PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Ptaków 2006
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-09-09, 20:15   Światowe Dni Ptaków 2006

Witam wszystkich,

już za miesiąc czekają nas Światowe Dni Ptaków, tym razem przebiegające pod hasłem "Chońmy ostoje ptaków". Mam nadzieję, że nie damy plamy i jak zwykle przygotujemy coś super. Liczę bardzo na pomoc warszawskich OTOPowców i wszystkich pozostałych osób, które chciały by się włączyć w jedną z największych akcji promujących ochronę ptaków.

Co mamy wstępnie:

1. Dzień Ptaków w Reytanie (Zespół Szkół nr 16 im. T.Reytana) - 7.10, planowane godziny 11.00-16.00
Jest to do ustalenia z dyrekcją Reytana, ale myślę, że nie powinno być problemu - to weszło już prawie do tradycji tej szkoły :) - w tym roku to już będzie chyba trzeci czy czwarty "Dzień Ptaków w Reytanie"
Nad programem trzeba jeszcze popracować. Na pewno konkurs, bo Danusia Pawlak z OTOP ma nagrody do rozdania. Ptasia Gra Migracyjna dla milusińskich - czekam na śmiałków, którzy zgłoszą się do prowadzenia tej zabawy. Kiedy Kamikazi wróci z Hiszpanii, to pewnie poproszę ją o zrobienie prezentacji o wyjeździe na wolontariat. Myślałem o zaproszeniu Grzegorza Okołowa (mam nadzieję, że nie przekręciłem imienia ani nazwiska) z Kampinoskiego PN - on ma świetne slajdy dotyczące Wisły. Dla dzieci może też być kolorowanie wizerunków wiślanych ptaków. Wszelkie dodatkowe pomysły - mile widziane.

2. Ptasie rejsy po Porcie Czerniakowskim - 8.10
Napisałem w tej sprawie do Przemka Paska z Fundacji Ja Wisła. Robiliśmy coś takiego w zeszłym roku - Przemek jako sternik, dodatkowo ktoś z OTOP jako ptasi przewodnik i przez parę godzin godzinne rejsy łodzią "Stwora" po Porcie Czerniakowskim.

3. Dzień Ptaków na Moście Świętokrzyskim - pewnie 7.10
Zapewne, zgodnie z tradycją, organizacją zajmie się Liliana Koziarska z Ligi Ochrony Przyrody.

4. Na ptaki z przystanka - 7.10
Ponieważ mamy w grupie parę osób z lunetami (Rey, Namor, Dawid, może jeszcze ktoś, o =]00kim nie wiem? :) , możnaby stanąć np. w okolicach Mostu Gdańskiego z lunetami i zapraszać do oglądania ptaków ludzi czekających na autobus. Są tam liczne ostrogi na Wiśle i np. czapla siwa i kormoran to niemal pewniaki. Dodatkowo można zrobić wypad do oddalonego o kilkaset metrów lasu nadrzecznego.

5. Wycieczka na Stawy Raszyńskie-8.10
Tu myślałem o Reyu i Dawidzie, ktorzy dysponują lunetami i znają się na ptakach. Moja propozycja jest taka, by o 8.30 wyznaczyć zbiórkę wycieczkowiczów przy Kościele w Raszynie. Jeśli byłoby ich dużo podzielilibyście się na dwie grupy, a jeśli nie, to poprowadzilibyście grupę we dwóch.

6.Wycieczka do Wilanowa - 8.10
Mając w pamięci ubiegłoroczne bardzo ciekawe gatunki, myślę, że można by to powtórzyć. Sam chętnie taką wycieczkę poprowadzę.

Do organizacji tych dni wartoby wciągnąć Kampinoski Parkj Narodowy i CMok-a (zajmują się dwiema pozostałymi, obok Doliny Środkowej Wisły, IBAmi w okolicach Warszawy).

Wszelkie propozycje innych wydarzeń w ramach obchodów Dni Ptaków lub zgłoszenia do organizowania wymienionych powyżej mile widziane. Im wcześniej będziemy wiedzieć, co na pewno zrobimy, tym szybciej będzie można rozpocząć promocję.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Tony 2006-10-31, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  

petrelos 

Wysłany: 2006-09-10, 09:08   

Tony napisał/a:
Wszelkie dodatkowe pomysły - mile widziane.

możemy jeszcze uskutecznić te kalambury które zrobiłem z Beatą dla tych nieszczęsnych turków

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-09-10, 12:22   

Dobry pomysł petrelos.

petrelos 

Wysłany: 2006-09-10, 13:13   

Nie wiem czy bęedziemy mieli już ten film od Ojtuna (nie wiem jak to sie pisze) ale moglibysmy pokazać. A jak nie film to zdjęcia, bo my przecież też mamy :smile:

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

Namor 

Wysłany: 2006-09-11, 09:33   

Ja przez pierwszy tydzień października będę poza Warszawą.

Rey 

Wysłany: 2006-09-11, 15:03   

Można by wzorem poprzednich lat urządzić wycieczkę po Łazienkach, ale nie wiem kto by ją poprowadził, bo ja się nie sklonuje ;)

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-09-11, 16:34   

Rey, a dałoby Cię w sobotę ustawić z lunetą w okolicach Mostu Gdańskiego, żebyś pokazywał ludziom ptaki?

Rey 

Wysłany: 2006-09-12, 09:16   

Narazie trudno mi powiedzieć :| Za jakiś czas powinienem wiedzieć więcej.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-09-12, 16:06   

Za jakiś czas to znaczy kiedy? Bardzo mi zależy, żebyśmy do 20 września już ułożyli program całych obchodów.

Rey 

Wysłany: 2006-09-12, 19:35   

No to postaram się do 20 września podać ostateczną odpowiedź.

Lanius 

Wysłany: 2006-09-13, 10:44   

Chciałbym zauważyć, że spotykamy się 19-go, więc można szczegóły omówić jak się zobaczymy.

Beti 

otop

Wysłany: 2006-09-19, 16:12   

jak trzeba w czymś pomóc, coś załatwić albo zorganizować to ja sie zgłaszam:)
Ps. Stasiek, masz racje:) może zrobimy wreszcie te nasze kalambury, hehe...

amikosik 

Wysłany: 2006-09-23, 15:23   

Wysłaliśmy zapowiedzi do wolnejsoboty i już się pojawiły na ich stronie.

w dziale kultura i wiedza
Dni ptaków 2006

oraz w dziale wycieczek
Wycieczki

lato 

Wysłany: 2006-10-07, 18:18   

zapowiada sie ciekawie.. właśnie na WOTcie był reportaż o dniach ;-) ale padła tam informacja, że jutro są planowane 2 wycieczki po parku Wilamowskim i Łazienkach ;-) i tu sie narodziło me ptyanie czy coś sie zmieniło :>

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-10-07, 21:33   

Z tego co się orientuję reportaż był na Moście Świętokrzyskim, gdzie był m.in. Lanius, który będzie jutro przewodnikiem na rejsach po Porcie Czerniakowskim. Wycieczka do Parku Skaryszewskiego również odbędzie sie bez zmian.

Odpowiedz do tematu