PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
I Warszawski Ptasi Rajd

Czy wziąłbyś udział w I Warszawskim Ptasim Rajdzie
tak
85%
 85%  [ 6 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
jeszcze nie wiem, musiał(a)bym poznać szczegóły
14%
 14%  [ 1 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2008-08-27, 09:43   I Warszawski Ptasi Rajd

Witajcie,

w związku ze zbliżającymi się Europejskimi Dniami Ptaków wpadł mi do głowy pewien pomysł. Otóż zastanawiam się nad połączeniem obchodów z I Warszawskim Ptasim (Ptasiarskim?) Rajdem. Idea 'ptasich rajdów' jest dość popularna w Europie Zachodniej - w ciągu jednego dnia zadaniem dwuosobowych drużyn jest zobaczenie jak największej liczby gatunków. Z reguły ograniczeń nie ma lub jest ich bardzo niewiele - w proponowanym przeze mnie wariancie jedną z reguł byłoby prowadzenie obserwacji jedynie w administracyjnych granicach Warszawy. Sądzę, że efekty takiej imprezy byłyby następujące:
- zdobylibyśmy zainteresowanie mediów (czegoś takiego jeszcze u nas nie było)
- być może udałoby się nawiązać kontakt z "ukrytymi" dotychczas warszawskimi ptasiarzami, a nawiązane w ten sposób kontakty mogłyby się przydać w przyszłości (np. przy okazji jakiś projektów badawczych, w których potrzebni byliby obserwatorzy)
- silniej zamanifestowalibyśmy istnienie WG OTOP i zwrócili uwagę warszawiaków na to, w jaki ciekawym ornitologicznie mieście przyszło im żyć.

Ciekaw jestem, czy wg Was warto coś takiego robić i czy macie jakieś swoje sugestie związane ze stroną organizacyjną.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2008-08-27, 09:49   

piszcie piszcie :P podejrze sobie, bo też organizuje Dni Ptaków, też w stolicy... tyle że Powiatu brodnickiego :) :tup:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Beti 

otop

Wysłany: 2008-08-27, 12:16   

hmm... jak dla mnie to fajny, bardzo ciekawy pomysl, taki "medialny" bym powiedziala:) zawody w zaliczaniu gatunków, to moze byc chwytliwe:) ja jestem za! juz sobie zaczne szukac kogos do pary:P

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2008-08-27, 21:37   

normalnie na rajdach uczestnicy chyba nie liczą osobników z poszczególnych gatunków (wystarczy "ptaszek" oznaczający zaliczenie), ale sądzę, że z racji Dni Ptaków wymagalibyśmy również liczebności. Wtedy zbiorczy raport zespołu byłby po prostu wypełnioną kartą obserwacji EDP.

Nyctereutes 

Wysłany: 2008-08-29, 09:19   

To nie będzie wycieczek w związku z tym do parków itd?

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2008-08-29, 16:58   

Będą równolegle. Chodzi o to, że jest sporo osób, które nie biorą udziału w grupowych wycieczkach, bo nie lubią tłumów i wolą obserwować ptaki w zdecydowanie mniejszym gronie.
Btw - Łukasz, nie poprowadziłbyś w niedzielę wycieczki po parku Skaryszewskim ? (niedzielę "dnio-ptakową" oczywiście :)

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2008-09-04, 16:45   

Hej,

rajd się odbędzie, szczegóły w "rajdowej' zakładce na www.wgotop.pl/edp2008

Odpowiedz do tematu