PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GW OTOP
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-10, 14:31   GW OTOP

Rozpoczynam w?tek powięcony Grupie Warszawskiej OTOP. Obecnie grupa jest w fazie zycia utajonego (anabioza to się chyba fachowo nazywa), ale mam nadzieję, że niedługo się przebudzi (wtajemniczeni wiedz?, o co chodzi).
Na razie chcę wszystkich serdecznie zaprosić na spotkanie Grupy, które odbędzie się w Społecznm Instytucie Ekologicznym (Raszyńska 32/44 lok. 140 ,kod w domofonie 1400), w czwartek 14.04 o godz. 19.00
Warto przyjć, bo dzięki znajomociom Kasi Liszewskiej udało się zaprosić
bardzo ciekaw? postać. Pokaz slajdów poprowadzi mieszkaj?cy nad Biebrz? miłonik ptaków, społecznik oraz organizator turystyki przyrodniczej - Marek Borkowski. Opowie on o swojej przygodzie z przyrod? biebrzańskich bagien i wysiłkach, które podejmuje dla jej ochrony od 25 lat.
Naprawdę warto wpać.

zwirek 

Wysłany: 2005-04-10, 14:43   

Wpadłbym z przyjemnoci?, ale niestety mieszkam trochę za daleko :( :P A poza tym musiałbym odpucić sobie zajęcia na uczelni :!: Szkoda, że się nie da...

anna 

Wysłany: 2005-04-19, 16:17   

Tony ale ty chyba w końcy nie byłe co? Czy ja już taka lepa jestem, że Cię nie zauważyłam?
Prezentacja byla fantastyczna. Zaproszony Człowiek jest postaci? robi?c? wrazenie i zapamietywaln? na długo:) Pokazywał superanckie slajdy i opowiadal mnostwo ciekawych rzeczy. M.in o tym jak to sie stało, że Bagien nikt nie osuszył, Jak powstal park i co z tego wynikło, Jak koniki polskie uratowaly Biebrze i szczegolowo jak sie odbywaj? toki dubeltów i batalionów (+ liczne fotki). :) ) Siedzielimy chyba do 22-ej. Wielki :res: dla Kolezanki zapraszajacej :)

Orni 

Wysłany: 2005-04-19, 18:17   

Tony musisz mnie wtajemniczyc, najlepiej na PW ;)
Szkoda ze nie moglem byc...
Ale do konca tego tygodnia albo na poczatku przyszlego skrobne raporcik nt. tutejszych ptakow...

Dominik 

Wysłany: 2005-04-19, 19:42   

Cytat:
Rozpoczynam w?tek powięcony Grupie Warszawskiej OTOP. Obecnie grupa jest w fazie zycia utajonego (anabioza to się chyba fachowo nazywa), ale mam nadzieję, że niedługo się przebudzi (wtajemniczeni wiedz?, o co chodzi).

Wiemy, wiemy, kolega chce przeprowadzic rewolte, przegnac star? ekipe i przejac wladze :P :D

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-19, 19:47   

No tak, nie było mnie, chociaż bardzo chciałem, ale wiecie, matury... :D Cieszę się, że wykład się podobał - rozmawiałem z kilkoma osobami spoza forum i na nich też facet zrobił ogromne wrażenie.

A starej ekipy nie muszę przeganiać, bo sama chce się usun?ć, ale mam nadzieję, że z cienia, do którego przechodzi, będzie aktywnie wspierać Now? Władzę. Zreszt? podobno tylko zapowiedziano, że będ? w paĽdzierniku wybory nowego lidera i każdy, kto w Grupie jest, może się jeszcze zgłosić (tylko kto się odważy ? :twisted: )

[ Dodano: 2005-04-19, 20:55 ]
Pilnie i na gwałt poszukuję ludzi do pomocy przy stoisku OTOP na Dniu Ziemi. Iza Flor, która zajmowała się tym rok temu, wyjechała do Wielkiej Brytanii i nie powiadomiła organizatorów o naszej chęci uczestniczenia w tej imprezie - tylko dzięki ich sympatii do nas udało się OTOP jeszcze wcisn?ć na listę wystawców.
Poszukujemy osób:
- dysponuj?cych namiotem ogrodowym typu "Altana" chętnych do nieodpłatnego wypożyczenia go na ten jeden dzień
- z samochodem, którym można by przewieĽć wyżej wspomniany namiot i parę innych drobiazgów
- dysponuj?cych płyt? z głosami ptaków (np. sów Europy) - do konkursu
- dysponuj?cych przenonym odtwarzaczem płyt CD
- maj?cych wiedzę o ptakach i mog?cych pomóc w odpowiadaniu na pytania zwiedzaj?cych
- maj?cych dobry kontakt z ludĽmi i talent do zachęcania ich do udziału w konkursach

Wszelkie indywidualne pomysły mile widziane. Jak na razie zgłosił się Rey, za co mu wielkie dzięki składam już teraz. Wiem, że większoć warszawskich forumowiczów będzie pewnie przy stoisku Bociana lub STOPu, ale jakby kto chciał wesprzeć bratni? organizację, to byłbym bardzo wdzięczny. Na następnym zjeĽdzie może mi się przypomnieć, a może pomylimy nad jakim browarem :D
Sprawa BARDZO pilna
Pozdrawiam Was serdecznie

Dominik 

Wysłany: 2005-04-19, 19:58   

Cytat:
Wiem, że większoć warszawskich forumowiczów będzie pewnie przy stoisku Bociana lub STOPu, ale jakby kto chciał wesprzeć bratni? organizację, to byłbym bardzo wdzięczny. Na następnym zjeĽdzie może mi się przypomnieć, a może pomylimy nad jakim browarem :D

Co tam browar. Stanowisko w nowych wladzasz zapewnisz to beda sie ludziska zglaszali :wink: :D

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-04-19, 20:00   

Tony, a gdzie bedzie wasze stanowisko? Moze tak jak kiedys stańcie obok nas i bedziemy sobie nawzajem słuzyc pomoc? i nie trzeba bedzie daleko chodzić do znajomych.

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-04-19, 20:32   

Tony, daj cynka a załatwie ci szuczny tłum ;-)

[ Dodano: 19 Kwiecień 2005, 21:33 ]
Poza tym ja mogę pomóc, znasz mnie więc możesz mi zaproponować do czego się nadaję. :]

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-19, 21:00   

Stanowisko w nowych władzach, powiadasz? Najpierw tzreba być aktywnym członkiem Grupy, wspierać lidera (najbliższa szansa już w niedzielę :D ), a potem się zobaczy...

Szczerze mówi?c wiem na razi tyle, że nasze stanowisko będzie tam, gdzie reszty organizacji. Mam przed sob? mapkę Pól z jakimi zielonymi bazgrołami i duże zielone kółko jest pomiędzy Lasami Państwowymi i Drzewkiem za Makulaturę. Jeszcze zamailuje do pani organizator, żebymy się nie wpakowali gdzie, gdzie nie powinnimy. Jak mówiłem, wszystko dzieje się trochę na wariata i wyczekuję z utęsknieniem czwartku, kiedy Iza wraca i może ona to będzie w stanie ogarn?ć.

Adam, byłoby fajnie sobie nawzajem pomagać, tylko boję się, że jeżeli nasze stoiska będ? obok siebie, to ciężko będzie ukryć, jak to otopowskie jest mizerne i ludzie sobie o nas pomyl? jakie niepochlebne rzeczy.

Hubert, jakby Twój Tata miał czas i ochotę pomóc nam w przewiezieniu rzeczy z Puławskiej na Pola, a po południu z powrotem, to byłoby super (tylko to z Ursusa kawał drogi :( ) . Mógłby pomóc przy prowadzeniu konkursu - byłoby super.

anna 

Wysłany: 2005-04-19, 21:11   

Hej Antek. Ja też chetnie pomogę :) ) Chociaz dysponuje głównie rekami, i przecietna wiedz? ornitologiczn?. Nawet przenosnego CD nie mam :( Ale jeli jest szansa sie przydać, to daj znać w czym. Co prawda w WG Otop jestem na zasadzie ustnego przyjecia przez Michala :) ) Ale może to wystarczy :) ) Ja mysle ,ze nie od rzeczy byloby stanac jednak kolo bociana - w ten sposob moglibysmy się uzupełniać?

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-04-19, 21:21   

Cytat:
Hubert, jakby Twój Tata miał czas i ochotę pomóc nam w przewiezieniu rzeczy z Puławskiej na Pola, a po południu z powrotem, to byłoby super (tylko to z Ursusa kawał drogi :( ) .
W niedziele niestety nie ma go w Warszawie, a z tym konkursem to daj mi znać, na PW jak by to miało wygl?dać.

zygmunto 

Wysłany: 2005-04-19, 23:10   

Potrzebujesz płytek z głosami ptaków? Ja dysponuje takimi więc mogę Ci jako je dostarczyć. Mam "Sowy Europy", dwupłytówkę Pałczyńskiego ''Głosy ptaków Polski" - 146 gat. oraz francusk? 10-płytówkę "Ptaki Europy" - 481 gat., czyli praktycznie wszystkie polskie ptaki.
Niestety sprzęt CD mi nawalił więc tym Cię nie poratuję.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2005-04-20, 11:38   

Płytami i dużym przenonym odtwarzaczem CD służę uprzejmie. Tylko niech OTOP załatwi sobie do niego baterie - potrzeba osiem tych dużych okr?głych R20.
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-04-21, 15:08   

W tej chwili najpilniejsz? spraw? jest zdobycie namiotu ogrodowego, który pozwoli nam i materiałom przetrwać ewentualn? ulewę. Na przyjazd otopowskiegoz Gdańska szanse malej? z minuty na minutę, więc pytajcie po znajomych i ich znajomych. Możemy powiesić na nim karteczkę, kto go pożyczył i prowadzić jeszcze jakie inne akcje reklamuj?ce ofiarodawcę, ale MUSIMY MIEĆ TEN NAMIOT :!: :!: :!:

PS. A tak na marginiesie, to działa lista dyskusyjna warszawskiej grupy OTOP.Pomysł bezczelnie zerżnięty od STOPowców (mam nadzieję, że mimo to się na nas nie obraż? :oops: ). Aby się zapisać, wystarczy wysłać maila na adres GWOTOP-subscribe@yahoogroups.com Stamt?d przyjdzie mail zwrotny z linkiem, który trzeba klikn?ć, i gotowe. Warto potem wysłać wiadomoć testow?, żeby zobaczyć, czy wszystko OK.

Odpowiedz do tematu