PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PILNE! Dzień Ziemi - szukamy osób do pomocy
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-04-23, 12:42   

Hubert,

wydaje mi się, że lekko przesadzasz - czy myślisz o czymś innym niż "PTAKI" i sprawa Dnia Ziemi, czy tylko te dwie rzeczy są podstawą do takiego wniosku? Mnie też się nie za bardzo podoba obecna sytuacja np. z "Ptakami", ale wynikło to z przyczyn całkowicie od nas niezależnych (zawirowania z jednym tekstem i autorem) - w szczegóły nie chcę i nie powinienem się wdawać.

Rozmawiałem dziś z kompetentną osobą z biura - OTOP centralny postanowił przenieść ciężar organizacyjny wiosennych imprez z Dnia Ziemi na Piknik Naukowy Radia Bis, ponieważ tam jest więcej osób rzeczywiście zainteresowanych, a zdecydowanie mniej ludzi przychodzi tylko na pieczone kiełbaski czy po to, aby zgromadzić jak najwięcej ulotek, któych nawet nie czyta (uwaga - to nie jest żadna aluzja do któregokolwiek grupowicza czy formumowicza - myślę, że widzieliście klasowe wycieczki na Dniu Ziemi i wiecie, o co mi chodzi).

Od przyszłego roku Dzień Ziemi będzie, jak za dawnych lat, obsługiwany przez Grupę Warszawską, bo myślę, że zawsze nawet dla tych kilku czy kilkunastu zainteresowanych osób warto w tej imprezie brać udział.

Pozdrawiam

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-04-23, 18:54   

Oczywiście, że mówię o tych dwóch sprawach, bo te dwie rzeczy to praktycznie jedyny czas kiedy zwykli członkowie mogą się coś dowiedzieć o towarzystwie. Skoro przestali dostawać ptaki, mimo, że było obiecane, że zaczną być z powrotem regularne, dodatkowo nie było ich na "ekologicznej" imprezie na której zawsze byli, to o co płacić składki skoro ta organizacja nic de facto nie robi. (pisze z punktu widzenia zwykłego niezainteresowanego specjalnie ptakami członka).

Co do pikniku radia bis, to nie wiem czy to lepsze miejsce niż dzień ziemi. Większość ludzi idzie tam oglądać nowinki techniczne i takie tam, a nie rzeczy związane z ochroną przyrody.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-04-24, 12:52   

Hubert napisał/a:
Skoro przestali dostawać ptaki, mimo, że było obiecane, że zaczną być z powrotem regularne

Hubert, czy nie zauważyłeś tego, co napisałem? :
Tony napisał/a:
wynikło to z przyczyn całkowicie od nas niezależnych (zawirowania z jednym tekstem i autorem)

Jak raptem wylatuje tekst na trzy strony, to choćby nie wiadomo ja się sprężać, trochę czasu minie, zanim się uda tam coś wstawić. Na dodatek jest to bardzo nieprzyjemna również personalnie sytuacja, stąd opóźnienie.

Hubert napisał/a:
zwykłego niezainteresowanego specjalnie ptakami członka

Hubert, nie wiem, jak dla Ciebie, ale dla mnie, z całym szacunkiem, "niezainteresowany ptakami członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków" brzmi jak oksymoron - jedno drugiemu przeczy.

Hubert napisał/a:
Co do pikniku radia bis, to nie wiem czy to lepsze miejsce niż dzień ziemi. Większość ludzi idzie tam oglądać nowinki techniczne i takie tam, a nie rzeczy związane z ochroną przyrody

Byłeś w zeszłym roku na stanowisku OTOPu na pikniku naukowym Radia Bis? Wiesz, co się tam działo? Z tego, co pamiętam (mogę się mylić), to nie. Rozmawiałem z osobą zaangażowaną w przygotowanie tego stanowiska i powiedziała, że ludzi przychodzący na piknik byli naprawdę zainteresowani, nauczyciele włączyli się aktywnie do programu edukacyjnego i uczestnictwo w tym wydarzeniu było dla OTOP zdecydowanie korzystniejsze niż udział w Dniu Ziemi, który, jak podkreślałem w poprzednim poście, jest wg mnie również ważny i potrzebny.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu