PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tony
2006-04-08, 20:49
Warszawiacy! Ujcie Wisły czeka na nas!
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-11-03, 22:18   Warszawiacy! Ujcie Wisły czeka na nas!

Witam,

jest sprawa. OTOP ma kasę i nie chce jej już mieć. Daje max 1000 złociszy,by ludkowie z Grup Lokalnych (np Warszawskiej) pojechali w Polskę na wycieczkę. Jest oczywicie cała masa warunków, z których najważniejsze to:

1. Za pieni?dze można opłacić tylko koszta transportu - nocleg i wyżywienie musimy załatwić sobie sami.
2. Aby pieniędze przyznano, musi jechać conajmniej 15 osób.
3. Jechać mog? NIE TYLKO CZŁONKOWIE OTOP - ważne, by z Warszawy.
4. Wycieczka musi się odbyć do 11 grudnia br.
5. Miejsce, do którego się jedzie, musi być IBA (ostoj? ptaków o randze europejskiej).

Pomylałem, że fajnie by było ruszyć w Ujcie Wisły. Wiem, że sporo osób jedzie w niepodległociowy weekend na sowiarski obóz Felka, więc pozostaj? nam weekendy 19-20, 26-27, 2-4 grudnia. Wolałbym listopad, choć wtedy z pogod? bywa różnie.
Termin nadsyłania wniosków upływa w rodę, 9 listopada. Piszcie, co s?dzicie o takim pomyle, kto by się pisał na co takiego (najserdeczniej witamy osobników lub osobniczki zmotoryzowane), a jeli kto zna inne miejsca (może bliżej Warszawy), które o tej porze roku sa ciekawe, niech da znać.

Pozdrawiam i liczę na szeroki odzew!

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-11-03, 22:32   

Mi to pasiłoby, jeli chodzi o koszta benzyny do auta. Pojechałbym z trzema pasażerami gdziebaĽ sensownie :idea:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

refleksja 

Wysłany: 2005-11-03, 22:59   

Ja ze swojej strony zostałam poproszona o wpisanie 1 osoby :)

Rey 

Wysłany: 2005-11-03, 22:59   Re: Warszawiacy! Ujcie Wisły czeka na nas!

Nie no przynajmniej na jedn? ptasi? wycieczkę muszę się załapać w tym roku :D

Tony napisał/a:
Pomylałem, że fajnie by było ruszyć w Ujcie Wisły.(..)a jeli kto zna inne miejsca (może bliżej Warszawy), które o tej porze roku sa ciekawe, niech da znać.

Jeli mamy czas do 11 grudnia to o tej porze najciekawiej jest nad zbiornikami wodnymi. Mi bardziej pasuje pomysł Ujcia Warty - tym bardziej że nigdy tam nie byłem :oops:
Z obowi?zku jednak wymienie miejsca, gdzie o tej porze może być ciekawie, żeby inni chętni mogli się do tego ustosunkować:
- Zatoka Pucka, Ostoja Słowińska i okolice Zalewu Szczecińskiego( Delta ?winy, ?widwie, Miedwie, Jeziora Wełtyńskie itd.)
Oczywicie wszystkie maj? status IBA :]

Tony napisał/a:
więc pozostaj? nam weekendy 19-20, 26-27, 2-4 grudnia. Wolałbym listopad, choć wtedy z pogod? bywa różnie.

Mi najbardziej odpowiada 19-20, ewentualnie 26-27.
Ostatnio zmieniony przez Rey 2005-11-03, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  

refleksja 

Wysłany: 2005-11-03, 23:02   

Ja od razu tez mówię jakbycie pofatygowali się nad UW czy Zatokę Puck? to się doł?cze ;) jeli termin będzie mi pasował [okolice 25-27 odpadaj?] :]

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-11-03, 23:18   

odrzucam szczecińskie jako za daleko na weekend :idea:

te pucko-wilańskie klimaty - dla wawki jeszcze do przełknięcia :idea:

:lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Namor 

Wysłany: 2005-11-03, 23:24   

Ja bym się z chęci? też wybrał - mylę, że Hubert też.

Rey 

Wysłany: 2005-11-03, 23:25   

Widzę że wszyscy chc? nad Ujcie Wisły :? Ale tam bez lunet to raczej nic nie widać :/

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2005-11-04, 00:46   

Oj, potwierdzam z tymi lunetami, potwierdzam... I jak pogoda za dobra to też kiepsko trochę - chyba że zwykłe ptaszki też lubicie a nie jedziecie haczyć raryty :twisted:

[i] Winer [i]

Rey 

Wysłany: 2005-11-04, 08:15   

Dlatego ja bym proponował to co napisałem wyżej - też Ujcie, ale Warty :D

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-11-04, 09:15   

kessy napisał/a:
Oj, potwierdzam z tymi lunetami, potwierdzam... I jak pogoda za dobra to też kiepsko trochę - chyba że zwykłe ptaszki też lubicie a nie jedziecie haczyć raryty :twisted:

Gdyby jechały Amikosiki, mielibymy 2 lunety, a gdyby jeszcze Michał Przybysz, to 3. Poza tym jak czytałem obserwacje z Ujcia Wisły i to, co wg kessy i refleksji miało być "zwykłymi ptaszkami", to dech mi w piersi zapierało, bo dla osoby siedz?cej przez większoć roku w Warszawie, to to s? rewelacyjne gatunki.
Podzielam zdanie KB, że jechać do Szczecina czy ?winoujcia na weekend trochę mija się z celem - 9 godzin jazdy, godzina na falochronie, spanie i 9 godzin z powrotem.

[ Dodano: 2005-11-04, 09:17 ]
Czyli z osób, które hipotetycznie mogłyby jechać mamy:
KB
refleksja (+1 osoba?)
Rey
Namor+Hubert

Całkiem nieĽle. Ciekaw jestem jeszcze opinii np. Diafory albo Staszka.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-11-04, 09:48   

Prawdopodobnie: Namor, Hubert i zapewne Diafora w moim aucie skład stanowilibymy.

To ujcie Wisły brzmi obiecuj?co - nigdy tam nie byłem, A SKORO BĘDˇ LUNETY - to ptakowanie będzie ok (chcę zobaczyc te morskie kaczorry, etc).

Jedna obawa...co ty na to, Tony - że tam wicher może łzawić oczy i nie da sie przez lunetę/lornetki - spokojnie wypatrywać "morwinów" ?

Joanna 

Wysłany: 2005-11-04, 09:55   

Jak wymylicie co konkretnego to można rzucić na sekcji ornitologicznej 9 listopada. Chyba że Tony tam będzie i sam powie?

Diafora 

Wysłany: 2005-11-04, 09:58   

JA jestem zainteresowana :] to oczywicie kwestia kosztów, nie jestem otopowiczem, ale jestem z Warszawy :8): w takim razie najpilniejsz? spraw? jest ustalenie terminu. Na miejscach się nie znam, ale może lepiej to ujcie warty jeli ma być zła widocznosć na wile.

AHA włanie w angorze przeczytałam że na jeziorsku jest dużo ptaków :]

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-11-04, 10:15   

Więc generalnie mamy dwie opcje- Ujcie Wisły versus Ujcie Warty. Muszę się podpytać, jakie ptaki siedz? w tym drugim miejscu w drugiej połowie listopada, choć generalnie jestem za morzem - nawet jakby w Ujciu wiało, można sobie objechać parę portów, a tam zawsze albo jaki szlachar, albo fajna mewka będzie siedzieć.

Ponieważ refleksja dała znać, że w jej przypadku 25-27 odpada, więc przychylałbym się do weekendu 19-20.

Na sekcji orniologicznej 9 listopada mnie nie będzie, ponieważ odk?d zacz?łem studia stało się to niemożliwe (po prostu nie zd?żam z Ursynowa), a poza tym do 9 muszę przesłać wniosek zgłoszeniowy zawieraj?cy przewidywan? liczbę osób.

[ Dodano: 2005-11-04, 10:19 ]
Nie wiem, czy można teraz dodać do tego tematu ankietę - wtedy możnaby głosować za którym Ujciem się jest i sytuacja byłaby klarowniejsza.

Co do wiatru nad morzem - nikt nie mówi, że w Ujciu Warty wiałoby mniej. Byłem nad Morzem Północnym, gdzie wiało jak cholera, ale ptakom w ogóle to nie przeszkadzało. Zrobimy jaki kordon, by osłaniać osobę aktualnie patrz?c? - jestemy twardzi, więc sobie poradzimy :D

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi