PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zostajemy na PRZYRODZIE?

Czy forum WG OTOP powinno pozostać na forum PRZYRODA, czy powinno powstać nowe forum na nowej stronie WG OTOP
Zostajemy na PRZYRODZIE
75%
 75%  [ 12 ]
Przenosimy forum na nową stronę WG OTOP
25%
 25%  [ 4 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-06-30, 11:51   Czy zostajemy na PRZYRODZIE?

W związku z mozliwością stworzenia forum WG OTOP na nowo powstającej stronie WG OTOP chcialem poznać Wasze zdanie na ten temat. Czy lepiej jest wg Was zostać jako podforum na PRZYRODZIE, czy przenieść się z forum WG OTOP na naszą nową stronę?

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2007-06-30, 12:29   

Jeśli, Tony, chcesz dalej mieć problemy typu takiego, jak miewalaś z OTOP dotąd - przenoś dział na OTOPowy serwer :mrgreen: jeśli chcesz być zależny, nie znając dnia ani godziny - jak wyżej .. :]

A jeśli chcesz tu żyć długo i szczęśliwie - zostań :]

Pozdrawiam, nieaktywny ale wawski otopowicz :oops:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-06-30, 15:13   

Kejbi,

strona nie będzie na serwerze OTOP, lecz na ptaki.info.pl

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2007-06-30, 15:18   

Masz z tym serwerem doświadczenie równe temu, co z mopkowym ? :>
Pamiętasz porzekadło: "lepsze jest wrogiem dobrego ?"

:lol:

No chyba, że tam są możliwości wstawiania większych fotek, bo to "nie jest najmocniejszą stroną tego forum", a tych lepszych fotek będzie coraz więcej .. :wink:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-06-30, 16:04   

Kejbii napisał/a:
Masz z tym serwerem doświadczenie równe temu, co z mopkowym ? :>
Pamiętasz porzekadło: "lepsze jest wrogiem dobrego ?"

:lol:

No chyba, że tam są możliwości wstawiania większych fotek, bo to "nie jest najmocniejszą stroną tego forum", a tych lepszych fotek będzie coraz więcej .. :wink:

Na razie opcja wstawiania załączników na tamtym forum jest zablokowana. Myślę zresztą, że jest tyle miejsc w sieci, gdzie można umieszczać fotkii później podać linka, że akurat kwestia załączników nie wybija sę na pierwszy plan.
Chodzi raczej o to, że na stronie WG OTOP forum będzie zdeydowanie bardziej się wyróżniało - na PRZYRODZIE nasze podforum jest jednym z wielu i trochę się między nimi gubi.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2007-06-30, 16:12   

Tony napisał/a:
Chodzi raczej o to, że na stronie WG OTOP forum będzie zdeydowanie bardziej się wyróżniało - na PRZYRODZIE nasze podforum jest jednym z wielu oi trochę się między nimi gubi.
pomolestuj adminów i zaproponuj przeniesienie działu z organizacjami przyrodniczymi na góre forum - coby nie było na samym dole jak teraz jest

a btw Tony mam nadzieje ze to przyszłe forum wasze nie sprawi ze Ciebie zabraknie nam Tu?

Tony 
Ordo Praedicatorum

otop

Wysłany: 2007-06-30, 16:44   

Alcedo napisał/a:

a btw Tony mam nadzieje ze to przyszłe forum wasze nie sprawi ze Ciebie zabraknie nam Tu?

Dzięki za miłe słowa Al :) Forum WG OTOP na pewno nie będzie kolejnym ogólnoprzyrodniczym forum, także nie ma obawy, że zrezygnuję z udzielania się na przyrodzie :)

Hubert 

otop

Wysłany: 2007-06-30, 18:14   

Bezwarunkowo zostajemy.

To forum ma już renomę i tu zaglądają ludzie, tam nie koniecznie będą.

[ Komentarz dodany przez: Rey: 2007-07-01, 16:55 ]
Takoż i ja uważam :]

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2007-06-30, 19:12   

100% tak samo myślę, Hub ! Jak widać, Hubert ma takie same wrażenie i sugestie jak ja mimo, że On to inne pokolenie(jamci dinozaur a On muody dzentelmen :mrgreen: ), i inna "grupa docelowa" - z Jego grupy na pewno masz większość członków, Tony :idea: :]

Tony napisał/a:
Chodzi raczej o to, że na stronie WG OTOP forum będzie zdeydowanie bardziej się wyróżniało - na PRZYRODZIE nasze podforum jest jednym z wielu i trochę się między nimi gubi.

To mi pachnie takimi chorymi (wybacz, NOM) dla mnie ambicjami, bardzo rozpowszechnionymi skądinąd - aby KONIECZNIE się wyróżnić, właśnie zakładając osobna stronkę. Ambicje ambicjami - jednym imponują, drudzy się na nie krzywią, jak ja tutaj. Ale nie o to chodzi, a o sposób, w jaki środowisko mnożacych się stron odddziałuje na potencjalnych userów / "zalukowujących" :D Otóż kształtuje się środowisko NIEPRZYJAZNE DLA UŻYTKOWNIKA INTERNETU ! Np. są ludzie, którzy nie chcą dać się zwariować i NIE BĘDĄ wchodzili na dziesiątki róznych stron dziennie by zalukać, co nowego; też nie bedą ciągnąć maili z kilku podobnych/klonujących/zdublowanych list ! Czyli jeszcze inaczej - nie: "Ja zakładam stronkę, potrafię, będzie super" - ale "Czy jest zapotrzebowanie na tę OSOBNĄ stronkę - bo na przykład nie ma takich stron i ludzie czekają na choć jedną :D ?".

Ja należę do takich, co na dziesiątki stron/list mailowych wchodzić nie bedą !
I z tego powodu nie lukam/nie pobieram maili - z licznych, potencjalnie dla mnie ciekawych polskie stron/list przyrodniczych, np.:

"tej drugiej listy ptasiej poza stejnegerową PTAKI :wink: - tzn. anulowałem otrzymywanie maili z listy PPPtaki, bo często są dublami maili z list PTAKI i jeszcze tej poniższej MSTO;
niby "regionalnej" listy mazowieckiej MSTO, która dodatkowo ma jakiś ucążliwy system weryfikasji użytkowników :/ ;
"tego drugiego forum" czyli forum BOCIAN :mrgreen: no, prawie wcale :wink: ;
strony polskich towarzystw regionalnych typu KULING, CLANGA, etc. - bardzo bym chciał tam zalukać, ale czasu na to już nie mam, by te stronki osobno odpalać;
stronka storczykowa TERRORCHID;
lista piwna BROWAR.BIZ :mrgreen:

Istnieję na jednym forum (tutaj :mrgreen: ) , jednym specjalistycznym forum roślinnym przy www.atlas-roslin.pl i liście mailowej PTAKI, z ktorej sypie po kilkadziesiąt maili dziennie. gdy byłem i na PPPtaki i MSTO to maili, często podwójnych/potrójnych było łacznie ponad setkę dziennie, nieraz i kolo 200 :/ Na większej ilości stron/list niż te 3 wyżej - już nie wydolę. No ale na pewno znajdą się też osoby, które z zachwytem polecą na Twoją nowa stronkę wawOTOPu ...

Podejrzewam, że przeprowadzisz swój projekt, boś do niego emocjonalnie przekonan :]
Powiem Ci jedno - o ile tu na Forum czasem zalukam w Twój wawOTOPowy wątek ten czy ów - o tyle NA PEWNO nie będe istniał na Twojej osobnej stronce wawOTOPu na tym serwerze ptaki cośtam..

Pozdrawiam.

Namor 

Wysłany: 2007-06-30, 20:19   

Nie jestem członkiem OTOPU (ale sympatykiem) i mój głos ma mniejsze znaczenie, ale wolałbym podobnie jak Hubert i Kejbii abyście zostali na Forum Przyroda. Podzielam w pełni argumentację Kejbiego - chciałbym wiedzieć co dzieje się w Grupie Warszawskiej OTOPu, ale jak informacje będą gdzie indziej, to raczej do nich nie dotrę.

Tak przy okazji to mile wspominam wycieczki WG OTOP na Stawy Zatorskie (w róznych rozmowach do nich nawiązuje) jak również ciekawą wyprawę zimową nad morze.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2007-06-30, 21:00   

ja też popieram argumenty KBiego, po za tym - jak bedziecie mieć info o wycieczkach to tak jak Namor pisał - nie dotre do tych informacji a przez to forum mozna dobrze zbierać ludzi na wypady :roll:

Waldek 

Wysłany: 2007-08-02, 21:01   

Dlaczego chcecie przenosić forum jeśli z tym nie ma problemu? Jestem administratorem strony Leszczyńskiej Grupy OTOP, też mieliśmy tam forum i niedawno zmuszony byłem je zamknąć. Powód? Przez ostanie pół roku napisano zaledwie kilka postów. W tym przypadku mo0że być podobnie. Napewno więcej użytkowników wchodzi na forum PRZYRODA i niejako przy okazji na wasze niż będzie wchodzić na nowym miejscu. Tam dopiero będą musieli was "znaleźć".

amikosik 

Wysłany: 2007-08-02, 22:28   

To może już lepiej przenieść się na jakieś duże zagraniczne ptasie forum, na przykład birdforum.net albo podobne? Na ptaki.info nikt nie zagląda i zamiast promocji WG OTOP osiągniesz dokładnie odwrotny efekt.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2007-08-03, 05:14   

Hehe :mrgreen: amikosiq :res:
ps. Fajna figura retoryczna z tym birdforumkiem :mrgreen: .. no ale problem języka :mrgreen:

Waldek :res: opisałeś temat z pozycji "administrującegop praktyka:" :res:

Tony ?

Waldek 

Wysłany: 2007-08-05, 22:16   

Kejbii napisał/a:
Waldek :res: opisałeś temat z pozycji "administrującegop praktyka:" :res:

Tak, coś niecoś się na tym znam :mrgreen: Po co rezygnować z czegoś wypróbowanego na rzecz czegoś nieznanego? Zauważyłem zresztą forum PRZYRODA jest dość poczytnym forum. Inne jakoś kiepsko egzystują - wiem to po swoim. Także na stronie Południowowielkopolskiej Grupy OTOP administrator był zmuszony zamknąć forum.
Poza tym istnieje kilka ptasich list dyskusyjnych, na które na bieżąco są wysyłane wszelkie aktualne informacje i wielu woli korzystać właśnie z tego środka informacji.
Moja rada jest taka: jeśli macie forum na dobrym serwerze (a za taki ten uważam) i chociaż kilka postów dziennie to nie przenoście go w inne miejsce.
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu