PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
liczenie derkaczy
Autor Wiadomość
amikosik 

Wysłany: 2006-05-30, 18:24   

A tymczasem wynków liczenia derkaczy 2005 nadal nie ma. Penie należy się ich spodziewać 9 czerwca 2006. Wyniki liczena z 2004 roku mieszczono dopiero 1 czerwca 2005.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-05-30, 18:57   

Amikosik, a Ty jedziesz w tym roku na derkacze?

petrelos 

Wysłany: 2006-06-01, 22:35   

Tony, a jakiś transport planujesz, znasz jakieś dobre połączenie? (pociągiem czy pksem?)

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

kania ruda 
specjalistka;)

Wysłany: 2006-06-02, 08:55   

Patrzcie co znalazlam!

Cytat:
Liczenia derkaczy na Bagnie Całowanie – Stowarzyszenie Chrońmy Mokradła zaprasza 10 czerwca (sobota) wieczorem na Bagno Całowanie na liczenia derkaczy i innych nocnych marków. Termin został wybrany optymalnie i jeśli tylko pogoda dopisze to całkiem spora gromadka derkaczy powinna odzywać się w najlepsze.
Spotkanie 10 czerwca (sobota) o godzinie 19.00 w szkole w Podbieli, gm. Celestynów. Planowane jest krótkie szkolenie z głosów ptasich (Marek Jobda) i płazich (Krzysztof Klimaszewski) a następnie same liczenia zakończone późnonocnym/wczesno rannym ogniskiem.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - zarówno amatorów jak i wytrawnych ornitologów.

Informacje o zeszłorocznych liczeniach dostępne są na pod adresem http://free.ngo.pl/cmok/pl/derkacze.html

Aby ogarnąć rosnącą w popularność imprezę w tym roku prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO i przesłanie go do 4 czerwca na adres reksious@yahoo.com

bylby ktos zainteresowany?????? ja bym pojechala ale potrzebuje osoby ktora by mnie zawiozla i odwiozla, mieszkam po drodze bo w falenicy

kania ruda 
specjalistka;)

Wysłany: 2006-06-02, 08:56   

oj widze ze mam dosc nienajswierzsze informacje :)
niestety nigdy nie zagladalam na to forum :)

kania ruda 
specjalistka;)

Wysłany: 2006-06-02, 09:00   

a te wyniki liczenia derkaczy na stronie cmoka sa od wczoraj

amikosik 

Wysłany: 2006-06-02, 17:58   

Wyniki liczenia derkaczy umieścili w ostatniej chwili i na liście uczestników nie ma lidera OTOPu. Zapomnieli o Tobie Tony :-( a Ty zawaliłeś dla nich nockę.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-04, 15:05   

O kurka, to jutro sobie z Markiem pogadam :)
Sprawdziłem pociągi do Celestynowa - z Warszawy Śródmieście odjeżdżają w sobotę o 17.15 i 18.15 - w Celestynowie się odpowiednio o 18.23 i 19.23

Jednocześnie ze smutkiem zawiadamiam, że jednak nie będzie mnie na tegorocznym liczeniu (i nie ma to żadnego związku z nie wymienieniem mojej skromnej osoby na liście uczestników z zeszłego roku, choć niektórzy mogą tak twierdzić ;) Pozostaje mi życzyć Wam udanego liczenia.

Dawid Kozłowski 

Wysłany: 2006-06-04, 20:27   

A ja mam pytanie, czy ktos bedzie jechal samochodem i wracal,w nocy i nie zostawal do konca? Bo ja nie moge zostac do rana i z checia sie bym zabral z kims z powrotem, jesli bedzie mial miejsce. Mieszkam w Warszawie, na Saskiej Kepie, wiec jesli ktos bedzie jechal z Warszawy i potem wracal przed rankiem, to ja bardzo chetnie, Dawid
ps. mail: dawidoo@gazeta.pl, z góry dzieki

kania ruda 
specjalistka;)

Wysłany: 2006-06-04, 20:32   

tez o to samo pytam..... ale jakos nikt sie nie zglasza :( a do dzisiaj trzeba sie zglosic

kania ruda 
specjalistka;)

Wysłany: 2006-06-07, 14:04   

zgłosiłam sie na to liczenie derkaczy. licze na ciekawe przygody :) bede jechac tam pociagiema wracac jeszcze nie wiem jak :)

petrelos 

Wysłany: 2006-06-11, 11:07   

he, własnie wróciłem z liczenia i zaraz ide w kime.... Było spoko

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

Rey 

Wysłany: 2006-06-11, 14:25   

Petrelos ale mógłbys choć podać jakieś wyniki :?

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-06-11, 14:39   

ciiiiiiiiiiiiii.....................

Reyu zachowuj się............ ;-)
Patrelos śpi. :twisted:

Lanius 

Wysłany: 2006-06-11, 20:37   

Mogę podać ze swojej powierzchni. Mieliśmy 5 czy 6 derkaczy (nie pamiętam już, była półmoc jak wróciliśmy), 6 świerszczaków, strumieniówkę i przepiórkę( tylko RAZ zrobiła pit-pilit i zamilkła - dobrze, że usłyszałem). A powierzchnia była jedną z najmniejszych jakie były robione. Do tego była piękna noc przy pełni księżyca. Mgły nad wodami i szczekania kozoiłków saren. Ech. Wracam na Całowanie jak tylko będę mógł.

Odpowiedz do tematu