PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tracze na Dobczycach
Autor Wiadomość
Logan 

Wysłany: 2008-01-23, 09:16   

Pelek, GP - zagladnijcie wiecie gdzie ;) wrzucilem tam propozycje pism do RZGW i LP (informacyje ze wywiesilismy i dziekujemy za zezwolenia) oraz propozycje tekstu do Kraski ktory mozna wykorzystac tez do aktualizacji newsa na Bocianie i wrzucenia relacji na strone kola (to chyba teraz dzialka Pelka)

PioSu 

Wysłany: 2008-01-30, 23:48   

Logan napisał/a:
warto by ustalic kto z nas jest odpowiedzialny za takie sprawy bo nie ma sensu zeby kilka osob zajmowalo sie strona i aktualizacja newsow, chyba PioSu sie tym zajmowal

Pełek napisał/a:
adresy i wszytskie uprawnienia ma For. Miał mi przekazać i nie przekazał

green power napisał/a:
wiem, że mają PioSu i For! też mi miał przekazać..., ale najwięcej do powiedzenia ma Marfu, jak coś to mogę się z nim skontaktować

Ludzie... :res: . Naprawdę. Może raz to tu wyjasnię to nie będzie już takich "problemów".
Aktualnie sytuacja wygląda tak:
Pocztą MKTPB zajmuje się For - on ma do tego wszystkie hasła.
Stroną MKTPB zajmowałem się ja - z tym że przez 2 lata walczyłem o sprawozdania od organizatorów wyjazdów - i dałem w końcu za wygraną. Z tego co się dowiedziałem, to Pełek chce się zająć aktualizowaniem tej strony. OK :) .
I tu wyjaśniam - skoro ja się zajmowałem tą stroną to login i hasło mam ja :-D a nie For. Oczywiście mogę go przekazać lub (jeżeli ktoś woli) jest i 2 możliwość - można też to uzyskać z "centrali". Służę też pomocą co do "techniki" wprowadzania aktualności.
Żeby tyle czasu to trwało... :tup: ;) .

Logan 

Wysłany: 2008-01-31, 09:08   

PioSu napisał/a:
Z tego co się dowiedziałem, to Pełek chce się zająć aktualizowaniem tej strony. OK .

Pelek do dziela !!
Tylko nie wrzucaj tam jakichs bzdur z posiedzen tej Waszej bandy imprezowej ;)
a reszta ma sie zmobilizowac do pisania aktualnosci na strone (tych formalnych z akcji itp.)

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-01-31, 09:17   

tiaa......

Po sesji się pomyśli ;) :)

z PioSem będę się musiał spotkać by zobaczyć praktycznie jak to działa ;)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

PioSu 

Wysłany: 2008-01-31, 09:58   

Pełek napisał/a:
z PioSem będę się musiał spotkać by zobaczyć praktycznie jak to działa ;)
Jak najbardziej, się umówimy... Wprowadzanie aktualizacji jest na szczęście (w zasadzie) nieskomplikowane ;) .

Logan 

Wysłany: 2008-04-28, 07:50   

Bylem sprawdzic sytuacje na zbiorniku.
nuuuuuuuuuuuuuuuuuudy, pusto, poziom wody sredni, blot brak=siewek brak
gapilem sie na budki nad S zatoka (wszystkie 3 wisza) ale traczy w okolicy brak
patrzylem sie tez na cypel i ok. Droginii z przeciwnego brzegu ale tam tez traczy brak
jedna, jedyna para zerowala sobie na srodku E czesci zbiornika i poleciala gdzies w strone zatoki S ale gdzie to nie wiem
wnioski sa wg mnie takie:
raczej nie ma zajetych budek
tracze nie maja powodu zajmowac nasze budki bo w zimie musiala byc jakas wielka fala na zbiorniku i podmylo brzegi, powstalo w ten sposob wiele jam i wykrotow w skarpach, pod korzeniami, w bezpiecznych miejscach od strony wody i bedac traczem wolalbym tam wlazic niz ryzykowac nurkowanie do tych rur przy budkach :]
tracze zreszta dobrze sie maja w dorzeczu Raby, sa juz na wszystkich wiekszych doplywach, zajely tez doline Lososiny i Dunajca (o czym w zeszlym roku pisal mYszak)

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-05-04, 10:51   

No to dwa słowa ode mnie....
poza budką (tam przy koniach) to resztę znalazłem i przejrzałem. Co prawda krótka obserwacja z zewnątrz, ale kilka elementów ważnych
po pierwsze primo - budki wiszą
po drugie primo - na 7 (nie zdążyłem tych na "półwyspie") wiszących budek cn. 1 zajęta
po trzecie primo - rury się trzymają, ale wydaje mi się że mogą one limitować sukces rozrodczy np. puszczyka, i jako doświadczenie myślę czy przy kontroli jesiennej nie usunąć z 2-3 rur i sprawdzić co się stanie ;)
po czwarte primo - pod jedną budką mamy piękne mrowisko tak że się nie da wejść na drzewo ;)
Po piąte myślę że i tak nie jest źle ;)

strix2.jpg
Plik ściągnięto 2104 raz(y) 35,78 KB

strix1.jpg
Plik ściągnięto 2109 raz(y) 22,77 KB

Logan 

Wysłany: 2008-09-16, 14:24   

Pelek. chyba w tym roku nie dochowales sie traczatek :] ale tak czy siak trzebaby budki przegladnac co sie w nich zaleglo, wyczyscic, moze cos naprawic i pourywac te rury
taki wypad na 1 dzien - kto i kiedy moze, ja raczej od 2 polowy pazdziernika dopiero, byle przed mrozami!

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-09-16, 14:42   

Logan, absolutnie tak! nawet dziś o tym myślałem. 2 połowa października to dobry okres, bo już nic tam wtedy być nie powinno a i liści mniej więc znaleźć i dotrzeć łatwiej ;) Do niektórych dolotu nie ma :D

Logan 

Wysłany: 2008-09-16, 14:55   

Pełek napisał/a:
a i liści mniej więc znaleźć i dotrzeć łatwiej

chyba odnalezienie takich wielkich skrzynek na drzewach nie bedzie problemem :] ja tam pamietam gdzie wisialy

Pełek napisał/a:
Do niektórych dolotu nie ma

wiec mozna by albo wyciac galezie albo... namalowac biale strzalki na drzewach od zbiornika :]

przydalby sie PioSu z terenowka zeby drabine podwiezc, ale jezeli nie bedzie transportu mozna by obskoczyc na piechote chociaz te budki najblizsze Twojej dzialki (czyli wiekszosc)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-09-18, 08:30   

to ktory weekend obstawiamy?

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Logan 

Wysłany: 2008-09-18, 14:49   

for napisał/a:
to ktory weekend obstawiamy?

zapewne kazdy inny :P (w zeszlym roku zbieralismy sie kilka miesiecy zeby budki powiesic :] )

a Ty for zdaje sie miales wziasc od Pelka budek "rezerwowa" i przybic ja koslawo gdzies nad Raba ;) jakbys nie dal rady sam to Ci pomoge... pouczajac jak wbijac gwozdzie

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-09-18, 16:17   

Logan, nie ma tej budy ;) Zdefraudowałem :P :P chce puszczyka na działce ;) :D

a co do weekendu ..... 8-9 listopad :D bo rozumiem że 11-12 październik Logan ma plany ? :> poza tym Felek zaprasza w Pieniny ;) :P

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2008-10-24, 12:08   

to kiedy dziady robimy kontrolę??
ja moge zawsze :D

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Logan 

Wysłany: 2008-10-24, 12:19   

for napisał/a:
to kiedy dziady robimy kontrolę??

jak starczy czasu i beda mozliwosci sprzetowo-transportowe to w dlugi weekend listopadowy ale tam nie ma co kontrolowac bo tracze nas olaly, trzeba by sie pozbyc tych rur :roll:

for napisał/a:
ja moge zawsze

jaaaasne :P

Odpowiedz do tematu