PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Myśliwy w ZamToP
Autor Wiadomość
Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2013-09-16, 23:32   Myśliwy w ZamToP

ssissii napisał/a:
Wiacek napisał/a:
Problem z innym terminem polega na tym, ze na Dni Ptaków jest jakaś mobilizacja, a w innym terminie na zjazd przyjedziemy tylko ja, Ty i jeszcze z 5 osób.

Mnie to w tej piątce umieściłeś? ;)

Ja bym z uwagi na aktywne myślistwo zdecydowanie nie umieścił w 5... :P Chyba to nie to towarzystwo...

Wypowiem się za siebie ale chyba większość z nas jest zdecydowanym przeciwnikiem jakichkolwiek polowań, w szczególności na ptaki...
Uprzedzam temat może być dla niektórych drażliwy i jeżeli ma się rozkręcić to lepiej stworzyć nowy temat do dyskusji. :P

[Edit Wiacek:]Wydzieliłem te posty do nowego tematu. Zwracam jednocześnie uwagę, aby w polemice używać merytorycznych argumentów.
http://zamtop.org.pl/, e-mail: zamtop@wp.pl
www.LTO.org.pl
FB LTO

WingsHunter 
Robert Biały

zamtop

Wysłany: 2013-09-17, 08:38   

Tomasz Kobylas napisał/a:

Wypowiem się za siebie ale chyba większość z nas jest zdecydowanym przeciwnikiem jakichkolwiek polowań, w szczególności na ptaki...

Według mnie, na liście ptaków łownych tylko bażanta można byłoby zostawić, co by nasza koleżanka mogła sobie czasem pociągnąć śrutem po ogonie:)
Ps. Myśliwi mogą się przydać w związku z ekspansją obcych gatunków ptaków.
Pozdrawiam.

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2013-09-17, 21:06   

Ja bym z uwagi na aktywne myślistwo zdecydowanie nie umieścił w 5... Chyba to nie to towarzystwo...

A Twoim zdaniem dla kogo jest to Towarzystwo?
Nie dla:
- myśliwych,
- wędkarzy,
- leśników,
- masarzy,
- rolników,
- meliorantów,
- zbieraczy ziółek,
- zjadaczy mięsa (Tomek Ty chyba do nich należysz, a do tego zapewne i dziczyzną nie gardzisz).

Zostają jedynie wegetarianie, a raczej weganie.

Dobrze, że to od Ciebie nie zależy.
A z drugiej strony to nie pomyślałeś o tym, że mogłeś kogoś tym urazić. Istotny jest całokształt działalności i wolę w Towarzystwie osobę, która ustrzeli legalnie krzyżówkę a jej inne działania przyczynią się do ochrony wielu rzadkich gatunków ptaków niż taką, co tylko dużo mówi.

I myślę, że na tym polemikę zakończymy, chyba że masz coś jeszcze do powiedzenia (np. "byłem mocno napity jak to pisałem").

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2013-09-17, 23:24   

Wiacek napisał/a:
Ja bym z uwagi na aktywne myślistwo zdecydowanie nie umieścił w 5... Chyba to nie to towarzystwo...

A Twoim zdaniem dla kogo jest to Towarzystwo?
Nie dla:
- myśliwych,
- wędkarzy,
- leśników,
- masarzy,
- rolników,
- meliorantów,
- zbieraczy ziółek,
- zjadaczy mięsa (Tomek Ty chyba do nich należysz, a do tego zapewne i dziczyzną nie gardzisz).

Zostają jedynie wegetarianie, a raczej weganie.

Dobrze, że to od Ciebie nie zależy.
A z drugiej strony to nie pomyślałeś o tym, że mogłeś kogoś tym urazić. Istotny jest całokształt działalności i wolę w Towarzystwie osobę, która ustrzeli legalnie krzyżówkę a jej inne działania przyczynią się do ochrony wielu rzadkich gatunków ptaków niż taką, co tylko dużo mówi.
I myślę, że na tym polemikę zakończymy, chyba że masz coś jeszcze do powiedzenia (np. "byłem mocno napity jak to pisałem").

Nie mam wiele do pozostałych wymienionych poza myśliwymi... Pomyślałem o tym i daleko gdzieś mam to, co sobie pomyślą myśliwi... JA nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
Nie napisałem też tego, że Towarzystwo (nasze, czyli ZamTop?) nie jest dla nich... Aczkolwiek myśliwi w Zam Top? Uważam, że to trochę faux pas... Takie jest moje zdanie.

Nic tu do tego ma w ogóle spożywanie mięsa, nie popadajmy w paranoje... A dziczyzny nie jadam i jeść generalnie nie zamierzam. Mięso hodowlane to inna sprawa.

Chyba się nie rozumiemy...

Ps.
Nie jestem napity i jak na razie nie chce mi się więcej pisać w tym temacie. Później może dostanę weny... :P

Ps. 2
Wegetarianie i weganie to porządni goście! Znamy takich z "naszego podwórka". Szacun! :)

Niech Żyją!
https://www.facebook.com/niech.zyja?fref=ts
www.LTO.org.pl
FB LTO

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2013-09-18, 08:05   

Mam informację, że w ramach Warsztatów Podróżników planowana jest konfrontacja z myśliwymi.
Mają być zaproszeni na spotkanie, żeby można było wysłuchać ich argumentów i podyskutować.
Szykuj się Tomek do spotkania, jako przedstawiciel radykalnego skrzydła ZamToP - (taki "zamtopowy Gowin").

Tomasz Kobylas 
Szelest

zamtop

Wysłany: 2013-09-18, 16:21   

Wiacek napisał/a:
Mam informację, że w ramach Warsztatów Podróżników planowana jest konfrontacja z myśliwymi.
Mają być zaproszeni na spotkanie, żeby można było wysłuchać ich argumentów i podyskutować.
Szykuj się Tomek do spotkania, jako przedstawiciel radykalnego skrzydła ZamToP - (taki "zamtopowy Gowin").
O, bardzo dobrze, tylko szkoda, że dopiero teraz dajesz znać - mógłbym przygotować mały myśliwski test (niespodzianka), którego wyniki zakładam można z góry przewidzieć, ale nie wiem czy zdążę... Może następnym razem do tego się lepiej przygotuję/my... "Zamtopowy Gowin"... Może pozostali członkowie się wypowiedzą na temat myśliwych w towarzystwie? Analogicznie do kwestii Gowina i PO - przewidujesz moje odejście z towarzystwa? :P
Tylko nie wiem co mamy z nimi konfrontować? Ma być jakaś ustawka, czy jak? :P Ja mam już wyrobione zdanie (generalnie negatywne) na temat "myślistwa" i co najwyżej mogę je publicznie przedstawić, jak będzie trzeba.
www.LTO.org.pl
FB LTO

Wiacek 

zamtop

Wysłany: 2013-09-18, 21:16   

O, bardzo dobrze, tylko szkoda, że dopiero teraz dajesz znać - mógłbym przygotować mały myśliwski test (niespodzianka), którego wyniki zakładam można z góry przewidzieć, ale nie wiem czy zdążę...

Zdążysz, bo spotkanie najwcześniej będzie za miesiąc a może i za dwa.

- przewidujesz moje odejście z towarzystwa?

Ja tam radykalny nie jestem i toleruję w Towarzystwie wszystkie orientacje i poglądy.

Ja mam już wyrobione zdanie (generalnie negatywne) na temat "myślistwa" i co najwyżej mogę je publicznie przedstawić

Każdy ma jakieś tam swoje zdanie na ten temat. Chodzi tylko o to, żebyś nie uprawiał prywaty na Forum - jak coś masz do kogoś to załatwiajcie to pomiędzy sobą - chyba, że chcesz żeby Zarząd zajął się tym oficjalnie - ale wtedy proszę o oficjalny wniosek z uzasadnieniem do Zarządu.
To co zrobiłeś na Forum to nie głoszenie poglądów a ferowanie osądów.

To, że nie lubisz myśliwych to Twoje prawo, ale podchodów na Forum nie urządzaj.
Albo oficjalnie zgłaszasz, albo załatwiaj to prywatnie poza Forum.

Odpowiedz do tematu