PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tony
2006-04-08, 20:49
Warszawiacy! Ujcie Wisły czeka na nas!
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2005-11-14, 21:31   

Nocelg na karimatkach w piworkach w biurze OTOP'u jest już pewny, a Antek dzi wieczorem ma walczyć o transport.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-11-14, 21:48   

Antek zawalczył i transport jest, a prezentuje się to następuj?co.

Ł?czny koszt transportu to 1300 zł 21-osobowym busem. W tej cenie mamy transport z Warszawy do Gdańska i z powrotem oraz transport na miejscu - do Rewy, Ptasiego Raju i ?wibna.
Osoba, z któr? rozmawiałem i która będzie naszym kierowc?, jest szalenie sympatyczna i zgodziła się, żebymy zapłacili najpierw 1000 zł, a pozostałe 300, kiedy OTOP da nam drug? częć dotacji. 1000 zł -300zł (pierwsza częć dotacji)=700 zł. 700/20= 35 zł. To jest koszt naszej wycieczki bez wyżywienia. Taniej się po prostu nie da - z ulg? 50% do Gdańska poci?giem jedzie się za conajmniej 25 zł w jedn? stronę, a tu mamy transport na miejscu.
Proszę wszystkich, by zgodzili się jechać tym busem, bo to nam pozwoli uzyskać tak? kwotę, jak podałem powyżej. Wyjazd planuję na sobotę, na godz. 5.30.
W pi?tek po południu jechać nie możemy, bo amikosiki maj? koncert, który kończy się koło 21.30. Gdybymy jechali np. o 22.30, to w Gdańsku bylibymy zapewne koło 4 rano, ale Piotr Kamont, który ma nam dać klucze do biura, pewnie nie byłby zachwycony.
Plan jest taki:
Sobota, 19.11
5.30 - wyjazd z Warszawy z parkingu przed Sal? Kongresow?
ok.11.30 - kierujemy się na Rewę, gdzie spędzamy czas dopóki się nie ciemni (czyli pewnie do ok.15.30
ok.16.30 - jestemy w Gdańsku, bierzemy klucze od Piotra Kamonta, mylimy, jak przebiegnie dalsza częć wieczoru :D

Niedziela
8.00 - jedziemy do Ptasiego Raju
ok.11.00 - jedziemy do ?wibna
ok.15.00 jedziemy do Warszawy, gdzie będziemy pewnie koło 21-22

Godziny s? oczywićie orientacyjne, możliwy jest jaki czasowy polizg.
Wszelkie uwagi co do tego wariantu proszę zgłaszać jak najszybciej, najlepiej na eustachia@gazeta.pl (co mi nawala na poczcie otopowej).

Piotr 

Wysłany: 2005-11-14, 22:11   

Tony ! Dobra robota ! Trochę mi ulżyło bo już wyobrażałem sobie jak prowadzę tras? gdańsk? noc? w snieżnej zamieci. Do zobaczenia w sobotę pod KPiN.

amikosik 

Wysłany: 2005-11-14, 22:13   

jestemy ZA

Namor 

Wysłany: 2005-11-14, 22:18   

Też się pisze

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-11-15, 08:00   

A ja jednak zrezygnuję z wyjazdu w UW - na rzecz walnego w Siedlcach.
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Diafora 

Wysłany: 2005-11-15, 08:36   

skoro tak to pięknie :D j a jade :]

petrelos 

Wysłany: 2005-11-15, 16:18   

Zawsze niezawodny Tony.... :D
Tony napisał/a:
Antek zawalczył i transport jest

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

amikosik 

Wysłany: 2005-11-15, 18:11   

Tony podaj nam adres gdzie będziemy spali.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-11-15, 21:27   

ul. gen. Hallera 4/2

[ Dodano: 2005-11-17, 09:31 ]
Uwaga! Z różnych przyczyn musiałop się wycofać parę osób -w tej chwili nasza ekipa liczy 16 osób - mamy więc 5 wolnych miejsc. Jeżeli kto ma pomysł, kto jeszcze chciałby z nami pojechać, niech da mi znać dzi wieczorem (będę na g, forum czacie i pod telefonem 0661583447).

mikus.zet 

Wysłany: 2005-11-17, 16:56   

Dzisiaj rano wyskoczyłem do Ptasiego Raju. Najważniejsza informacja - kamienna grobla pomiędzy jeziorem Ptasi Raj a ?miał? Wisł? jest w najniższym punkcie zalana . Woda przelewa się przez ni? na długoci paru metrów i przejć się nie da. W ci?gu około 3,5 h zrobiłem następuj?c? trasę (w szybkim tempie): z parkingu na groblę, do połowy grobli, z powrotem do parkingu t? sam? drog? (kosztowało mnie to ponad pół godziny), cieżk? przyrodnicz? prosto do morza (bez zbaczania w lewo na wieże obserwacyjne), Mierzej? Messyńsk? (czyli tym skrawkiem l?du pomiędzy morzem a jeziorem Ptasi Raj) do falochronu u ujcia rzeki, do końca falochronu, a następnie z powrotem do parkingu t? sam? drog?, ale jeszcze z zahaczeniem o wieżę nad jeziorem Kara (bo ona jest niedaleko od głównej cieżki).

Ptaki widziane - z lornetk? o standardowych (10x42) parametrach, bez lunety:
- bernikla obrożna - dwa młode (zatem bez obróż) ptaki w locie nisko nad morzem, bardzo blisko plaży, na W; nowy gatunek dla mnie; zrobiły na mnie (na pewno fałszywe) wrażenie jednolicie czarnych - oprócz nadogonia, rzecz jasna (podogonie było słabo widać)
- drapole: krogulec (mign?ł nisko pomiędzy drzewami), myszołów, bardzo prawdopodobny samiec błotniaka zbożowego (trochę za słabo się udostepnił do obserwacji)
- tracze: samica bielaczka (na jeziorze Kara) oraz oczywicie nurogęsi
- kaczki: krzyżówki, g?goły, wistuny, czernice, lodówki (te ostatnie dominuj? już nad terenem akustycznie, zwłaszcza na ?miałej Wile robi? dużo hałasu)
- inne standardowe gatunki

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-11-17, 18:53   

Kowa od leników już się grzeje u mnie w domu. Bardzo się cieszę, że s? lodówki - to s? ptaki, które widać prawie zawsze i zawsze robi? miłe wrażenie, a na dodatek dla warszawiaka nie jest to częsty widok. No i jakby się udało wyczesać te obrożne, to byłoby rewelacyjnie...
Wielkie dzięki za wieci. Mam też namiary telefoniczne na ludzi z Kulinga - w sobotę licz? ptaki na Zatoce, więc jak co ciekawego się gdzie pojawi, możemy dostać cynk.
S? jeszcze 4 wolne miejsca w busie!!!

Rey 

Wysłany: 2005-11-17, 23:00   

Skoro tak przedstawie się sytuacja w Ptasim Raju to optowałbym za pójciem cieżk? przyrodnicz?, ale razem z wieżami obserwacyjnymi( zwłaszcza tej nad Ptasim Rajem), póĽniej do morza i wzdłuż morza do falochronu. Skoro grobla jest zalana to wracali bymy t? sam? drog? i w zależnoci od czasu i pogody moglibymy jeszcze pójć z parkingu w kierunku grobli.

Mikus.zet :res: za relację i sprawdzenie terenu :!:

Tony napisał/a:
Kowa od leników już się grzeje u mnie w domu.

:oki: to ile będziemy mieli lunet :?:

Tony napisał/a:
Mam też namiary telefoniczne na ludzi z Kulinga - w sobotę licz? ptaki na Zatoce

A gdzie dokładnie :?:

amikosik 

Wysłany: 2005-11-17, 23:14   

Tony opowiedz nam trochę o warunkach w jakich będziemy spali. Jest tam co do gotowania obiadów? Czy na jedzenie trzeba ić do knajpy? Jest jakie wyposażenie kuchni czy talerze brać ze sob??

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-11-18, 09:26   

W sprawie warunków spaniowo-jedzeniowych będę dzwonił do Piotra Kamonta. Wynik rozmowy zostanie opubliczniony koło 15-16.00

Dla przypomnienia - zbiórka o 5.30 na parkingu przed sal? kongresow? (przy ul Emilii Plater). Szukać białego busa z numerami zaczynaj?cymi się od liter WG, pod tyln? szyb? ma na niebiesko napisany numer telefonu. Ja będę stał przed nim mniej więcej od 5.25, a jako że jestem postaci? o doć charakterystycznym wygl?dzie, mylę że nie powinno być problemów z rozpoznaniem mnie.
W razie jaki problemów, np. spóĽniaj?cy się tramwaj czy bł?dzenie po parkingu, proszę dzwonić :0661583447, ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok i najpóĽniej za 10 6 będziemy mogli jechać.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi