PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tony
2006-09-30, 17:48
Popowo Kościelne - 1.04.2006
Autor Wiadomość
Rey 

Wysłany: 2006-03-25, 18:44   Popowo Kościelne - 1.04.2006

Wycieczka udała się wyśmienicie :!: Co widzieliśmy można przeczytać tutaj.

Na łąki Modlińskie wybierzemy się prawdopodobnie za 2 tygodnie, a już za tydzień spróbujemy poszukać łabędzi małych i krzykliwych na rozlewiskach Bugu pod Popowem Kościelnym.

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2006-03-27, 10:01   

Rey napisał/a:
już za tydzień spróbujemy poszukać łabędzi małych i krzykliwych na rozlewiskach Bugu pod Popowem Kościelnym.
to ja już dzisiaj lecę na wydział załatwić lunetę :]
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-03-27, 15:45   

xhardcorex napisał/a:
to ja już dzisiaj lecę na wydział załatwić lunetę :]
Przperaszam, że znowu komentuje, ale rok temu nie było ani tych ani tych :P . Za to czekaliśmy dość długo na PKS :P . Były za to krwawodzioby, bataliony, chyba rycyki, kulczyk ;-) , gesi białoczelna, a czy inne nie pamiętam, dam dokładnie znac jak sprawdze w notatkach,

Edit:
Rok temu byliśmy 9 kwietnia:
-kormoran czarny - 113
-czapla biała - 1
-czapla siwa -5
-batalion -6
-łabędź niemy -49
-gęgawa-2
-białoczelna-19
-krzyzówki
rożeńce -17
świstun -35
płaskonos 4
nurogęś 5
błotniak stawowy 4
żuraw 5
czajka 19
kszyk 2
rycyk 5
krwawodziób 10
dymówka
kopciuszek
potrzos
-grubodziób
kulczyk
Sterna sp., najprawdopodobniej białoczelna

Egretta 

Wysłany: 2006-03-27, 18:18   

A możecie jakieś szczegóły już zacząć ustalać w sprawie Popowa???

Zamiast narzekać że jest ciemno, spróbuj zapalić choć jedną świeczkę...

Rey 

Wysłany: 2006-03-27, 19:38   

Szczegóły się ustali jak się wypowie lider grupy :]

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2006-03-27, 22:14   

mam propozycję nie do odrzucenia :idea: : w sobotę Popowo, a wniedzielę Modlin (o ile tam się coś ruszy) Ja mam ćwiczenia terenowe za 2 tygodnie, a moja Martocha jedzie na sesje KP i nie będziemy mogli jechać na Modlin z Wami :(
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-03-28, 07:19   

Ja w niedzielę nie mogę jechać - jeśli macie ochotę, pojedźcie i napiszcie mi, jak było (przecież nigdzie nie jest powiedziane,że lider ma wszędzie jeździć, nie?). A pewnie znajdzie się kilka osób w sytuacji podobnej do xhardcorexa, więc pomysł popieram, choć nie mogę się włączyć do realizacji.

Co do wycieczki do Popowa - zbiórka w sobotę o 8.00 w tym samym miejscu co tydzień temu (czyli przed budynkiem dworca PKP Warszawa Gdańska). Autobus do Popowa odjeżdża o 8.16 z tego samego przystanka autobusowego, z którego jechaliśmy poprzednio.

Autobusy powrotne z Popowa są o 14 i 15.50, ale z doświadczenia wiemy (nie, Hubert ? :) że po przyjeździe lepiej od razu sprawdzić rozkład w sklepie, żeby potem uniknąć niemiłych niespodzianek.

To do zobaczenia w sobotę :)

Lanius 

Wysłany: 2006-03-28, 09:40   

Cytat:
Co do wycieczki do Popowa - zbiórka w sobotę o 8.00 w tym samym miejscu co tydzień temu

Dobrze, że mam w tygodniu na 7 do pracy, to nawet nie poczuję, że wcześniej wstałem w sobotę :-D
A kto ma bazę noclegową w Popowie, to może się wybrać pod wieczór nad Bug. W tamtym roku w sierpniu słyszałem tam chyba pójdźki.

Egretta 

Wysłany: 2006-03-28, 14:51   

Ten pomysł z wycieczką w niwdzielę nie jest za dobry. Ja niestety muszę się uczyć, więc z góry mogę powiedzieć że mnie nie będzie bo mam w poniedziałek kolosa. :| A takie co sobotnie wypady to naprawde fajna sprawa. :oki: A Modlin faktycznie może być jeszcze zamrożony, choć w tej chwili jest tak ciepło.

Zamiast narzekać że jest ciemno, spróbuj zapalić choć jedną świeczkę...

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-03-28, 15:46   

Z listy Ptaki (tej najnowszej :) - lista ptaków w Popowie dziś koło 15 (nadał "Machnac)

36 labedz niemy
5 labedz czarnodzioby !!!
9 potrzos (5 samcow)
ok 30 krwawodziobow
12 cyraneczek
ok 100 mew (srebrzyste i smieszki)
ok 60 krrzyzowek
duuuzo krukowatych
2 czaple siwe
5 bocianow bialych (kolujacych b.wysoko)

Są bewiki!!! Niech tam czekają!!!

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2006-03-28, 16:29   

Egretta napisał/a:
Ten pomysł z wycieczką w niwdzielę nie jest za dobry
.....A Modlin faktycznie może być jeszcze zamrożony, choć w tej chwili jest tak ciepło.
czas pokaże, a na Modlin pojadą najwytrwalsi :]

Sirocco 

Wysłany: 2006-03-29, 20:06   

Witam!
A czy nowe i zupełnie "zielone" osoby róznież są mile widziane?? :grin:

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2006-03-29, 20:12   

Sirocco napisał/a:
A czy nowe i zupełnie "zielone" osoby róznież są mile widziane??
każdy jest mile widziany, mamy na forum paru Zielonych, a od Takich też się można wiele nauczyć ;)

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-03-29, 20:55   

Jasne, że tak! Jednym z celem tych wycieczek jest właśie przyciąganie "zielonych" :D Zapraszamy serdecznie, tym bardziej, że zrobiło nam się naprawdę wiosennie i Popowo może się okazać o tej porze strzałem w dziesiątkę jeśli idzie o ptaki.

Xhardcorex, widziałe, że się zapisałeś na nową Kowę - w takim razie nie ruszamy się bez Ciebie z Gdańskiego :)

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2006-03-29, 21:07   

Tony napisał/a:
Xhardcorex, widziałem, że się zapisałeś na nową Kowę - w takim razie nie ruszamy się bez Ciebie z Gdańskiego
Czekajcie cierpliwie, jeśli Martocha się spręży, to będziemy punktualnie, pod "umówionym Jaworem" :mrgreen:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi