PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polemika leśno-przyrodnicza
Autor Wiadomość
Logan 

Wysłany: 2007-03-07, 08:49   

green power napisał/a:
ej a Ty znowu się czegoś doszukujesz, napisałem tak bo chodziło mi o współpracę a nie prace na etacie w lasach

a to co znaczylo :>

green power napisał/a:
Logan napisał/a:
to mam szanse na zatrudnienie w LP
teoretycznie tak ...

:mrgreen:

green power napisał/a:
to normalne, że w lasach pracują leśnicy i stający z nimi w szranki absolwenci "inni" raczej nie mają wielkich szans

ale ja sie nie pytalem o prace DLA LESNIKA tylko o prace W LP - powinniscie tam miec np. stanowiska dla osob zajmujacych sie ochrona przyrody czy biologia jakichs gatunkow, gdzie mogliby (a nawet powinni) takze pracowac NIE-LESNICY ;-)

green power napisał/a:
kto miałby większe szanse przy staraniu się o pracę papierkową w N-ctwie - absolwent leśnictwa z ukończonym kursem zarządzania czy ekonomii czy ekonomista-specjalista odpowiedź padła oczywiście ten pierwszy

identyczna wypowiedz slyszalem kiedys od parkowca z GPN, ze zatrudniaja prawie wylacznie tylko lesnikow bo sa... po lesnictwie :roll:

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-03-07, 11:29   

Logan napisał/a:
powinniscie tam miec np. stanowiska dla osob zajmujacych sie ochrona przyrody czy biologia jakichs gatunkow, gdzie mogliby (a nawet powinni) takze pracowac NIE-LESNICY
nie sądze!
Logan napisał/a:
ze zatrudniaja prawie wylacznie tylko lesnikow bo sa... po lesnictwie
i bardzo dobrze - po to funkcjonują szkoły leśne - żeby kształcić kadrę właśnie do tych celów

Logan 

Wysłany: 2007-03-07, 11:41   

green power napisał/a:
nie sądze!

a dlaczego ;-)

green power napisał/a:
i bardzo dobrze - po to funkcjonują szkoły leśne - żeby kształcić kadrę właśnie do tych celów

jakich celow :?: pisalem o Parku Narodowym a nie LP a PN zajmuje sie chyba glownie OCHRONA a takze monitoringiem przyrodniczym wiec w PN chyba powinni pracowac zarowno lesnicy jak i przyrodnicy nie-lesnicy :!: ;-)

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-03-07, 14:33   

green power napisał/a:
dyrektorami RDLP Kraków

wczoraj został powołany nowy dyrektor
Logan napisał/a:
powinniscie sie otworzyc dla nie-lesnikow

no a z kim pijesz piwo i dziczysz?
Logan napisał/a:
to mam szanse na zatrudnienie w LP

juz cie widze jakbys chcial pracowac w LP :>

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Logan 

Wysłany: 2007-03-07, 14:41   

for napisał/a:
no a z kim pijesz piwo i dziczysz?

:mrgreen: nieotochozi

for napisał/a:
juz cie widze jakbys chcial pracowac w LP

czemu nie :> pozyskanie drewna w Nadlesnictwie ktore by mnie zatrudnilo spadlo by drastycznie a w wiekszosci fajnych zrobiloby sie jakies formy ochrony :] i wszedzie postawilbym szlabany i zasieki coby crossowcy nie jezdzili

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-03-07, 14:43   

Logan napisał/a:
czemu nie pozyskanie drewna w Nadlesnictwie ktore by mnie zatrudnilo spadlo by drastycznie a w wiekszosci fajnych zrobiloby sie jakies formy ochrony i wszedzie postawilbym szlabany i zasieki coby crossowcy nie jezdzili

popracowałbyś dwa dni :roll:

Logan 

Wysłany: 2007-03-07, 14:46   

for napisał/a:
popracowałbyś dwa dni

ale jakie to by byly 2 dni :!: :] las by odetchnal

maciek 

Wysłany: 2007-03-07, 15:20   

Logan napisał/a:
czemu nie :> pozyskanie drewna w Nadlesnictwie ktore by mnie zatrudnilo spadlo by drastycznie a w wiekszosci fajnych zrobiloby sie jakies formy ochrony

i w efekcie maiłbys spadek pensji o 80%. NIK na karku, GDLP i inspektorów siedzacych przez miesiac, tabuny niezadowlonych i pikietujących przed nadleśnictwem właścicieli firm drzewnych, :>
Hehe ;-)

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-03-07, 23:33   

Logan napisał/a:
a dlaczego
a dlatego, że wykształcenie leśników jest jak najbardziej wystarczające
Logan napisał/a:

jakich celow :?: pisalem o Parku Narodowym a nie LP a PN zajmuje sie chyba glownie OCHRONA a takze monitoringiem przyrodniczym wiec w PN chyba powinni pracowac zarowno lesnicy jak i przyrodnicy nie-lesnicy
i WŁAŚNIE PO TO SĄ TAKIE SPECJALNOŚCI JAK OZL!!!! żeby wykształcić leśników-ochroniarzy i nie potrzebować się oglądać na naukowców z innych dziedzin...
Logan napisał/a:
pozyskanie drewna w Nadlesnictwie ktore by mnie zatrudnilo spadlo by drastycznie
hahahaha rozbawiłeś mnie ej Logan Logan :res: :res:

Logan 

Wysłany: 2007-03-08, 00:20   

maciek napisał/a:
i w efekcie maiłbys spadek pensji o 80%.

to by sie zwolnilo 80% lesnikow :mrgreen: ;-)

Cytat:
a dlatego, że wykształcenie leśników jest jak najbardziej wystarczające
green power napisał/a:
żeby wykształcić leśników-ochroniarzy i nie potrzebować się oglądać na naukowców z innych dziedzin...

i tymi zdaniami GP potwierdzasz to co bylo poruszane w temacie lesnym - jestescie lesnicy zapatrzeni w siebie i nie umiecie czerpac wiedzy/rad z innych zrodel niz lesne (nie wszyscy oczywiscie ;-) ) i skutkuje to m.in. zanikiem wielu rzadkich gatunkow w lasach :roll:

green power napisał/a:
hahahaha rozbawiłeś mnie ej Logan Logan

staram sie :mrgreen:

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-03-08, 09:34   

Logan napisał/a:
jestescie lesnicy zapatrzeni w siebie i nie umiecie czerpac wiedzy/rad z innych zrodel niz lesne (nie wszyscy oczywiscie

Logan akurat trafiłeś na innych leśników ;)
Logan napisał/a:
to by sie zwolnilo 80% lesnikow

niedobry Miś Logi

Logan 

Wysłany: 2007-03-08, 10:09   

for napisał/a:
Logan akurat trafiłeś na innych leśników

ja znam glownie Was - dobrych lesnikow po AR Krakow :oki:

odpowiedzialem jedynie na teksty GP, ktore potwierdzaja zarzuty stawiane lesnikom w temacie lesnym

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-03-08, 12:41   

Logan napisał/a:

ja znam glownie Was - dobrych lesnikow po AR Krakow
juz sie teraz nie podlizuj :-P

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-03-08, 12:51   

Logan, A ja patrze krytycznie na srodowisko w ktorym jestem i przylaczam sie do Logana. Przykro mi GP, ale jak juz Ci kiedys wspominalem mam pare wyzszych wartosci niz drewno wszedzie i ze wszystkiego co rosnie.... bo to napedza gospodarke. Inne rzeczy tez napedzaja i jestesmy juz na tym etapie ze niektore rzeczy moglibysmy sobie odpuscic, dla dobra naszego jak i naszej ludzkiej rasy. Mamy tyle substytutów drewna, ze redukcja zrywki drewna o dobre kilkadziesiat procent bylaby realna!! A obszary lesne, ktorych na SWIECIE jest coraz mniej, warto by zachowywac i PIELĘGNOWAĆ, ale nie na sposób gospodarczy, albo czesciowo gospodarczy - bezrębniowy.

Zaraz uslysze krzyk, ze utrzymaj sie z bioróżnorodności - na prawde można... trzeba tylko chcieć i znaleźć sposób!! A PN i inne obszary ochrony potrafia stwarzac wiecej miejsc pracy niz pare hektarow lasu.

No.:)

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

green power 
autor 100000 posta

Wysłany: 2007-03-08, 12:55   

Pełek napisał/a:
ale jak juz Ci kiedys wspominalem mam pare wyzszych wartosci niz drewno wszedzie i ze wszystkiego co rosnie...
więc skoro masz tak dalece odmienne poglądy - co robisz na leśnictwie - musi Cie to strasznie męczyć... przychodząc tu powinnieneś zdawać sobie sprawę jakie są realia gospodarowania - wszędzie liczy się bowiem zysk - czy wy przyrodnicy będziecie w stanie pokryć z własnej kieszeni strat jakie powstaną jeśli nagle (teoretycznie) zaprzestalibyśmy użytkowania lasów? ha? wyłożycie na to kase z własnej kieszeni? bo Państwo na pweno nie, a wiesz co się dzieje z firmami, które przynoszą straty (LP taką nie są) - to najlepszy przyczynek by je sprywatyzować... tego chcecie?
Pełek napisał/a:
redukcja zrywki drewna o dobre kilkadziesiat procent bylaby realna
yyy a co da redukcja zrywki? bo nie rozumie, mamy ścinać drzewa i pozostawiać je w lesie? :roll:

Odpowiedz do tematu