PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tony
2006-04-08, 19:48
Szkolenie edukacyjne - 7.01
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-12-20, 17:21   Szkolenie edukacyjne - 7.01

Witam,

planujemy, jako GW OTOP, zorganizowanie mini-szkolenia dotyczącego edukacji, na które zapraszamy wszystkich chętnych.

Nasza propozycja brzmi następująco - spotykamy się o 10 w VI LO im. Reytania i mamy szkolenio-dyskusję (nigdy jeszcze czegoś takiego nie robiłem, więc zobaczymy, jak nam to wyjdzie). W tej chwili program widzę nastepująco:

1. Prelekcje o ptakach
a) w przedszkolach
b) w szkołach podstawowych
c) w gimnazjach i liceach
W tym punkcie znalazłoby się przedstawienie generalnych zasad, o których powinno się pamiętać przy robieniu prelekcji, przykładowa prezentacja, a jeżeli czas pozwoli to być może każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako prelegent.

2. Ptasia gra "Przeżyj zimę"
Mam nadzieję, że do 7 styczni uda mi się ją przygotować. Jest to pomysł oparty na patencie brytyjskim (na znanej poniektórym "Ptasiej Grze Migracyjnej") - zagramy sobie przykładową partię i zobaczymy, na czym to polega i jak może pomóc w edukacji przyrodniczej.

3. Projekt edukacyjny "Klub Ptakolubów"
Urząd Miasta ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na projekty edukacyjne w roku 2006. Pomyślałem, że warto by było w czymś takim wystartować - nawej jeśli nie dostaniemy dofinansowania będzie to doświadczenie, które być może pomoże nam lepiej przygotować ofertę do takiego konkursu w przyszłości. Postaram się przedstawić taki projekt na szkolenie i chciałbym, żebyśmy o nim podyskutowali. Na pewno poruszę to też na zebraniu 9 stycznia.

Przypuszczam, że całość potrwa jakieś 2,5-3 godziny.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w czymś takim proszę o kontakt - warszawska@otop.org.pl, 0661583447
Ostatnio zmieniony przez Tony 2006-04-09, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  

Orni 

Wysłany: 2005-12-22, 13:43   

Ad3. O ile pamietam grupa juz taki projekt (czy nawet dwa) przygotowała i za zgoda i dofinansowaniem wladz miasta wprowadziła w zycie. Warto skonsultowac wiec caly projekt z Michałem Przybyszem (ktory jak mniemam ma juz w tych sprawach niejakie doswiadczenie) aby niepotrzebnie nie startowac od zera.

amikosik 

Wysłany: 2006-01-07, 18:23   

Jak widać na twarzach uczestników - Antek bardzo interesująco prowadził szkolenie.
Choć chyba nikt nie przeżył trudnej drogi migracji.

szkolenie.jpg
Plik ściągnięto 2851 raz(y) 21,06 KB

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi