PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: for
2007-11-30, 10:21
Projekt inwentaryzacji pójdźki i płomykówki na obszarze ZJPK
Autor Wiadomość
Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-11-29, 10:42   Projekt inwentaryzacji pójdźki i płomykówki na obszarze ZJPK

Athene noctua, Tyto Alba
....

CISZA NA PLANIE!!!!

A więc zgodnie z tym co padło wczoraj na sekcji UJ, kiedy rozpoczynamy wabienia i szukania tych dwóch sów w kilku gminach powiatu krakowskiego? Mam na myśli Północny zachód powiatu - Od ojcowa, po Krzeszowice ;) Jakie plany, kiedy wyjazdy. Wiemy że zezewolenia już są, teraz pytanie jak organizacja....

Może przenieść to do tematu Wabienia sów w Małopolsce, ale niech zielony usunie tą datę 2007, bo to się przeciągnie do 2009 ;)
Czy jazdy samochodami Parkowymi czy jakos inaczej ? jednonocne, dzienno-nocne poszukiwania czy jak ? For czzekamy na szczegoły ;) Dysiunia Cie nie zabije, już ją przebłagamy ;)

[ Komentarz dodany przez: for: 2007-11-29, 11:02 ]
Jako ze Pełek sie pospieszył więc musze troszkę dopisać. Wyodrębniłem ten temat. Projekt realizujemy we współpracy z sekcją ornitologiczą UJ (kierowniczka - katarzynka i bodziszek. Inwentaryzacje chcemy przeprowadzić w ciagu 2 lat na obszarze powiatu krakowskiego oraz ZJPK

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-29, 10:54   

Pełek napisał/a:
Wiemy że zezewolenia już są, teraz pytanie jak organizacja....

zezwolenia są tylko na obszarze diecezji krakowskiej, jutro wysylamy pisma do diecezji sosnowieckiej i kieleckiej
Pełek napisał/a:
Mam na myśli Północny zachód powiatu - Od ojcowa, po Krzeszowice

w planach mam duzo wiekszy teren zwiazany z calym zespołem parkow jurajskich
Pełek napisał/a:
ale niech zielony usunie tą datę 2007, bo to się przeciągnie do 2009

w przyszlym sezonie najbardziej skupiamy się na szukaniu pojdzki i plomykowki (co nie znaczy ze nie zawabimy uralem ;) )
Pełek napisał/a:
Jakie plany, kiedy wyjazdy

to wszystko jest narazie w fazie odpowiedniego planowania
Pełek napisał/a:
Czy jazdy samochodami Parkowymi czy jakos inaczej ? jednonocne, dzienno-nocne

do konca lutego robimy rekonesans w kosciolach oraz wywiad z ludzmi na wsiach a od poczatku marca wabimy :!:

PS. Lista zdeklarowanych osób które chcialyby wziac udzial w projekcie otwarta:
prosze sie wpisywac na listę.

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-11-29, 11:07   

for, po wczorajszych konsultacjach - Ja, Athene, ParusAter, Dysiunia ;) Na dobry początek

Zwiad terenowy od kiedy zaczynamy? czy sam to bierzesz na siebie czy tez rozdzielamy jakos...

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-29, 11:09   

Pełek napisał/a:
Zwiad terenowy od kiedy zaczynamy? czy sam to bierzesz na siebie czy tez rozdzielamy jakos...

takie wyjazdy musimy zaplanować. tyle osob nie zmiesci się do jednego samochodzu :idea:
W Sprawach organizacyjnych musimy się spotkać najlepiej w siedzibie dyrekcji parków - a kiedy....kiedy wam pasuje ale najepszy termin to na wczoraj :]

Logan 

Wysłany: 2007-11-29, 11:13   

fajnie, szukajcie tych sow, plomykowke napewno znajdziecie, bardziej ciekawi mnie czy sa jeszcze tam gdzies pojdzki bo w samym Krakowie i na SE od miasta prawie juz ich nie ma, moze wiosna sprawdze jaka jest sytuacja w moich okolicach
kilka rad:
- zaopatrzcie sie w cus do opedzania sie od kundli (kijki, gaz) co tez moze sie przypac do opedzania sie wieczorami od niektorych ludzi ;-) (malych psow mozna sie czasami pozbyc puszczajac urala)
- wabienie i nasluch w podkrakowskich wsiach do g. 22 jest malo efektywne bo ludzie jeszcze nie spia, samochody jezdza ale najgorsze sa ujadajace kundle, ktore uaktywniaja sie zwlaszcza po wabieniu, najlepsza pora jest przed switem bo wszystko spi (procz sow :mrgreen: )
- pod Krakowem zdarzaja sie fermy piescow (lisow polarnych), ktore dra sie dosc podobnie do plomykowek (dalem sie kiedys nabrac :roll: )
- przed wabieniami wskazany jest rekonesans zeby nie wabic wszedzie, plomykowka to wiadomo gdzie, a wystepowanie pojdzki, wydaje mi sie limituje bardziej obecnosc koszonych lak niz miejsca legowe (stare budynki, sady, zadrzewienia wierzbowe - tego jest jeszcze duzo)
Powodzenia :!:
Ostatnio zmieniony przez Logan 2007-11-29, 11:18, w całości zmieniany 2 razy  

Logan 

Wysłany: 2007-11-29, 11:17   

Pełek napisał/a:
Athene noctua, Tyto Alba

lacinska nazwe gatunkowa pisze sie z malej litery ;-)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-29, 11:23   

Logan napisał/a:
wabienie i nasluch w podkrakowskich wsiach do g. 22 jest malo efektywne bo ludzie jeszcze nie spia, samochody jezdza ale najgorsze sa ujadajace kundle, ktore uaktywniaja sie zwlaszcza po wabieniu, najlepsza pora jest przed switem bo wszystko spi (procz sow

w takim wypadku istnieje potrzeba zoorganizowania noclegów na jurze (u lesników moge zalatwic podloge w 3 lesnictwach <Nctwo Krzeszowice - zabierzów, czernichów, czerna no i moze u Rysia z forum - Nadlesnictwo Olkusz> - czyli karimata i spiwor wskazane).
Logan napisał/a:
malych psow mozna sie czasami pozbyc puszczajac urala)

na mojego psa to nie działa ;)
Logan napisał/a:
w podkrakowskich wsiach

procz podkrakowskich wsi istnieje rowiez tzw. zadupie gdzie nie musi byc takich problemów.

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-11-29, 11:23   

for, pytam takze w imieniu pary z UJ, wysłałeś pismo do Wadery w sprawie materiałów promocyjnych jakichś? Książeczki nt. sów, ochrona płomykówki itd. Wiem że takie rzeczy w Bocianie są.... uda się coś wyszukać ?
Logan, ale tak bardziej rzucają się w oczy ;)

[ Komentarz dodany przez: for: 2007-11-29, 11:23 ]
ta sprawe postaram sie zalatwic jak najszybciej, ale foldery o projekcie bocianowym sie skonczyly, jak sie dowiem co i jak dam znac. Proponuje ten temat zalozyc rowniez na Forum Towarzystwa

bodzishek 

Wysłany: 2007-11-29, 13:20   

Witojcie kochani zapaleńcy!

Najważniejsze by te nasze działania były skoordynowane i byśmy wszędzie działeli wg ustalonych metod tak.

Jako już padło- trzeba się jek najszybciej spotkać pewnego grudniowego dnia i wszystko uporządkować i zorganizować; najpewniej u fora w zjepku.

My (SO KPStUJ) mamy do dyspozycji 5 (!!!!!) samochodów.
Ruszamy w niedzielę dwoma z nich w kierunku gminy Igołomnia. Kolejne wyjazdu będą coraz bardziej na zachód i na południe , jako, że nasz teren, to 10 niejurajskich gmin powiatu krakowskiego, ziemskiego.
''Nasz'' nie znaczy, że nasz:)
Uzgodniliśmy wstępnie z forem taki podział i generalnie na Jurze nie będziemy jakichś szerszych bojów prowadzić. Kazdy kto będzie miał ochotę wbić sie z nami do fury, wbije się, o ile prawa fizyki pozwolą.

Na niedzielę mamy jakieś 6-8 osób, co się jeszcze ustala, więc miejsca pewnie sie znajdą.

bodzishek 

Wysłany: 2007-11-29, 13:22   

for

Jjutro wyslę Ci com obiecał a propos kieleckiego dziekanatu

No i te ulotk; powtórz Pełku jak sprawa stoi.i

Tytuł całej imprezy :

Projekt inwentaryzacji płomykówki i pójdźki na terenie powiatu krakowskiegi i ZJPK

Moderatorzy poprawć należy niezwłocznie temat tej dyskusji, by nie okłamywać nikogo.

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-29, 13:27   

bodzishek napisał/a:
10 niejurajskich gmin powiatu

w tych 10 sa i jurajskie ;)
poza tym nie bedziemy sie kochani licytowac - sekcja ornito z UJ robi swoje a my swoje - poza tym mysle ze mozemy wspolnie rozne rzeczy robic ;)
przeca chodzi nam o sowy :D
inna sprawa to przepływ informacji miedzy nami - a wiec wyniki inwentaryzacji zbierzemy wspolnie do kupy - zastanawiam sie czy nie zrobic strony o naszym wspolnym projekcie - moglaby funkcjonowac np jako podstrona na stronie parkow, lub w ogole moznaby stworzyc odrebna :]
co do materialow to Monika z zarzadu TPB ma mi wyslac materialy juz niedlugo.
reszte na roboczo na spotkaniu u mnie w biurze.
trza sie podzielic kto chce robic jakie gminy etc.
pozdrawiam
for

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-29, 13:49   

wymiekam - nie wiem co powiedziec :/
z innej beczki - coz najwyzej sami damy sobie rade

Capture-2.jpg
Plik ściągnięto 2843 raz(y) 43,38 KB

Capture-1.jpg
Plik ściągnięto 2837 raz(y) 23,69 KB

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2007-11-29, 13:55   

słabo nie jest :szczena:

"łubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam!!!" - i oby tak dalej Iruniu-prezesuniu :haha:

bodzishek 

Wysłany: 2007-11-29, 14:07   

for napisał/a:
w tych 10 sa i jurajskie

Tak, zapędziłem sie.

for napisał/a:
poza tym nie bedziemy sie kochani licytowac - sekcja ornito z UJ robi swoje a my swoje - poza tym mysle ze mozemy wspolnie rozne rzeczy robic ;)

przeca napisałem:

''Nasz'' nie znaczy, że nasz:)

for napisał/a:
wymiekam - nie wiem co powiedziec :/

Ja się im wcale nie dziwie i nie uważam, by notka o Bocianie była czymś złym; niech się ludzie dowiadują, że coś takiego istnieje.

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-11-29, 14:15   

for napisał/a:
coz najwyzej sami damy sobie rade
nic nowego
bodzishek napisał/a:
Ja się im wcale nie dziwie i nie uważam, by notka o Bocianie była czymś złym; niech się ludzie dowiadują, że coś takiego istnieje
jasne bodzishku - zgadzam się, tyle że nie do końca rozumiesz (bo i nie możesz rozumieć) pewne zaaawiłe, panujace schematy :? ; ehh kiedys pogadamy...
Ostatnio zmieniony przez green power 2007-11-29, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu