PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: for
2007-11-30, 10:21
Projekt inwentaryzacji pójdźki i płomykówki na obszarze ZJPK
Autor Wiadomość
bodzishek 

Wysłany: 2007-11-29, 14:18   

ok
nie mieszam sie

bodzishek 

Wysłany: 2007-11-29, 18:08   

Pełku Twaja raptowność mnie zadziwia :>
Wyjaśnij mi dlaczego to Ty, a nie pomysłodawcy projektu (SO KPStUJ i for) rozpoczęli wątek na forum?
Po drugie miejsce jest absulutnie złe. Nikt z Sekcji nie ma nic wspólnego z Bocianem.
Wygląda to tak trochę na zawłaszczenie, jakkolwiek tym nie jest i nikt na to nie pozwoli.
Milo, że włączasz się w działania, bardzo miło, ale planowanie zostaw organizatorom.
Kasia się trochę na Ciebie zeźliła i nie tylko ona, uspokuj się proszę.
Żądam zmiany lokalizacji wątaku.

tyle na razie

katarzynka 

Wysłany: 2007-11-29, 18:31   

Przepraszam, że mój pierwszy post w tym temacie, będzie trochę ostry, ale jedna rzecz mnie zdenerwowała... Kieruję te słowa do Pełka. Wiem, że kolega jest czasem nadgorliwy i chcę być pierwszy w informowaniu ludzi, ale może poczekałby z utworzeniem tematu albo wręcz nie tworzył go, dając pierwszeństwo ludziom którzy zajmują się sprawą i nie wprowadzał zamieszania, podając złe informacje na dany temat. Ponieważ nie jesteś organizatorem projektu i dowiedziałeś się o nim zapewne dopiero wczoraj, pozwól tym, którzy się nim zajmują, przedstawić po kolei, o co w projekcie chodzi, bo swoim pierwszym postem wprowadziłeś tylko zamieszanie i gdybym ja, szary człowieczek wchodzący pierwszy raz w ten temat, zaczęła czytać po kolei posty, nie bardzo wiedziałabym, o co w tym wchodzi. Teraz jest po prostu jeden wielki chaos. Może zamiast wyrywać się z czymś takim pogadałbyś z forem albo ze mną o utworzeniu tematu i opisaniu w sposób zwięzły i zrozumiały szczegółów projektu. Cieszę się, że jesteś zainteresowany i chcesz pomóc, ale mam prośbę - jeśli nie jesteś pewien informacji, które podajesz, po prostu nie pisz. To tyle z mojej strony...

Tamto było pisane trochę w nerwach.... Teraz już spokojniej:

Logan, dzięki za wskazówki doświadczonego wabiacza sów, na pewno z nich skorzystamy :oki:

Bardzo się cieszę, że tyle osób wyraziło chęć wzięcia udziału w naszym wspólnym projekcie. Oby zapał nie zgasł, żeby te wszystkie nasze cele zostały zrealizowane! :smile:

ParusAter 
raniuszkowa

Wysłany: 2007-11-29, 19:03   

Szczerze pisząc...to mnie też zdziwił post Pełka i przyznaję rację "bodziszkowi" i katarzynce...
Niech sie sprawą zajmą osoby własciwe, które mają jakiś konkretny obmyślony plan, zarys, cel i niech One mówią co, gdzie i kiedy robić. Osoby, które wymyśliły cały program, metodykę i które ewentualnie mogą zaprosić kogoś do współdzialania, do pracy.
A jeśli ktoś chce sobie pojechać posowić ot tak, sam z siebie to niech jedzie (chętnie się dołączę ;) ) bo to miłe i ciekawe zajęcie.

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-11-29, 19:04   

katarzynka, to ja pędzę się wytłumaczyć by uniknąć ocen....

Po 1 - czemu już napisałem, dokonałem tego może faktycznie trochę z rozpędu ale wynikało to z faktu iż wiedziałem już że Paweł coś tam działa w sprawie zezwoleń i kiedyś wcześniej wcześniej mówił mi o tym pomyśle, ale nie wiedziałem (tu przyznaje się) czyja dokładnie była inicjatywa

Po 2 - czemu w temacie małopolskiego TP"B" - wynikało to z faktu, że większość działań terenowych z udziałem ZJPK jest prowadzonych w tym dziale, aby nie powodować chaosu.

Po 3 - chyle czoła i przepraszam za nadgorliwość :( :( :oops:

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

katarzynka 

Wysłany: 2007-11-29, 19:43   

bodzishek napisał/a:
Po drugie miejsce jest absulutnie złe. Nikt z Sekcji nie ma nic wspólnego z Bocianem.
Wygląda to tak trochę na zawłaszczenie, jakkolwiek tym nie jest i nikt na to nie pozwoli.

Ja też się z tym zgadzam. Nikt z Sekcji nie należy do Bociana, a for robi ten projekt z ramienia ZJPK, a nie Towarzystwa. Nazwa Bociana padła tylko w kwestii zdobycia ulotek informacyjnych o sowach. A że w tej kwestii z tego, co widziałam było jakieś "ale" ze strony TP, to dla mnie sprawa jasna...
Trochę to może czepialswto, głupstwo, bo chodzi tylko o umiejscowienie tematu, ale nie chcę, żeby ludzie byli wprowadzani w błąd, że jest to akcja prowadzona przez kogoś, kto nie ma z tym nic wspólnego. O ile for może nie miałby nic przeciwko temu, bo w końcu działa w Bocianie, tak my, Sekcja Ornito, możemy czuć się troszkę poszkodowani, bo jesteśmy współautorami projektu, a tak jakby nas nie było tam uwzględnionych.

Pełek napisał/a:
Po 1 - czemu już napisałem, dokonałem tego może faktycznie trochę z rozpędu ale wynikało to z faktu iż wiedziałem już że Paweł coś tam działa w sprawie zezwoleń i kiedyś wcześniej wcześniej mówił mi o tym pomyśle, ale nie wiedziałem (tu przyznaje się) czyja dokładnie była inicjatywa

Szczerze, to dla mnie żadne wytłumaczenie...

i taki mały OT:
ParusAter napisał/a:
"bodziszkowi"

czemu zawsze piszesz bodzishka w cudzysłowiu? ;-)

ParusAter napisał/a:
chętnie się dołączę

zapraszamy :tup:

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2007-11-29, 20:40   

katarzynka, skoro to Wasza inicjatywa to czekam na propozycje czy temat przenieść (jeśli tak to gdzie?), czy ten zamknąć i stworzycie nowy?

co do Bociana to typowe dla zarządu a szczególnie prezesunia - znam to z autopsji niestety... o ile w Kołach terenowych są najczęściej fajni ludzie (może czasem trochę nadgorliwi ;) ) to góra tylko myśli o reklamie samych siebie (stąd to łubu-dubu :] ) nie dając w zamian NIC - dlatego zanim się dobrze rozkręciło to już powstało owo "ale" :]

bodzishek 

Wysłany: 2007-11-29, 21:13   

Dzięki mopek:)
Uzgodniliśmy z katarzynką, a for chyba si e zgodzi, by utworzyć nowy temat.
Najodpowiedniejsze miejsce to Fuana: Ptaki
Temat: Inwentaryzacja płomykówki i pojdźki w powiecie krakowskim i na terenie Zespołu Jurajskich PK.
Jak tylko będzie to możliwe pojawi sie pierwszy post z opisem przedsięwzięcia.

Jest mi przykro, że przy tym trzeba kogoś karcić, ale nie było wyboru.
Koniec tych nieporozumień, false start wychwycony, zaczynamy od nowa:)
pozdrawiay i zapraszamy :smile:

Logan 

Wysłany: 2007-11-30, 07:46   

bodzishek napisał/a:
Najodpowiedniejsze miejsce to Fuana: Ptaki

hej, to ja przy okazji tej dyskusji zadam pytanie - moze by tak na forum zalozyc jakis dzial dla dzialan malopolskich - ptasich, chociaz nie tylko takich
i nie musi to byc pod jakas organizacja (chyba ze SO UJ chcialaby miec dzial na forum ale zdaje sie macie swoja liste d.)
slazaki, warszawiaki maja swoje osobne pogaduszki a my nie ;-)

przy okazji w taki dzial wrzucilbym inne tematy porozrzucane tu i tam :mrgreen:

to tylko taka luzna sugestia :roll:

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-11-30, 08:08   

Gwoli scislosci ja nie stworzylem tego posta ino wydzielilem go z postu o obozach MKTPB, poniewaz uznalem to za stosowne w zwiazku z projektem.
Nie czuje się szefem - jak juz na poczatku wspomnialem - szefową jest Kaśka i bodziszek. Co do działań to tylko połączylismy siły we wspolnym celu. Dla mnie nie jest wazne pod jakim sztandarem bede to robił :idea: - oczywiście zawodowo oraz jako członek TPB (jak i wiele osob ktore wezma udzial w projekcie).
Kasiu otwórz ten temat w dziale ptaki.
sorka a tak z innej beczki - droga Kasiu i Bodzishku - utwórzcie sobie temat odrebny o inwentaryzacji plomyka i pójdzi w powiecie krakowskim a w tym temacie bedziemy pisac i sowach na jurze - to w niczym nie przeszkadza.
pozdrowienia

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Odpowiedz do tematu