PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-12-18, 23:04   II Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach

Witam,

rozpoczynam wątek akcji "II Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach" - polskiej wersji Big Garden Birdwatch. Póki co zachęcam do wapdnięcia na www.otop.org.pl i do poczytania o wynikach 2005.

[ Dodano: 2006-01-11, 11:24 ]
Na stronie http://www.otop.org.pl/st...osci&wypisz=204
jest lista wycieczek po Warszawie w ramach Zimowego Liczenia Ptaków w Parkach i Ogrodach. Zachęcam do uczestnictwa, ale jeszcze lepiej, jeżeli ktoś zorganizuje swoją wycieczkę dla rodziny, przyjaciół lub znajomych. Jeśli chcecie, by informacja o tym ukazała się na stronie OTOP - piszcie pod zimowe.liczenie@otop.org.pl

[ Dodano: 2006-01-11, 21:45 ]
Lista wycieczek pojawiła się też na stronie www.erkao.prv.pl
Na stronie głównej OTOP jest umieszczony mini-przewodnik dla tych, którym jeszcze nienajlepiej idzie rozpoznawanie ptaków (dokładnie tutaj: http://www.otop.org.pl/st...sci&wypisz=205)

sołtys 

Wysłany: 2006-01-26, 17:07   

Z ostatniej chwili - wycieczka nad Jeziorko Czerniakowskie!!!

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków - Grupa Warszawska serdecznie zaprasza wszystkich na wycieczkę nad Jeziorko Czerniakowksie. Zbiórka o godz. 10.00 na moście nad rezerwatem. Wycieczka organizowana będzie w ramach akcji Zimowego Liczenia Ptaków w Parkach i Ogrodach.

Warto zabrać ciepłe ubranie i obuwie, a także atlas ptaków i lornetkę. Prowadzący wycieczkę przewodnik będzie dysponował 3 lornetkami dla uczestników, wyjaśni także zasady prowadzenia obserwacji.

Przewodnik: Łukasz Supergan (Warszawska Grupa OTOP).

xbor 

Wysłany: 2006-01-26, 17:42   

Idzie ktoś liczyć na śląsku ?? Bo ja się za bardzo na ptakach nie znam a chętnie bym je policzył

amikosik 

Wysłany: 2006-01-26, 17:56   

sołtys napisał/a:
Z ostatniej chwili - wycieczka nad Jeziorko Czerniakowskie!!!

... Zbiórka o godz. 10.00 na moście nad rezerwatem. Wycieczka organizowana będzie w ramach akcji Zimowego Liczenia Ptaków w Parkach i Ogrodach.
....
Przewodnik: Łukasz Supergan (Warszawska Grupa OTOP).

Może warto dopisać w kiedy? W sobotę czy w niedzielę?

Pawelele 

gko

Wysłany: 2006-01-26, 17:58   

A ja mam pytanie metodologiczne - jak ktoś liczy powiedzmy w ogródku przy karmniku to jak wg organizatorów uczynić liczbę np bogatki najbardziej wiarygodną - wiadomo, że przez cały dzień coś tam śmiga :roll:

refleksja 

Wysłany: 2006-01-26, 18:03   

Pawelele :res: za pytanie. Też się nad tym zastanawiałam, jeśli ptaki z karmnika też się liczą to jak podać rzeczywistą liczbę jak one ciągle latają i to pewnie te same :/

Rey 

Wysłany: 2006-01-26, 20:17   

Ja odpadam - w poniedziałek mam bardzo ciężki egzamin :/ Może uda mi się wyskoczyć aby policzyć jeden park w pobliżu mojego osiedla, ale to niestety wszystko co moge zrobić w tym terminie :/

PS. Czy to liczenie musi się odbywać w ostatni weekend stycznia :?

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-01-26, 22:40   

Termin rzeczywiście jest fatalny, ale na razie nic na to nie poradzimy.
A ptaki przy karmniku lub ogrodzie liczymy notując maksymalną liczbę osobników widzianych na raz (w jednym momencie)

Erni 
TBOP

Wysłany: 2006-01-27, 10:26   

Ja jutro będę liczył w parku miejskim w Kielcach, przy ul. Seminaryjskiej, a w niedziele dwa malutkie parki w Jędrzejowie.

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2006-01-27, 10:27   

Hej,
niewykluczone, że zamiast formularza on-line na stronie będzie trzeba po prostu nanieść wyniki do przygotowanego pliku w Excelu i wysłać - coś się chrzani z formularzem.

Odpowiedz do tematu