem długości trwania trasy (nawet biorąc poprawkę na szybkość ptasiarską to najczęściej będziemy się zatrzymywać na polanach i łąkach). Wystarczy dobra mapa. Może warto skontaktować się albo z Adamem Olszewskim albo kimś, kto po Kampinosie chodzi często? Wtedy będziesz miał więcej konkretów.

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-01-06, 17:13   

Tylko trzeba pamiętać i uprzedzić, że w lesie ptaki zimą są rozrzucone wyspowo, tzn. przez pół godziny jest cisza, a potem przez dwie minuty przelatuje nam kilkanaście gatunków.
Mogę poprowadzić, jeśli sprowadza się to tylko do mówienia, gdzie iść ;-) .

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-01-07, 17:58   

Ok, możemy zrobić do Kampinosu. Napisałem do Adama Olszewskiego - zobaczymy, czy odpowie. Hubert - gdzie Twoim zdaniem i o której zrobić zbiórkę? Jeszcze trzeba pamiętać, że w ten weekend Amikosik miał jechać na łąki Pulwy - sam jestem ciekaw, jak tam jest, a dojazd pociągiem jest ponoć dość dogodny.
Hubert - a czy na planowanej przez Ciebie trasie są jakieś potencjalne miejsca na myszołowa wlochatego? Przyznam sie bez bicia, że jest to mój drugi sezon bez tego gatunku i bardzo nad tym boleję.

R_Michal 
Michał Rycak

Wysłany: 2007-01-07, 18:20   

Tony napisał/a:
Jeszcze trzeba pamiętać, że w ten weekend Amikosik miał jechać na łąki Pulwy - sam jestem ciekaw, jak tam jest, a dojazd pociągiem jest ponoć dość dogodny.

Tony odpowiedz znajdziesz w temacie wypadow pod Warszawe.
A jednym zdaniem - warto jechac :!: :smile:

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-01-09, 21:43   

Witam,

zawiadamiam, że 13 stycznia odbędzie się wycieczka WG OTOP po Puszczy Kampinoskiej. Zbiórka o godz. 7.30 na pętli autobusu 719 przy Osiedlu Górczewska. Odjazd autobusu do Leszna o 7.40. Do przejścia 15,6 km. Uprzedzam lojalnie, że będę szedł tą trasę po raz pierwszy i jestem zaopatrzony tylko w instrukcję od Adama Olszewskiego (wklejam poniżej), dlatego mogą być jakieś przygody związane z orientacją w terenie. Jeśli ktoś mimo to chce podjąć to ryzyko (może sie opłaci, a może nie ;) , to zapraszam serdecznie. Godzina powrotu do Warszawy nie jest dokładnie znana - autobusy z Leszna jeżdżą co godzinę.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia w sobotę

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-01-09, 22:16   

Ja prawdopodobnie się pojawię, a znam te tereny, więc spoko wodza :-) .

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-01-12, 21:37   

Witam,
w związku z zapowiadanym na jutro silnym wiatrem odwołuję wycieczkę do Kampinosu - nie chciałbym mieć nikogo na sumieniu (dziś w Krakowie konar drzewa śmiertelnie przygniótł zakonnicę).

A więc najbliższe wycieczki WG OTOP odbędą się 27 i 28 stycznia z okazji Zimowego Liczenia Ptaków w Parkach i Ogrodach.

amikosik 

Wysłany: 2007-01-12, 22:31   

No to teraz możesz jechać na orlicę :mrgreen:

Odpowiedz do tematu