Czy okolice Krasnegostawu leż? w kręgu Waszych zainteresowań? i nie chodzi mi wcale o "chmielaki"
Okolice Krasnegostawu - a szczególnie dolina Wieprza i Wyniosłoć Giełczewska oczywicie znajduj? się w sferze naszych zainteresowań (mnie już od dawna chodzi po głowie jaka wyprawa przyrodnicza w tamte okolice).
P.S. Namor - dobrze, że się odezwałe. Mały OT: Swego czasu wspominałe o stanowisku obuwika pospolitego i zawilca wielkokwiatowego w Strzeleckim Parku Krajobrazowym. Takie dane włanie zbieramy i bylibymy wdzięczni, a szczególnie ja, bo mam hopla na punkcie fotografowania flory kserotermicznej, za wszelkie informacje o lokalizacji.
Jeszcze raz przepraszam za OT - Wiacek, nie bij!
Okolice Krasnegostawu - a szczególnie dolina Wieprza i Wyniosłoć Giełczewska oczywicie znajduj? się w sferze naszych zainteresowań (mnie już od dawna chodzi po głowie jaka wyprawa przyrodnicza w tamte okolice).
Jak Was interesuja mam spod Krasnegostawu obserwcje tygrzyków z lat 2000-2001 i jesze cos tam widziłem
Prawdę mówi?c, co do tygrzyków to może niezbyt dobrze, ale jaki czas temu przestałem odnotowywać go, bo jest na ZamojszczyĽnie bardzo liczny i to w każdej dolinie. Jest tak pospolity jak bielinki.
List otrzymałem, jutro mamy Walne Zebranie ZamToP i przekażę wiadomoć. Zapewne kto się zainteresuje tym bardziej, że w gronie członków s? pracownicy Roztoczańskiego PN i często słyszałem informacje o pilchowatych w budkach lęgowych ptaków.
_________________ Sekcja Odonatologiczna PTE
Zamojskie Towarzystwo Przyrodnicze - zamtop@wp.pl
Zajmujecie się badaniami/ochroną herpetofauny? Jest możliwa współpraca w tym zakresie?
Kazdy jak biega w terenie to "coś" wypatrzy. Jednak najwiecej za plazami i gadami biega Przemek. Szaleje szczegolnie na Roztoczu i w Puszczy Solskiej.
Mysle ze wszelka wspolpraca bedzie mile widziana
Pozdrawiam,
Jurek
_________________ Zamojskie Towarzystwo Przyrodnicze
Z ramienia ZamToP programem ochrony herpetofauny zajmuje się Przemek, na forum pod nickiem Przem Stachyra.
Prace nad inwentaryzacją występowania poszczególnych gatunków i "gorących punktów" trwają. Obecnie podejmowane są pierwsze kroki w celu zmniejszenia śmiertelności na trasach migracji. Postaramy się wkrótce założyć nowy temat o programie ochrony herpetofauny na Zamojszczyźnie na którym można będzie dowiedzieć się więcej.
A tymczasem najlepiej bedzie jak skontaktujesz sie z Przemkiem.
I oczywisci zapraszam na Zamojszczyznę.
_________________ Sekcja Odonatologiczna PTE
Zamojskie Towarzystwo Przyrodnicze - zamtop@wp.pl
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum