PRZYRODA Strona G堯wna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U篡tkownicyU篡tkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Projekty i pomys造 projekt闚

czy jeste za alternatywnymi 廝鏚豉mi energii
uwa瘸m 瞠 alternatywne 廝鏚豉 energii powinny by forsowane
50%
 50%  [ 2 ]
dobrze jest jak jest, po co kombinowa
0%
 0%  [ 0 ]
uwa瘸m 瞠 s nierealne do wprowadzenia na du膨 skale
50%
 50%  [ 2 ]
G這sowa: 3
Wszystkich G這s闚: 4

Autor Wiadomo嗆
green power 
autor 100000 posta

Sk康: Radom/Warszawa
Wys豉ny: 2008-03-03, 13:55   

Cytat:
ale TP Bocian chyba ma
owszem Bocian (tu: zarz康) mo瞠

Atterdag 
妃ia貫k Darniowy

Sk康: P馧noc-Po逝dnie
Wys豉ny: 2008-03-03, 14:38   

Dzia趾a od 1845 figuruje jako pastwisko. Wybudowa by im by這 trudno bo to r璠zina ze ska陰 macierzyst na 20 centymetrach. Studium nie ma bo to chyba teraz pod Skotniki podchodzi.

Ju ja wam dam grilla - wystarczy, 瞠 crossowcy s jeszcze tych mi tu brakowa這.

For... wpisuj dzia趾, albo ca陰 g鏎k jako u篡tek ekologiczny. Bieriem w dzier瘸w - je郵i gminne to wr璚z mo瞠 i nieodp豉tne u篡tkowanie - i tyla :]
...Tam, gdzie przedtem w niedost瘼nych bagnach, kisia造 zara幢iwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w g瘰tych 這zach l璕造 si drapie積e wilki (...) tam dzi wida naypyszniejsze 陰ki i bogate osady przytykai帷e do samych brzeg闚 Noteci…

for 
teriolog
Zg鏎mysyn

Sk康: G鏎y
Wys豉ny: 2008-03-03, 14:45   

Atterdag napisa/a:
For... wpisuj dzia趾, albo ca陰 g鏎k jako u篡tek ekologiczny. Bieriem w dzier瘸w - je郵i gminne to wr璚z mo瞠 i nieodp豉tne u篡tkowanie - i tyla

jak wiesz uzytek ekologiczny powoluje wojewoda (zapomnij) albo uchwala rady miejscowej gminy (tez zapomnij) chyba ze przekonasz Majchrowskiego :P

Nie lubi tzw. zr闚nowa穎nego rozwoju!!!!

Logan 

Sk康: Krak闚
Wys豉ny: 2008-03-03, 15:12   

Atterdag napisa/a:
For... wpisuj dzia趾, albo ca陰 g鏎k jako u篡tek ekologiczny. Bieriem w dzier瘸w - je郵i gminne to wr璚z mo瞠 i nieodp豉tne u篡tkowanie - i tyla

i co to bedzie za ochrona jak wokolo wyrosna nowe budynki kampusu (biologi z UJ to hipokryci, niby jakies akcje zeby chronic, jakis uzytek czy naturka a jednoczesnie nowe budynki stawiaja :P ), parku technologicznego, domkow jednorodzinnych, osiedli, drog, obwodnic i innego betonu :/ nawet ognicha sie nie bedzie dalo zapalic :]

Atterdag 
妃ia貫k Darniowy

Wys豉ny: 2008-03-03, 15:44   

Tam nie podejd... na oko這 najwilgotniejsza posta Kostrza. Teren niezdatny do zabudowy, do tego u篡wany na zaj璚iach terenowych. Dla mnie to kandydat idealny, a z was s malkontenty :]
...Tam, gdzie przedtem w niedost瘼nych bagnach, kisia造 zara幢iwe zgnilizny i jady straszliwe, gdzie w g瘰tych 這zach l璕造 si drapie積e wilki (...) tam dzi wida naypyszniejsze 陰ki i bogate osady przytykai帷e do samych brzeg闚 Noteci…

maciek 

Sk康: z lasu i g鏎...
Wys豉ny: 2008-03-03, 19:28   

a czy przypadkiem nie mo積a zdoby 鈔odk闚 unijnych na wykup takich grunt闚 przez NGo-sy?

maciek 

Sk康: z lasu i g鏎...
Wys豉ny: 2008-03-03, 19:30   

Atterdag napisa/a:
Dla mnie to kandydat idealny, a z was s malkontenty

Dagi jakby co to ja Ci wspieram - mo瞠 mo積a by napisa jaki projekt do EkoFunduszu czy NFO-u na wykup i utrzymanie
a propos: ta dzia趾a w og鏊e na sprzeda i ile kto za ni chce?

Logan 

Wys豉ny: 2008-03-03, 20:57   

maciek napisa/a:
a czy przypadkiem nie mo積a zdoby 鈔odk闚 unijnych na wykup takich grunt闚 przez NGo-sy?

dobry pomysl, wyciagniemy kase na zakup, poczekamy z rok zeby sprawa przycichla (zrobi sie jakies sprawozdanie ze teren super dziki jezd :] ) a potem na dzialce wystawimy siedzibe dla MKTPB :-D koniecznie z wlasnym pubem :cool: (moze na to tez by Unia dala? :P )

a na serio, to juz lepiej wykupmy jakies torfowisko czy goloborza w gorach, kawalek fajnego lasu, a najbardziej realna bylaby jakas polane gorska lub kserotermiczna skarpa ;)

Atterdag 
妃ia貫k Darniowy

Wys豉ny: 2008-03-03, 23:04   

No w豉郾ie chodzi mi o kserotermiczn skarp w Krakowie. Wszak od razu masz i dbanie o bior騜norodno嗆 w mie軼ie i inne takie. Kwesti w豉sno軼i mo積a by jako wydoby, ale to raczej po powrocie.

Logi - Cz這wiek tu o konkretach pr鏏uje porozmawia, a tu szydera. Ja wiem, 瞠 to nie ptaki jeno trawki, bo wi瘯szo嗆 ptak闚 z Kraka uciek這, ale... :]

Ma熥u - wydaje mi si, 瞠 w jakim projekcie mog這by przej嗆 i sfinansowanie takiego wykupu. W sumie nale瘸這by si Reya spyta. On z nas w tym najt篹szym jest umys貫m :]

Pe貫k 
Wielki Integrator

otop

Sk康: 50.068N,19.918E
Wys豉ny: 2008-05-04, 11:35   

JERZYKI I PUSTUΘI

wiem, 瞠 par os鏏 w KRK si ju tym zajmuje, ale...

przysz這 mi do g這wy by uderzy do administrator闚 nowo powsta造ch budynk闚, oraz kilku starszych (Biprostal, ten nowy na Kijowskiej, wysokie na Czarnowiejskiej, AGH, Polibuda, KO列IOΧ!!!! itd.) z pismem i sugesti wywieszenia przez nich budek.
Jako korzy軼i:
poprawa PR - lepszy wizerunek medialny - dbamy o ochron 鈔odowiska

koszty - budka + instalacja (naszymi r瘯oma).

Z takimi pismami w okolicach lipca trzeba by p鎩嗆 i popr鏏owa - a istnieje szansa 瞠 mo瞠 co si uda wywalczy a tak kampani mo積a by prowadzi przez kilka sezon闚.
Dla takiego administratora to nie s du瞠 pieni康ze a nawet jakby si uda這 w kilku miejscach to moim zdaniem by豚y du篡 sukces.

Co wy na to, pomo瞠cie?
Pomys造,uwagi, sugestie...

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

green power 
autor 100000 posta

Wys豉ny: 2008-05-04, 13:30   

Pe貫k napisa/a:
Co wy na to, pomo瞠cie?
Pomys造,uwagi, sugestie...
obeskie jako Sekcja Ornito walczymy o jerzyki na "Oazie"

Pe貫k 
Wielki Integrator

otop

Sk康: 50.068N,19.918E
Wys豉ny: 2008-05-04, 13:38   

green power, obecnie jako sekcji ornito us造szeli鄉y 瞠 "mamy si tym nie interesowa" , a ponad to 瞠 aktualnie sprawa jest przegrana (info sprzed 2 dni). Wi璚 co jest nie tak....

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

green power 
autor 100000 posta

Wys豉ny: 2008-05-04, 14:34   

Pe貫k napisa/a:
green power, obecnie jako sekcji ornito us造szeli鄉y 瞠 "mamy si tym nie interesowa" , a ponad to 瞠 aktualnie sprawa jest przegrana (info sprzed 2 dni). Wi璚 co jest nie tak....
a od kogo takie info ??- prosz na pw

Logan 

Wys豉ny: 2008-05-05, 12:38   

Pe貫k napisa/a:
Co wy na to, pomo瞠cie?

ja w tym roku nie deklaruje sie na zadne akcje, no moze jesienia/zima moglbym pomoc

Pe貫k napisa/a:
instalacja (naszymi r瘯oma).

a czy do takich akcji nie trzeba by kogos z uprawnieniami do wspinania sie i odpowiednim sprzetem? chyba ze te budki mialyby byc montowane w miejscach nie wymagajacych malpich zdolnosci :]

Pe貫k napisa/a:
Dla takiego administratora to nie s du瞠 pieni康ze a nawet jakby si uda這 w kilku miejscach to moim zdaniem by豚y du篡 sukces.

obawiam sie ze nie znajdziesz wielu chetnych bo moze z tym byc wiekszy klopot w przyszlosci (ptaki sr....e komus na okna, problemy przy remontach itp.)

Pe貫k napisa/a:
PUSTUΘI

wydaje mi sie ze pustulka ma sie w Kraku doskonale i nie trzeba jej jakos szczegolnie pomagac :roll:

for 
teriolog
Zg鏎mysyn

Sk康: G鏎y
Wys豉ny: 2008-05-05, 12:43   

Logan napisa/a:
wydaje mi sie ze pustulka ma sie w Kraku doskonale i nie trzeba jej jakos szczegolnie pomagac :roll:

tez mi sie tak wydaje ;)
pustulek wiecej niz wrobli w krk...
lepiej wieszac budy w terenach otwartych przy krakowie :]

Nie lubi tzw. zr闚nowa穎nego rozwoju!!!!

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a za陰czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych us逝g. Je郵i kontynuujesz przegl康anie naszej strony bez zmiany ustawie przegl康arki, oznacza to, 瞠 wyra瘸sz zgod na u篡cie tych plik闚. Pami皻aj, 瞠 w ka盥ej chwili mo瞠sz zmieni ustawienia swojej przegl康arki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo  
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.pl

REKLAMA

.