PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekcja
Autor Wiadomość
Egretta 

Wysłany: 2006-05-24, 15:56   Lekcja

Przepraszam że tak późno piszę, nie miałm do tego wczoraj głowy.

Sytuacja wygląda tak, że lekcja odbędzie się 1 czerwca między 9.30 a 10.30. Szkoła znajduje się przy ulicy Hieronima na Bródnie.

W planie nie ma wycieczki niestety. Moze innym razem.

Pani wychowawczyni jest bardzo zinteresowana i tą lekcję traktujemy jako powiedzmy test. Jeśli się spodoba to pewnie od września będą chętni do dalszej współpracy. Zawiozę ze sobą na pewno materiały z programu edukacyjnego i mam nadzieję że jakieś gażety.

Jak ktoś moze wybrać ię ze mną to bardzo będzie mi miło.

I tu prośba do Tony'ego. Poratuj materiałami.

Jeśli ktoś się chce podzielić jakimiś radami czy sugestiami to będą one mile widziane.

Jak by co można dzwonić do mnie 602-870-845

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Zamiast narzekać że jest ciemno, spróbuj zapalić choć jedną świeczkę...

Egretta 

Wysłany: 2006-06-19, 10:31   

Mineło ponad pół miesiaca a ja nie napisał nic o tym jak wypadała ta lekcja nie mówiąc o jej konsekwencjach (pozytywnych) na przyszłość.

Sprawa wygląda następująco.

Pani Elżbieta Maj jest swego rodzaju koordynatorem nauczanie ekologicznego (czy jakoś tak ale nie wnikajmy w szczegóły chyba rozumiecie o co chodzi) w dzielnicy. Bardzo chętnie na spotkaniu we wrześniu przedstawi nasze propozycje lekcji swoim kolego i koleżankom. :tup:

Jeżeli ktoś by chciał brać w zajęciach udział to szukamy z Tonym wolontariuszy. :!:
Jeżeli macie jakieś pomysły o czym mówić - chętnie przyjmę. :!:
Jeżeli macie materiały pomocne w zajęciach to podzielcie się. :!:

Postaramy się dotrzeć do dzieciaków ze szkół podstawowych i gimnazjów. Możemy też na pewno liczyć na kontakt ze szkołąmi ponadgimnzjalnymi :twisted: ale mnie ta grupa wiekowa przeraża. Zobaczymy.

Mam nadzieję że moze uda się z tego pomysłu zrobić jakiś oficjalny projekt i zdobyć pieniądze ale to na chwilę obecną jest sfera marzeń. Do tematu wróce pewnie w lipcu mam wtedy zamiar zająć się tym i od strony merytorycznej czyli przygotować program zająć i formalnej czyli rozpytać sie czy ktoś czego podobnego nie planuje w tym temacie. Może warto było by połączyć wtedy siły.

Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy bo odzew po tej jednej lekcji był bardzo pozytywny więc warto wykorzystać pozyskany kontakt. :]

A co do samej lekcji to powiem krótko - to wyjątkowa szkoła i dzieci i było naprawdę super. :oki:

Na koniec z góry przepraszam ale nie mam czasu na forum ostatnio więc moge bardzo spóźniać się z ewentualnymi odpowiedziami. Wróce do świata żywych w lipcu i liczę na współpracę całej naszej grupy. :>

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-06-19, 13:43   

Jak wspomniałem kiedyś w rozmowie z Egrettą, na pewno osobą, z którą się będzie trzeba skontaktować, będzie Michał Książek, który ma w dziedzinie organizowania lekcji o ptakach kilkuletnie doświadczenie.
Niewątpliwie, jeżeli uda nam się z tymi zajęciami ruszyć, będziemy za to brali jakieś pieniądze (a więc słowo wolontariusz nie do końca tu pasuje), bo wiadomo, że trzeba się do zajeć przygotować, a potem poświęcić swój czas na ich przeprowadzenie.

Jestem w podobnym stanie jak Egretta, więc również pewnie powrócę do tematu w lipcu (po 10, bo wtedy wracam z Jeziorska, gdzie będę się napawał ptaszorami i relaksował po sesji)

Egretta 

Wysłany: 2006-08-28, 19:44   

:!: :!: :!: Uwaga Uwaga Uwaga :!: :!: :!:

Miejmy nadzieję, że od października będziemy prowadzić lekcje w szkołach na terenie Bródna (mniej więcej). Jest rownież zainteresowanie ze strony osób z innych dzielnic ale na chwilę obecną brak szczegółów. W związku z tym szukamy z Tonym osób chętnych do pomocy przy prowadzeniu zajęć. Mamy opracowany plan ogólny, szczegółny natomiast dopracujemy w momencie gdy znany będzie wiek dzieciaków, z którymi będziemy pracować.

Na zachętę dodam, że to nie wolontaiat. Lekcje są płatne, a ponieważ przewidujemy, że prowadzone będą w dwie osoby, to do podziału będzie 40 złotych. Ta wiadomosć choś jest w podforum GWOTOP kierowana jest do wszystkich zainteresowanych, niekoniecznie z OTOP.

Załączam ofertę jaką wysłałam do zainteresowanych. Jeżeli więc znacie kogoś kto byłby zainteresowany takimi zajęciami przekażcie mu ten plik.

Zapraszam bardzo serdecznie do współpracy.

Plan roczny zajęć.doc
Pobierz Plik ściągnięto 674 raz(y) 43,5 KB

Odpowiedz do tematu