PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
liczenie derkaczy
Autor Wiadomość
Orni 

Wysłany: 2006-05-14, 21:53   

Haha Dawid nareszcie na forum! :) Przylaczam sie do pytania Antka. Co tam na Modlinie?

R_Michal 
Michał Rycak

Wysłany: 2006-05-15, 09:48   

Jezeli ktos ma ochote posluchac derkaczy w Warszawie (tak w granicach miasta!) to zapraszam na wycieczke do Wawra. Ja praktycznie codziennie na spacerach z psami je slysze a dzis jednego z nich moje psy wyploszyly z trawy i mialem piekna obserwacje w powietrzu jakies 10 m odemnie :oki: .

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-05-15, 17:36   

O kurka, fruwający derkacz! Ja jestem ciekaw, czy odzywają się na łąkach pod skarpą przy SGGW (może się wybiorę w piątek wieczorkiem)

R_Michal 
Michał Rycak

Wysłany: 2006-05-15, 21:51   

No wlasnie mimo iz po przeprowadzce to moja druga wiosna/lato w tym miejscu z derkaczami i psami na spacerach (a chodze tam w zasadzie codziennie) to pierwszy raz widzialem tego skrytego lotnika. Dzis na popoludniowym spacerze juz tylko glosy i zadnych przelotow ;-)

Dawid Kozłowski 

Wysłany: 2006-05-15, 22:00   

Do modlina bede jechal dopiero we wtorek rano, nie moglem w weekend

amikosik 

Wysłany: 2006-05-21, 23:45   

Zaczął się chyba okres aktywności derkaczy. Dziś około 18.00 słyszałem 3 samce koło Czerska.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-05-22, 14:19   

W ostatni piątek około 9 rano słyszałem derkacza (blisko i wyraźnie) z mokrawych nieużytków [z płatami "derkaczowej" zieleni łąkowej] między Brwinowem a Milanówkiem, [pd.-wschód ok. 25 km od Warszawy]. Obserwacja słuchowa, b.wyraźna, po przypadkowym otwarciu okna kolejki podmiejskiej :] (to "obiecujące" nieużytki wybiorę się tam nie raz :D )
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-05-22, 20:38   

Od Marka Jobdy:

"Hej,

Mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na „III DERKACZOWE LICZENIA NA BAGNIE CAŁOWANIE”. Liczenia odbędą się w sobotę 10 czerwca 2006 r. na obszarze Bagna Całowanie, które zostało oficjalnie zgłoszone do sieci Natura 2000 jako ostoja siedliskowa PLH 14001 oraz umieszczone jako ostoja ptasia na „Shadow List”.

Liczenia odbędą się w godzinach nocnych na obszarze ok. 1200 ha. Obok derkaczy liczone będą inne gatunki ptaków a także płazy odzywające się nocą o tej porze roku. Informacja na temat liczeń z lat 2004 i 2005 zostanie jutro zawieszona na stronie internetowej http://cmok.free.ngo.pl/pl/derkacze. W tym roku obok Stowarzyszenia Chrońmy Mokradła – CMok organizacji podjęło się również Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków –OTOP.

Spotykamy się o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej w Podbieli (wschodni skraj Bagna Całowanie, gmina Celestynów). Szkoła podstawowa znajduje się po lewej stronie wsi, kawałek drogi za remizą, jadąc od strony szosy 50 (Góra Kalwaria – Mińsk Mazowiecki). W szkole odbędzie się spotkanie organizacyjne połączone z krótkim kursem liczenia i rozpoznawania odzywających się nocą stworzeń. Następnie uczestnicy liczeń w grupach 4-5 osobowych rozjadą się po terenie badań. W każdej grupie będzie się znajdowała przynajmniej jedna osoba znająca teren i jedna osoba umiejąca rozpoznawać derkacze i inne nocą odzywające się ptaki. Po powrocie z liczeń przewidziane jest ognisko i nocleg w szkole.

Osoby pragnące wziąć udział w „III DERKACZOWYM LICZENIU NA BAGNIE CAŁOWANIE” proszę o przesłanie do dnia 4 czerwca 2006 r. zgłoszenia wg. załączonego formularza na E-mail: marek.jobda@otop.org.pl . Zgłoszone osoby zostaną podzielone na zespoły przez organizatorów liczenia. Dojazd uczestnicy liczeń organizują we własnym zakresie. W razie potrzeby organizatorzy postarają się odebrać uczestników z dworca kolejowego w Celestynowie. Proszę również o zabranie latarek, repelentów na komary, kaloszy w miarę możliwości, kiełbasek, napojów i innych produktów przydatnych podczas ogniska. Osoby zainteresowane noclegiem prosimy o zabranie śpiwora i karimaty. Nocleg jest bezpłatny dla uczestników liczeń.

Informację na temat liczeń można uzyskać w biurze OTOP (22) 845 14 12 (prosić Marka Jobdę) lub biurze CMOK (22) 498 18 99, 0 600 76 22 56 (prosić Kamilę Brzezińską).

Pozdrawiam,

Marek "

Formularz, o którym mowa, prześlę osobom zainteresowanym. Czekam na Wasze zgłoszenia!

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-05-26, 15:12   

No i co, takie burzliwe debaty o derkaczowaniu były, a teraz nikt się nie zgłasza na liczenie? Co jest, Panie i Panowie?

petrelos 

Wysłany: 2006-05-26, 15:42   

Tony napisał/a:
No i co, takie burzliwe debaty o derkaczowaniu były, a teraz nikt się nie zgłasza na liczenie? Co jest, Panie i Panowie?

Leaderze....a jest mozliwość spóźnienia sie - bo na 19 moge sie nie wyrobić, a jak sie zgodzisz to gratisowo dorzucam 2 osoby ;-)

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-05-26, 16:33   

To ślij mi ten formularz, tyle że na ich strnie dalej nie ma podsumowania z zeszłego roku :/ .

petrelos 

Wysłany: 2006-05-26, 18:31   

Cytat:
2 osoby ;-)
o , teraz już 3. Jeszcze 1 pytanie: czy ekipa warszwawska nocuje czy wracamy?

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-05-26, 22:39   

Ja bym nocował. Stasiek, rozumiem, że wybierasz się autkiem-dydy, czy pociągiem lub czym innym?
Formularze prześlę jutro.

petrelos 

Wysłany: 2006-05-28, 21:24   

Tony napisał/a:
Ja bym nocował. Stasiek, rozumiem, że wybierasz się autkiem-dydy, czy pociągiem lub czym innym?

Jeszjo nie wiem,bo jade z Robertem, a z nim to nigdy nic nie wiadomo :> . Robi też chce nocować a ja ide za przykładem innych, bo samemu nie chce mi sie wracać o 2 w nocy :roll: :smile: . POnawiam pytanie:
Cytat:
Leaderze....a jest mozliwość spóźnienia sie - bo na 19 moge sie nie wyrobić,

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-05-29, 10:51   

Myślę, że jest możliwość spóźnienia się - jeszcze zależy, jak długo.

Odpowiedz do tematu