PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesienna wycieczka do Niemiec
Autor Wiadomość
DominikS 

Wysłany: 2006-05-02, 16:14   A może tak do Niemiec?

Hej rjebjata!

Jak tam grupowa luneta? Cos nie widze postepow, a moze byc bardzo przydatna na poczatku pazdziernika. Niesmialo proponuje wtedy ruszyc w droge na dlugi weekend do polnocnych Niemiec. Tam mnie spotkacie a ja dalej Was poprowadze na morska wyspe Helgoland (gdzie sie roi od gluptakow, trojpalczastych mew po zawiane syberyjskie rarytasy: www.oag-helgoland.de tez po angielsku). Przejme organizacje wyjazdu i postaram sie o jak najnizsze koszty. Co Wy na to?

A moze zamiast lunety zlozycie sie na satelite sledzacego trase przelotu jakiegos gatunku? To prawie jak luneta tylko bardziej abstrakcyjnie ;-) Aktualny projekt z gesia bialoczelna z nadajnikiem pip pip pokazuje przy okazji kilka polskich krajobrazow: www.blessgans.de (tez po angielsku). Najlepiej podoba mi sie ges nazwana Adri, ktora opuscila Holandie aby zagniezdzic sie w okolicach Czernobyla.

Pozdrowiam z Muenster! pliszka zolta, szablodzioby, kulik mniejszy i takie tam...
Dominik

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-05-03, 19:06   

DominikS napisał/a:
Co Wy na to?
Mi się pomysł podoba, tylko mamy w październiku jakiś długi weekend?

Egretta 

Wysłany: 2006-05-03, 20:40   

Pomysł super ale jak pamiętam to nie mamy długiego weekendu w październiku chyba że coś się zmieniło :]

Chyba złapałam ptasią goraczkę. Ledwo wróciłam z jednego wyjazdu a już bym wyjeżdżała na następny (choć nieco zmęczona jestem:D)

Zamiast narzekać że jest ciemno, spróbuj zapalić choć jedną świeczkę...

Rey 

Wysłany: 2006-05-04, 18:06   

DominikS napisał/a:
Pozdrowiam z Muenster! pliszka zolta, szablodzioby, kulik mniejszy i takie tam...

Dominiku prześlij mi choć jednego szablodziobego :-D ;-)

Egretta napisał/a:
jak pamiętam to nie mamy długiego weekendu w październiku chyba że coś się zmieniło :]

Dokładnie - to już prędzej listopad pasuje na jakiś dłuższy weekend :]

petrelos 

Wysłany: 2006-05-06, 11:29   

Hubert napisał/a:
DominikS napisał/a:
Co Wy na to?
Mi się pomysł podoba, tylko mamy w październiku jakiś długi weekend?

no, zgadzam sie pomysł fajny, tylko ten weekend..

Tutaj mozesz zobaczyc prawdzıwa ı jedyna dzıka Turcje

DominikS 

Wysłany: 2006-05-16, 15:06   

Rozumiem, ze ciezko jest Wam wziac wolne w piatek, aby miec trzy dni wolnego? I czy trzy dni wystarcza aby dotrzec, pobyc i wrocic do Warszawy? Odjazdy statkow (Hamburg) sa o 10.00 w kazdy dzien, powroty o 17.00, podroz trwa 4 godziny. Ile potrzeba aby dojechac z Warszawy do Berlina samochodem?

Pazdziernik jest o tyle dobrym miesiacem, ze Helgoland obfituje wtedy oprocz miejscowych morskich gatunkow w najwieksza czestotliwosc rzadkosci zawianych przez pierwsze jesienne wiatry.

A jakie swieta w Polsce sie szykuja w tym i przyszlym roku? W jakie dni?

ALternatywa dla jesieni bylby czerwiec, kiedy to mlode nurzyki (guillemots) skacza ze skaly do morza. Musi byc niesamowity widok. Cos w rodzaju akcji MI III ;-) co prawda nie bedzie raczej syberyjskich slowikow i drozdow ale wszystkie morskie gatunki, ktore sie tam i tak gniezdza. I w czerwcu sa swieta koscielne. Tylko ze mowiac o czerwcu to mysle o tym w przyszlym roku. A to juz sa takie plany na daleka przyszlosc...

Podobno widzialem na lakach kolo Münster biegusa trawiastego! (tryngites subruficollis) ale byl daleko :lol: ... Inni mowili, ze to on.

Trzymajcie sie lornety

Hubert 

otop

Wysłany: 2006-05-16, 15:27   

Ten rok jakiś pechowy jest ;-) .

Co powiecie na początek listopada.
1 listopad wypada w środę (dzień będzie wolny) i do niedzieli?

Odpowiedz do tematu