PRZYRODA Strona G堯wna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U篡tkownicyU篡tkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Otwarty przez: for
2007-07-24, 11:56
Spotkania vel imprezy Ko豉 Ma這polskiego
Autor Wiadomo嗆
Alcedo 
Piotr Guzik

Sk康: Krosno/Krak闚
Wys豉ny: 2006-10-09, 12:44   

nooo MKTP"B" , gratuluje gratuluje 鈍ietnego wypadu :res:

Pe貫k, za u篡wanie naszych (moich i GPiego) pie郾i to op豉ta 4 piwa za godzine jest :idea: :P

for 
teriolog
Zg鏎mysyn

Sk康: G鏎y
Wys豉ny: 2006-10-09, 12:52   

skwitowaniem tego wypadu jest to zdjecie SOni. ja podobnie sie czuje po wypadzie :D
a moja radosc wyrazilem na tym zdjeciu :D

myszka padla.jpg
Plik 軼i庵ni皻o 2833 raz(y) 70,85 KB

mgreen.jpg
Plik 軼i庵ni皻o 2834 raz(y) 27,73 KB

Nie lubi tzw. zr闚nowa穎nego rozwoju!!!!

Alcedo 
Piotr Guzik

Sk康: Krosno/Krak闚
Wys豉ny: 2006-10-09, 12:55   

for napisa/a:
a moja radosc wyrazilem na tym zdjeciu :D
jak to ma byc rado嗆 to ja nie chce widzie jak wygl康a z這嗆 :mrgreen:

Pe貫k 
Wielki Integrator

otop

Sk康: 50.068N,19.918E
Wys豉ny: 2006-10-09, 21:05   

Alcedo, to by豉 rado嗆 w najczystszej postaci :P :) CO do op豉ty nie wiem czy wam sie duzo zbierze... moze jakis kielon 50ml, bo tekstu calego nie znalismy :( ((

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Sk康: Bytom
Wys豉ny: 2006-10-10, 19:26   

O Q..a ..... :shock: :shock: :shock:

... chyba mam sobowt鏎a :roll: :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: kessy: 2006-10-11, 12:19 ]
Zdecydowanie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Biedni b璠ziecie na obozie Fora, oj... :twisted:

Pe貫k 
Wielki Integrator

otop

Wys豉ny: 2006-10-11, 19:50   

Tetrao, no popatrz... nie jeste pierwszym kt鏎y zaobserwowa podobie雟two. Wyprzedzi Ci For. :) Do zobaczenia 27ego? :)

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wys豉ny: 2006-10-11, 19:57   

Pe貫k napisa/a:
nie jeste pierwszym kt鏎y zaobserwowa podobie雟two

Wiesz co to oznacza dla nas dw鏂h na obozie.... :/ bedziemy obiektem 鄉ich闚 chich闚 :?

[ Komentarz dodany przez: kessy: 2006-10-11, 20:23 ]
Jeszcze jedna atrakcja na tym ju teraz ciekawie si zapowiadaj帷ym obozie :]

Pe貫k 
Wielki Integrator

otop

Wys豉ny: 2006-10-11, 20:38   

Tetrao, niby dlaczego? :P NIe bedzie tak zle ;) Ty sie ubierzesz na r騜owo, ja na zielono i nikt nie zauwa篡 podobie雟twa :D

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wys豉ny: 2006-10-11, 22:59   

Pe貫k napisa/a:
Ty sie ubierzesz na r騜owo, ja na zielono

Znaczy si - zamienimy si ubraniami, kt鏎e nosimy na codzie? :>

kessy napisa/a:
Jeszcze jedna atrakcja na tym ju teraz ciekawie si zapowiadaj帷ym obozie

Ty si babo tak nie ciesz... b璠ziesz g堯wnym celem obiektyw闚 wszystkich obozowych cyfr闚ek. Wszyscy wiemy jak to lubisz :twisted: :twisted: :twisted:

kessy 
Sokola Pani :>

Sk康: Toru
Wys豉ny: 2006-10-11, 23:21   

Tetrao napisa/a:
Ty si babo tak nie ciesz... b璠ziesz g堯wnym celem obiektyw闚 wszystkich obozowych cyfr闚ek. Wszyscy wiemy jak to lubisz :twisted: :twisted: :twisted:

Starszny offtopic si zrobi ale trzeba wszystkich ch皻nych uprzedzi - w takim razie z ci篹kim sercem wykre郵 par os鏏 z listy moich znajomych... :cry:

edit: nie zauwa篡豉m, 瞠 to nie temat obozu sowiarskiego (chocia tam te jest off) tylko MKTPB. Nast瘼nym razem nie b璠 mie wyrzut闚 sumienia ;)

[i] Winer [i]

Pe貫k 
Wielki Integrator

otop

Wys豉ny: 2006-10-12, 08:45   

kessy, a przedsmak fotograficzny mozna poprosi?? :D

kessy 
Sokola Pani :>

Sk康: Toru
Wys豉ny: 2006-10-12, 08:53   

:roll:
klik
Na szcz窷cie nie jestem podobna do nikogo poza sob :P :>

[i] Winer [i]

Pe貫k 
Wielki Integrator

otop

Wys豉ny: 2006-10-12, 10:08   

kessy, 豉dny trzmielojad :) :D to juz wiem kogo sie spodziewac :)

for 
teriolog
Zg鏎mysyn

Sk康: G鏎y
Wys豉ny: 2006-10-16, 12:47   

Pe貫k napisa/a:
to juz wiem kogo sie spodziewac

Kess - Sokola pani - hard woman :P

Nie lubi tzw. zr闚nowa穎nego rozwoju!!!!

Pe貫k 
Wielki Integrator

otop

Wys豉ny: 2006-10-22, 21:01   Trupielec&Brzezowa - Pa寮ziernik 2006

A wi璚 odby si skromny wyjazd. Chyba tu jest najlepsze miejsce do przedstawienia tego co si dzia這, ale jak nie to For to przeniesie, prawda? :)
Mia這 by tak: Jedziemy- Ja, Kalina, Orchid, For, Logan, Milva, Anita, Tetrao, GP, itd. itd. Mielismy popatrzec na ptaki na Dobczycach, potem pojsc na sowy i mialo byc fajnie, a by這 tak:

Byli鄉y : Orchid, For, Sonia, Ja. Pojechali鄉y na Dobczyce poptasi, bez lunety ale my郵e 瞠 29 czapli bia造ch, 17 siwych (Dok豉dny spis w obserwacjach ptasich), 2 jastrz瑿ie, paredziesi徠 kormoran闚, niezliczone ilo軼i kaczek, 7 biegus闚 zmiennych, 2 kwokacze?, i takie tam inne... w sumie nic specjalnego :P
Potem troche odpoczynku na dzia販e, aby przej嗆 si po skalistym wybrze簑 jeziora, nara瘸j帷 si na k徙iel. Wpierw jednak opieprzyli鄉y 2 glupk闚 z czerwonego Lanosa KVN 1613 ktorzy zaczeli wypala miedze w 軼is貫j blisko軼i lasu. P騧niej ruszyli鄉y w las....

Dla informacji z這郵iwych - byli鄉y trze德i, a wszystkie fakty poni瞠j opisane s prawdziwe.

Wpierw szli鄉y drog, gdzie kilka kierowc闚 Seicento stara這 si nas przejecha, a potem odbili鄉y w las. Pierwsze wabienie i cisza, ale czy aby na pewno... Wabili鄉y tylko puszczykiem i uralem, a potem jeszcze Puchaczem (ale o tym za chwile). Po puszczyku by豉 cisza. Nic si nie odezwa這. Po wabieniu Uralem, nastapi這 prze豉manie - odezwa si !!!! PUSZCZYK!! Nie wiedz帷 co o tym my郵e powt鏎zyli鄉y wabienie Uralem i zn闚 odzywa si PUSZCZYK!! By przera穎ny. Niemal r闚nolegle samica i samiec. Biedaki ba造 si tak 瞠 lata造 i uda這 nam si samca pi瘯nie zaobserwowa. Kiedy umilkli鄉y ten dar si jeszcze przez dobre kilkana軼ie minut. Na p騧niejszym stanowisku (kilkaset metr闚 przez las) odzywa造 si kolejne. Po w璠r闚ce przez las doszli鄉y na g鏎e o niezbyt mi貫j nazwie.... na TRUPIELEC. Nazwa wywodzi豉 si st康 瞠 by造 tu znalezione kurchany cia這palne i inne mogi造 zbiorowe z poga雟kich czas闚. Jak o tych wydarzeniach mysle wci捫 momentami przechodz mnie lekkie dreszcze... A wiem 瞠 tam wr鏂e, ale nie wiem czy odwaze si samemu. Pewnie pomy郵ice 瞠 Was wkr璚amy, 瞠 ustalili鄉y tak historyjk, ale to s fakty. Postanowili鄉y ruszy dalej lasem w kierunku Kornatki. W pewym momencie For zobaczy 鈍iat這. Zobaczyli鄉y je w tym samym momencie wszyscy. Pad這 pytanie czy to dom, ale 鈍iat這 dochodzi這 z 5-10 metr闚 od drogi. Tak jakby znicz zapalony na wysoko軼i ok 1.5 metra nad ziemi. Czerwie i pomara鎍z. 安icili鄉y latarkami, zatrzymali鄉y si i .... zgas這. NIc nie szele軼i這, nic si nie poruszy這. Nie by to grzyb, bo grzyby nie gasn. NIe by這 to pr鏂hno, bo by to inny kolor. I te by tak nie zgas這. Naszym zdaniem widzieli鄉y ducha, zjaw. Zacz瘭i鄉y z tego 瘸rtowa, bo nie chcieli鄉y si przyzna przed sob do tego co by這 takie oczywiste. Tylko czy takie co mo瞠 by oczywiste?! Chwile potem gdy wci捫 stali鄉y FOR us造sza, a potem wszyscy dok豉dnie us造szeli鄉y samice urala nadaj帷 z bardzo bliska. Sowy na kt鏎 nastawiali鄉y si przez ca陰 noc. Jestem przekonany 瞠 gdyby鄉y szli dalej, a nie zatrzymali si przez to co, to .... by鄉y jej nie us造szeli. Co dziwne, 5 minut przed wydarzeniem for wabi PUCHACZEM!! czyli 瘸dna rozs康na sowa wed逝g metodyki nie powinna si odezwa . Wabi w odleg這軼i ok 100 metr闚 od miejsca obserwacji!!!!!! Nie mo積a wi璚 powiedzie 瞠 Samica nie us造sza豉by tego. Potem by豉 ju tylko cisza i spokojna droga w d馧. Gdy dotarli鄉y do Burletki (?!) miejsca mi璠zy Kornatk a Brzezow zn闚 odezwa造 si puszczyki. Reagowa造 na !! URALA!! I zn闚 uda這 nam si obserwowac jednego z nich :) C騜, nie pozwolili鄉y ludziom spa, ale trudno. To znaczy, my pozwalali鄉y, ale psy nie :) Gdy dotarli鄉y na dzia趾 to rozpali這 si ognisko. Du瞠 ognisko :) By造 kie豚aski, by造 ziemniaczki, by造 w軼iek貫 psy, by LIS kt鏎y przyszed na dzia趾 i patrzy si na nas z kilku metr闚 odleg這軼i, potem by豉 cicha metallica, by這 winko, by造 gwiazdy, by造 rozmowy mniej lub bardziej powa積e, ale moim zdaniem ( i my郵e 瞠 nie tylko moim) - noc by豉 niesamowicie udana!!! Kto nie pojecha - niech 瘸逝je.

Og鏊ny wynik - Samica urala szt. 1
Samica Puszczyka szt. 5
Samiec Puszczyka szt. 5
Duch szt. 1
Lis szt. 1

Nast瘼nego dnia po nocy sp璠zonej w ciep造m ma鹵e雟kim (niemal) 堯zeczku, pobudce w wykonaniu Soni, bylo troche lenistwa, a potem zn闚 ptaki To znaczy ptaki same do nas przylecia造 - 5 myszak闚 nad naszymi g這wami. A potem w drog. Wszystko co dobre si szybko ko鎍zy... Ptasimy - Tym razem okolice mostu w Zakliczynie. Tu obserwacja potwora z Loch Dobczyce, kilkunastu dwuczubych, jednego rdzawoszyjego, kilku niemych, pojedynku w przestworzach mi璠zy srok a myszakiem, i tak nasza podr騜 dobiega ko鎍a. Fotki b璠, mam nadzieje ze wkr鏒ce :)

Czekam na uzupe軟ienia!! :) [/center]

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a za陰czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych us逝g. Je郵i kontynuujesz przegl康anie naszej strony bez zmiany ustawie przegl康arki, oznacza to, 瞠 wyra瘸sz zgod na u篡cie tych plik闚. Pami皻aj, 瞠 w ka盥ej chwili mo瞠sz zmieni ustawienia swojej przegl康arki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo   - mangi
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.pl

REKLAMA

.