PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień ziemi 22 IV 2007
Autor Wiadomość
Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2006-11-18, 08:53   Dzień ziemi 22 IV 2007

Tu wspominałem Wam o pomyśle znajomej - Magnes (jest juz na forum). Oto dane z jej stronki a info ode mnie juz znacie... na wszelki wypadek wszystko tu wkleje. Opiniujcie, podawajcie pomysly itd. Mysle ze damy rade :)

Cytat:
POPATRZ! PRZYRODA W OCZACH DZIECI
projekt ekologiczny dla szkół podstawowych

KRÓTKI OPIS PROJEKTU
Dzieci ze szkół podstawowych wezmą udział w konkursie plastycznym na temat związany z problemami ekologicznymi naszego regionu. Zebrane prace zostaną wywieszone w szkołach i ocenione przez nauczycieli. Dla autorów najlepszych 15 prac przewidziane są drobne upominki. Konkurs będzie się odbywał w dwóch różnych miejscach równocześnie: w Krakowie i w Taszkiencie (Uzbekistan). Stąd też owe 15 najlepszych prac zostanie wysłane na wystawę do Taszkientu (najlepsze 15 prac z Uzbekistanu analogicznie zostanie przesłane do Polski).
Następnie, w obu miastach organizowany jest festiwal ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Podczas imprezy wywieszone będą prace konkursowe. Poza wystawą na uczestników czekają także inne atrakcje, takie jak: quiz ekologiczny, który trzeba będzie rozwiązać przy pomocy prac z Uzbekistanu, malowanie twarzy, czy rysowanie kredą na asfalcie. Podczas festiwalu będą mogły promować się także wszelkie organizacje ekologiczne.
O całym projekcie poinformowana będzie prasa lokalna i studencka.

CELE PROJEKTU
- Uwrażliwienie dzieci na problemy ekologiczne
- Zaangażowanie dzieci w ochronę przyrody
- Poszerzenie wiedzy o innych krajach (Uzbekistan)
- Budowanie współpracy między polskimi i uzbeckimi szkołami
- Rozwijanie i wykorzystywanie umiejętności plastycznych dzieci

PRZEBIEG PROJEKTU- TERMINY/ 2007 r.
początek stycznia: ogłoszenie konkursu
początek lutego: zebranie prac konkursowych, wywieszenie prac w szkołach
druga połowa lutego: przesłanie najlepszych 15 prac do Uzbekistanu
22 kwietnia (niedziela): festiwal ekologiczny z okazji Dnia Ziemi

Projekt organizowany jest przy współpracy Theodor Heuss Kolleg Fundacji im. Roberta Boscha

THEODOR HEUSS KOLLEG FUNDACJI IM. ROBERTA BOSCHA
Jest to program stypendialny dla zaangażowanych społecznie młodych ludzi z Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej. Program daje szansę na urzeczywistnienie własnych pomysłów wspierając uczestników fachowym doradztwem, finansując projekty i organizując seminaria kształcące. Stypendyści Theodor Heuss Kolleg przeprowadzają własne akcje w dziedzinach polityki, historii, kultury i ekologii, na szczeblach zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Celem fundacji jest wykształcenie aktywnych w społeczeństwie demokratycznym ludzi oraz budowanie organizmu międzynarodowego i międzykulturowego.

Cytat:
Odgrzebuje troche stary temat - ogłaszam ze mozliwe ze bedzie sprawdzian mobilności koła Małopolskiego dnia DOPIERO 22 IV. Chodzi o wsparcie w organizacji dnia ziemii i propagowanie dzialanosci pro-przyrodniczej i pro-ekologicznej. Mowa o miescie Krakowie , i jak dobrze pojdzie Parku jordana. Szczegoly beda sie pojawiac, ale uprzedzam, ze cos takiego 95% bedzie :)

Cytat:
Śmichy chichy, a ja tu mówie o tym że może udałoby się namiocik bocianowy zrobić, trza by przygotować jakieś gry dla dzieci o tendencjach ekolog. potem promować pozytywne zachowania typu nie wypalanie łąk, (wspieranie żubrów), etc. etc. poza tym mozna by zrobic jakies male info o ptaszkach podstawy rozpoznawania gat. w parku tego typu rzeczy... Czasu duzo , ale zacznijcie myslec na ten temat. NIedlugo zaloguje sie tu znajoma co organizuje to całe przedsięwzięcie więc będzie troche info mogła udzielić

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

magnes 

Wysłany: 2006-11-18, 23:20   

Cześć, tu Agnieszka, organizuję tenże projekt. Bardzo zachęcam do zgłaszania swoich pomysłów... :) Pozdrawiam serdecznie!

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-04-10, 11:44   

Dobrzy Ludzie!
Bardzo cieszę się z odzewu i chęci zaangażowania, dlatego z tym większą przyjemnością zapraszam Was na spotkanie organizacyjne.
Spotkanie odbędzie się we środę (11.04) o godzinie 18.00 w Prowincji Nowej na Brackiej.
Zależy mi na tym, żebyśmy wszyscy poznali się i dogadali odnośnie podziału ról, a zatem nasza wspólna obecność jest szczególnie potrzebna. :) Roboty podczas imprezy będzie na pewno sporo, więc zapraszam także Waszych znajomych.
Pozdrawiam poświątecznie
Aga Fuerst

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-04-19, 15:00   

troche Agnieszka jest na nas lekko wkurzona, bo w sumie sporą reklame nam robi, a nikt sie od nas nie zjawi :/ po miescie rozwieszone 100 - 150 plakatów gdzie firmujemy impreze logo bocianowym, a ZJPKowe także ma swoje miejsce. Jedynie nasz udział zakończy się na tym że będą wisiały gdzies plakaty, a mzoe kogos wrobie w rozdawanie ulotek. Cóż tracimy dużą szanse na promocje w Krakowie, a o tym chyba rozmawialiśmy na spotkaniu u For'a ale co tam...
Pozdrawiam serdecznie!

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-04-20, 09:19   

Pełku jestes wspolorganizatorem imprezy wiec powinienes Ty byc glownie.
Ja teraz mam mase pracy wiec nie moge sie zjawic.

Nie lubię tzw. zrównoważonego rozwoju!!!!

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-04-20, 09:32   

for, JAK JUŻ PISAŁEM MAM OBOWIĄZKOWĄ i nie mam możliwości na niej nie być :/ wycieczke z kursu :/ i wiedz że mam świadomość że być powinienem....

Przykro troche szkoda że się nie udało nam - bocianowcom - zorganizować.

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-04-20, 10:19   

Pełek napisał/a:
bocianowcom - zorganizować.

a coGreen power robi z Kaliną w niedzielę?

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2007-04-20, 17:53   

for, pewnie są na dzięciole trójpalczaku w Beskidach, przynajmniej tak planowali, ale nie wiem czy cos sie im nie odmienilo..

for 
teriolog
Zgórmysyn

Wysłany: 2007-04-21, 13:00   

Pełek napisał/a:
for, pewnie są na dzięciole trójpalczaku w Beskidach

co tydzien sa na trojpalczaku ??
nie znudzili sie jeszcze?? :P

Kalina 
szefowa fora :]

Wysłany: 2007-04-22, 13:30   

for napisał/a:
co tydzien sa na trojpalczaku ??

a gdzieee tam, nie co tydzień tylko co...dwa :-P ;-) ...ale ja tym razem to na trojpalczaka się nie wybrałam...bo szykuje się prawdziwie hardcorowy tydzień :roll: dlatego tez na Dniu Ziemii mnie nie bedzie/nie ma :/
for napisał/a:
nie znudzili się jeszcze??
...a trójpalczaki to może i mogą sie znudzić, ale na pewno nie góry :mrgreen:

Odpowiedz do tematu