PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Ptaków 2006
Autor Wiadomość
Egretta 

Wysłany: 2006-10-07, 22:15   

Ja żyję więc wycieczka do Skaryszewskiego jak była w planie tak będzie. Ja będę nawet jak będzie padało.

Zamiast narzekać że jest ciemno, spróbuj zapalić choć jedną świeczkę...

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-10-07, 23:19   

Zdjęcia z Reytana - tutaj: http://www.flickr.com/pho...57594317074596/

Lanius 

Wysłany: 2006-10-07, 23:35   

Tony napisał/a:
Z tego co się orientuję reportaż był na Moście Świętokrzyskim, gdzie był m.in. Lanius, który będzie jutro przewodnikiem na rejsach po Porcie Czerniakowskim. Wycieczka do Parku Skaryszewskiego również odbędzie sie bez zmian.

W czasie gdy na moście byli dziennikarze, Lanius wraz z dwoma przewodnikami i bandą dzieciaków obserwował dwa płaskonosy i czaplę siwą. Tak niestety wyszło, że dziennikarze przybyli jak się grupa podzieliła i nieco rozlazła...Zawsze przychodzą nie w porę.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-10-08, 14:31   

W Wilanowie 12 osób, z czego 5 to członkowie OTOP. Z najciekawszych gatunków wymienić można sosnówkę, perkozka, pustułkę i dzięcioła średniego.
Zdjęcia moje - http://www.flickr.com/pho...57594317074596/

Czekamy na zdjęcia autorstwa lata.

lato 

Wysłany: 2006-10-08, 15:40   

Tony napisał/a:
Czekamy na zdjęcia autorstwa lata.

Jak już zostałem wywołany, to prosze ;-) ale po zmniejszeniu by sie tu zmieściły wyglądają tak ;-)

5.jpg
Plik ściągnięto 4786 raz(y) 144,17 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 2708 raz(y) 129,52 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 4786 raz(y) 139,42 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 4786 raz(y) 138,97 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 4786 raz(y) 137,94 KB

lato 

Wysłany: 2006-10-08, 15:52   

i ostatnia część

10.jpg
Plik ściągnięto 2706 raz(y) 126,65 KB

9.jpg
Plik ściągnięto 2712 raz(y) 143,85 KB

8.jpg
Plik ściągnięto 2708 raz(y) 148,32 KB

7.jpg
Plik ściągnięto 2707 raz(y) 145,03 KB

6.jpg
Plik ściągnięto 4785 raz(y) 137,13 KB

amikosik 

Wysłany: 2006-10-08, 17:23   

Brakuje mi na stronie erkao uporządkowanych abstraktów z prezentacji w Reytanie.
Dodatkowo chciałbym aby w takim streszczeniu był na przykład link do blogu Marcina Sidelnia o Siemnianówce. Przede wszystkim chciałbym aby przy streszczeniu prezentacji SISKOMu był link do ich strony z alternatywnym projektem trasy przez Rospudę.
Czy może wiadomo kiedy będą znane oficjalne wyniki liczenia derkaczy na Całowaniu?

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-10-08, 17:29   

Amikosik. co dokładnie rozumiesz przez "abstrakty" - mi się kojarzą tylko z abstrakcją. Link do bloga Marcina mogę zamieścić, natomiast nie wiem, jaki jest pełny adres do tego alternatywnego planu obwodnicy Augustowa (nie wiem, kto wziął wizytówkę, na której adres ten był zapisany).

Lato - a nie masz jeszcze jakiś zdjęć ptaków?

amikosik 

Wysłany: 2006-10-08, 17:48   

Chodzi mi o streszczenie i podsumowanie prezentacji.

lato 

Wysłany: 2006-10-08, 20:27   

Tony napisał/a:
Lato - a nie masz jeszcze jakiś zdjęć ptaków?

wiesz... krzyżówkom, łyskom i wróblowatym fotek nie robiłem, a temu co chciałem - wyszło jak zawsze :? i nie zabardzo chce forum zaśmiecać ;-)
ps: ale jeśli chodzi np. o łabędzie to wrzuciłem do tematu "pisklaki 2006"

w rogu.jpg
Plik ściągnięto 2710 raz(y) 50,09 KB

Rey 

Wysłany: 2006-10-08, 22:33   

"Liczbowa" relacja z wycieczki na Stawy Raszyńskie znajduje się tutaj :]

Lanius 

Wysłany: 2006-10-08, 23:43   

Tony napisał/a:
... nie wiem, jaki jest pełny adres do tego alternatywnego planu obwodnicy Augustowa (nie wiem, kto wziął wizytówkę, na której adres ten był zapisany).

To sobie wygoogluj Wizytówkę zabrała dziweczyna, która prowdziła dyskusję z Anią na temat zasadności akcji z pociągiem do Augustowa. Ona zresztą o tej akcji mówiła. Przypuszczam, że wizytówka przepadła i będzie trzeba od Janka Jakiela pobrać kolejną..

Rey 

Wysłany: 2006-10-09, 10:56   

amikosik napisał/a:
Przede wszystkim chciałbym aby przy streszczeniu prezentacji SISKOMu był link do ich strony z alternatywnym projektem trasy przez Rospudę.

Niedługo cała dokumentacja związana z realizacją budowy alternatywnego przebiegu obwodnicy Augustowa omijającą Dolinę Rospudy będzie dostępna na stronie SISKOMU: www.siskom.waw.pl

Lanius 

Wysłany: 2006-10-10, 00:03   

Cytat:
Mamy już wyniki Europejskich Dni Ptaków. W czasie największego ptasiego święta 43 408 osób z 34 krajów Europy widziało 2 204 949 ptaków!

Tak jak w ubiegłym roku był to bardzo udany ptasi weekend. Organizatorzy Dni Ptaków - partnerzy BirdLife International w krajach Europy - starali sie przygotować, jak najwięcej wydarzeń, które pozwoliłyby zwrócić uwagę na ptaki jak największej liczbie osób. Sukces był ogromny, pomimo nienajlepszej pogody.

Liczby mówią za siebie:

* Najwiekszą liczbę wydarzeń poświęconych Europejskim Dniom Ptaków przygotowano w Polsce - 182
* Najwiekszą liczbę uczestników przyciagnęły wydarzenia w Hiszpani - 25 000 osób

* Największą liczbę ptaków obserwowano na Litwie - 813 945

* Najbardziej różnorodna była lista obserwowanych ptaków w Rumunii, gdzie widziano ptaki spośród 200 gatunków.

Polska rulez! :res:

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2006-10-10, 07:21   

Wow :res: A te formularze obserwacji można jeszcze przesyłac?

Odpowiedz do tematu