PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dni Ptaków w Warszawie
Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-09-07, 21:23   Dni Ptaków w Warszawie

Na pocz?tku mylałem, żeby dać to do działu GW OTOP, ale chciałbym, żeby dowiedzieli się o tym nie tylko członkowie lub sympatycy naszej grupy.

Otóż 1 i 2.X po raz kolejny więtować będziemy Europejskie Dni Ptaków, których tegorocznym hasłem przewodnim jest ochrona krajobrazu wiejskiego. Więcej na temat organizacji i idei przywiecaj?cych tegorocznym obchodom znajdziecie na

W Warszawie, jak od pewnego czasu co roku, przygotowujemy stołeczne obchody, do których zapraszamy wszystkich lubi?cych ptaki i chc?cych przył?czyć się do wspólnego więtowania.
W tej chwili wszystko jest jeszcze w formie planów i przemyleń, ale przypuszczalnie odbęd? się:

1. Dzień Ptaków w Reytanie (1.X)
Przewiduję "ptasi? grę migracyjn?", gdzie na własnej skórze będzie się można przekonać, że niełatwo jest być wędruj?cym siewkowcem. Dla dzieciaków chcemy przygotować stosiko, gdzie będ? mogły pokolorować wizerunki ptaków, poł?czyć kropki składaj?ce się na obraz ptaka, itp. Dla trochę starszych przewidujemy m.in. prelekcję Stowarzyszenia Chrońmy Mokradła CMok o Bagnie Całowanie -w tej chwili czekam na maila od Kamili Brzezińskiej, czy chc? w to wejć.
Jakby kto chciał pomóc , to:
- na pewno potrzebne będ? conajmniej dwie osoby do prowadzenia ptasiej gry migracyjnej
- silni mężczyĽni lu silne kobiety zapraszamy do pomocy przy przenoszeniu krzeseł z jednej częci szkoły do drugiej i na odwrót
- w ubiegłych latach szkolny rzutnik nieraz płatał nam figle (spytajcie np. Emilę), więc jakby kto chciał na te parę godzin użyczyć nam swój, bylibymy głęboko wdzięczni.
Dokładne godziny i program pewnie zostan? ustalone, więc warto tu zagl?dać. VI LO im. Reytana znajduje się w Warszawie przy ul. Wiktorskiej 30/32. Dokładne objanienie, jak tam się dostać, też się tu pojawi.
Szczególnie zapraszamy Warszawski Oddział Bociana - może zrobicie u nas swoje stoisko z jakimi fajnymi rzeczami - najlepiej by było co o rolnictwie, ale tu liczy się de facto tylko inwencja.

2. Wilano-ptasi wieczór
GW OTOP i Fundacja "Ja Wisła" Przemka Paska przygotowuj? co o takiej włanie nazwie 1.X w Porcie Czerniakowskim. Nie wykluczamy jakiej krótkiej wycieczki na ptaki, jednak chcielibymy w tych pięknych okolicznociach przyrody i nie tylko zaprezentować warszawiakom piękno Wisły i zamieszkuj?cych j? ptaków. Czekam na odpowiedĽ na moejgo maila od Roberta Dróżdża (czy też Drożdża - nie wiem, czy to się odmienia), o którym wiem, że przygotowuje album o Wile, a którego spytałem, czy nie ma slajdów lub zdjęć, które mógłby zaprezentować w formie pokazu. Jeli kto go zna i mógłby nas skontaktować to byłoby fajnie. Równie fajnie by było, jakby się okazało, że kto z Was ma slajdy lub zdjęcia w formie prezentacji Power Point i chciałby je pokazać na większym forum.

3. Wycieczka
Wycieczka odbyłaby się prawdopodobnie w niedzielę do Łazienek, ponieważ tam przychodzi zawsze sporo ludzi, a na dodatek mog? w niej wzi?ć udział np. ludzie starsi czy dzieci.
Wszystkich gor?co zachęcamy do organizowania również własnych wycieczek, dla rodziny czy grupy znajomych. W tym roku wyniki obserwacji złoż? się na raport, jaki tego samego dnia (w niedzielę) zostanie przekazany koordynatorowi europejskiemu, jakim jest Turcja. Dlatego bardzo ważne jest aby do godz.16 w niedzielę "donieć" do centrali krajowej Dni Ptaków o wynikach obserwacji. Numer telefonu i adres mailowy znajdziecie na stronie OTOPu.

To na razie tyle, choć nie wykluczam, że będzie co jeszcze. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy - warszawska@otop.org.pl (nowy, oficjalny adres GW OTOP) lub pod numerem telefonu 0661583447

[ Dodano: 2005-09-19, 19:31 ]
Na stronie www.erkao.prv.pl/edp2005.html już pierwsze szczegóły odnonie tegorocznych Dni Ptaków, a dokładnie dotycz?ce wycieczki do Łazienek.

amikosik 

Wysłany: 2005-10-02, 11:45   

W sobotę mielimy natłok zajęć i tylko na chwilę wpadlimy na most. Zebrała się tam grupka ptasiarzy. Dowiedzielimy się, że Mirek poprowadził wycieczkę po łęgach. W pewnej chwili krzaki się poruszyły i Mirek wyszedł z krzaków, ale był sam jeden. Gdzie zgubił wycieczkę, przemknęło przez myl. Tymczasem okazało się, że wycieczka pod?żała na górę, na most a Mirek przedzierał się do prof. Luniaka, który edukował młodzież. Sam nie wiem co lepsze. Spędzać czas pod mostem czy w szkole?
Na mocie jedni przeczesywali okolice przez lunety, inni fotografowali a inni... malowali.
Odwiedzilimy na chwilę Rejtana. W Rejtanie Hubert stał na bramce, czyli siedział przy stole, który był zaimprowizowanym biurem przepustek. Liczył wchodz?cych i wychodz?cych, a potem kombinował żeby mu się bilans zgodził :) .
Antek zaprosił twórcę ludowego który strugał ptaki z drewna. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs rozpoznawania ptaków i prezentacja ptasich czasopism.

przegląd czasopism.JPG
Plik ściągnięto 3048 raz(y) 29,58 KB

konkurs rozpoznawania ptaków.JPG
Plik ściągnięto 3038 raz(y) 30,49 KB

kolekcja drewnianych ptaków.JPG
Plik ściągnięto 3111 raz(y) 34,97 KB

Hubert siedział na biurze przepustek.JPG
Plik ściągnięto 3045 raz(y) 35,46 KB

obserwacje z mostu1.JPG
Plik ściągnięto 3032 raz(y) 41,16 KB

Prof.Luniak z grupą młodzieży przy.JPG
Plik ściągnięto 3040 raz(y) 40,53 KB

Mirek wrócił sam.JPG
Plik ściągnięto 3038 raz(y) 74,86 KB

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2005-10-02, 21:33   

Fajne zdjęcia Amikosik. Nalę na Ciebie Izę - pewnie będzie co chciała do fotoreportażu z EDP do PTAKÓW.

Niesamowita ta Pani co malowała. W tym miejscu chcę bardzo podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w EDP 2005 - Hania Rachwald doniosła o 90 uczestnikach w Wawie - mogłoby być lepiej, ale i tak nienajgorzej. Spotkajmy się w liczniejszym gronie za rok!

amikosik 

Wysłany: 2005-10-02, 22:16   

Pani która malowała faktycznie była niezwykła. Domylam się, że była z Finnlandii.
Moje oczy były coraz większe jak obserwowałem co wyci?ga z wózeczka. Najpierw wygl?dało to ma mał?, podłużn? walizeczkę z której w magiczny sposób wyłoniła się sztaluga i pojemnik na farbki. Na tym zdjęciu trochę lepiej widać t? magiczn? konstukcję. Pani malowała brzeg warszawskiej starówki, zasnuty woalem jesiennej mgły.

malowanie.jpg
Plik ściągnięto 3044 raz(y) 26,95 KB

Odpowiedz do tematu